Libertas - razno (2)

Autor dulib, Prosinac 01, 2007, 19:41:07

dulib

Citat: narancasti 11.10.2007.--------------------------------------------------------------------------------------------
Danas u Dubrovačkom listu objavljen razgovor sa direktorom Libertasa o organiziranom prijevozu djece , gdje je isti mudro prešutio činjenicu da djecu u Konavlima voze autobusi stari dvadeset i više godina. Trenutno je rekorder gbr. 19 koji je navršio 26 godina, druga je priča što taj bus nema naslone za glavu, pojaseve i ostale stvari koje predviđa zakon o organiziranom prijevozu djece iako u članku piše da svi busevi zadovoljavaju odredbe tog zakona
-------------------------------------------------------------------------------

I na đačkim linijama iz mokošice voze svaki dan SU220 a ponekad uleti SL222 (gb 1-5)
kao što na đačkoj liniji Lapad-Ploče vozi gb 27.

kada bi se trebao početi primjenivati novi zakon

Citat: garage 11.10.2007.Od siječnja sljedeće godine.
Igraju se s dječjim životima, što je posve neprihvatljivo. Ja razumijem da su rizici oštećenja busa punog djece veći nego kod "normalnih" linija. Pogotovo kad se zalomi da u bus uđu učenici iz pomorske škole (ono njihovo ljuljanje busa). Pod oštečenjima najviše mislim na šaranje busa flomasterima ili paljenje sjedala upaljačima. Ali to je rizik koji se mora bez pogovora prihvatiti.

Citat: dino 17.11.2007.Sa naslovne stranice T portala  ;D

Citat: man134 25.11.2007.ovo sam negdje naso prije par godina

ovo su gbr 92-96,a i vidu se gbr 90-91 prigracki
mislim da je ovi prvi gbr 92

Citat: kriticar 25.11.2007.
Citat: kriticarDanas zbog radova na raskrsnici kod INE busevi nisu mogli ići normalno Vukovarskom već su morali skretati u ulicu V.Nazora pa se onda polukružno okretati preko pumpe(rijetko ) ili zabranjenim smjerom (češće).radilo se na sloju asvalta trake kojom normalno vozila prolaze Vukovarskom,ali se nitko od odgovornih nije sjetio da zabtrani parkiranje u trokutu između trake u kojoj se radilo i trake kojom se uključuje u V. Nazora pa su vozaći bili prisiljeni praviti prekršaje. Imam neke slike ,ali nisam u mogučnosti da ih sada stavim
gbr.90 okreće preko pumpe

gbr 91 ide normalno putem V. Nazora

dio puta kojim je večina buseva išla zabranjenim smijerom

gbr.73 je obavio polukružno okretanje

mjesto radova

i gbr105 obavlja polukružno okretanje