Mercedes-Benz

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:59

zlepur1

Citat: actros  u Travanj 07, 2013, 10:13:50
o302-ica je tada bilo dosta na ovim prostorima, samo šta su kod nas prevladavale kraće izvedbe, pogotovo one domaće proizvodnje... ovakve duge imao je Slavnik Koper
http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=298.90
i atp Šibenik
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Bari

#226
Mercedes Tourismo RH sa zadnjim dvokrilnim vratima
KREPAT MA NE MOLAT !

VISEON


bre

otvore za zrak nepravilna oblika sa nove setre prekopirali na njega samo sa stražnje strane

VISEON

Pa to imaju svi novi EVOBUS autobusi s MB Euro6 motorom.

actros

pa i nije baš neka zamjena za Tourino, sa svojom dužinom od preko 10 metara i težinom od 18 tona to je malo skračeni Tourismo RH s malim motorom (7 litara, 350ks).

Tourina, Opalinku, Isuzua i slične ljudi su kupovali zato šta sa svojih 12-13 tona ne troši više od 20-tak litara, šta če s ovim biti teško postić.

Garage

Ekipa, lijep pozdrav svima.
Recite mi, što se tiče modela busa O 404 DD (to je verzija na kat), imam model njrga već nekih 13 godina od njemačke tvornice SIKU. Ali, na netu do sinoć nisam mogao naći fotke toga busa uživo pa sam pomislio da je možda to projekt koji je negdje zapeo, a proizvođači igračaka ionako ne znaju što proizvode.
Međutim, sinoć sam otipkao u Google O 404 double decker i izbacio mi je par fotki uživo toga ljepotana iako u godinama. Nama najbliži prijevoznik je jedan gospodin iz Bihaća koji ima/je imao plavi O 404 DD.
Zašto taj bus nije saživio baš u velikom stilu?

shef

O tom autobusu smo već pisali ovdje, ali davno. Proizveden je jedan u Drögmölleru i kasnije prodan u BiH, zadnji vlasnik Eurotours Bihać. Kasnije prodan Evobusu za muzej.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

actros

Citat: Garage  u Listopad 09, 2013, 19:16:37
Zašto taj bus nije saživio baš u velikom stilu?
Glavni krivac je švedski Volvo koji '94 godine kupuje njemačkog Drogmollera, koji je do tada bio najvjerniji Mercedesov karoserist...
Ovi u strahu odmah '95 kupuju Setru kako nebi i nju izgubili, a s njom dobivaju S328DT... Kako se katni autobusi proizvode u manjim serijama, odlučeno je da je jedan model dovoljan za cijelu EvoBus grupu

ROAD

Slika od frendice, slikano u Turskoj.

NEOPLAN VIP CLASS

shef

#235
Kompletan proizvodni program trokrake zvijezde u RH sada zastupa tvrtka Star Import, inače u većinskom vlasništvu Emila Freya, jednog od najvećih auto koncesionara u Švicarskoj. Ne znam kakva je situacija sa Setrom, ali pretpostavljam da ne ide tu.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

arsenal


lussin

Na Mercedesovoj stranici među gradskim busevima više nema Conecta. Zar se više ne proizvodi?

shef

Mercedesovoj stranici u kojoj državi? Proizvodi se itekako.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

lussin

Gledao sam njemačku stranicu,ali ako se proizvodi,dobro. Hvala na odgovoru