Mercedes-Benz

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:59

s431dt

istina!!!

smogovci.bbb2

Novi Conecto za manje troškove

Na samo dve nedelje od najvećeg evropskog sajma komercijalnih vozila, IAA 2016 u Hanoveru, Mercedes-Benz je predstavio novu generaciju gradskog autobusa Conecto sa ciljem smanjenja troškova gradskim prevoznicima.

Daimler Buses ojačava svoju poziciju na tržištu Bliskog Istoka i istočne Evrope kroz novu generaciju autobusa Conecto. Sa preko tri hiljade prodatih vozila ovog tipa, Mercedes-Benz ima već jaku osnovu na ovom tržištu. Ovaj model će sada prvi put dobiti Euro 6 motor, a takođe će biti i ponuđen sa pogonom na komprimovani prirodni gas (CNG).
Akcenat na novoj generaciji ovih autobusa stavljen je na smanjenje ukupnog troška eksploatacije. Kako su tenderi na istoku uglavnom osetljivi na nabavnu cenu, Mercedes je rešio da osvoji i ovo primamljivo tržište mnogo jeftinijim autobusom, koji će pritom zadržati kvalitet nemačke fabrike, biti opremljen Euro 6 motorom, biti lak za upotrebu i udoban vozaču i putnicima. Za zemlje sa nižim zahtevima i standardom, nudi se i ugradnja starijih modela motora sa Euro 3 normom emisije izduvnih gasova. Za razliku od starijeg i poznatijeg best-selera, autobusa Citaro, Conecto je model koji se nudi u nekoliko gotovih kombinacija opreme, čime se pojednostavljuje i pojeftinjuje proces izrade.
Novi Conecto je dostupan samo u dve izvedbe: solo dužine 12,1 metara sa sedmolitarskim motorom OM936 koji isporučuje 300 konjskih snaga i nosi 105 putnika, dok je veći zglobni brat dugačak 18,1 metara i ima desetolitarski motor OM470 sa 360 konjskih snaga i ima kapacitet od 159 putnika. Obe izvedbe su u ponudi i sa motorom na CNG. Pretpremijera pred prevoznicima je organizovana 5. i 6. septembra u Varšavi, dok će autobus biti predstavljen novinarima na sajmu IAA u Hanoveru.

Izvor: http://www.autobusi.net/novi-conecto-za-manje-troskove/
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

sniff

#317
Čini se da kod dizajna Mercedesa misle samo na prednji Azijatski dio. Cijeli je kockast bez detalja ikakvih,neaerodinamičan, isti kao Citaro I  >hammer<

Dreamwalker

Kako autobus može biti aerodinamičan? :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Paško

Meni je ova prednja maska skroz ružna, kao još jedna u nizu Evobusovih. Kažu da se na sve priviknemo nakon vremena, ali zašto bi se privikavao na ružniji dizajn?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

sniff

Citat: Dreamwalker  u Rujan 08, 2016, 21:37:38
Kako autobus može biti aerodinamičan? :)

Kako ne ???

Zaobljeni prednji kraj daje manji otpor zraka,istina,bus je visok i širok,ali npr. Sideral Sunsundegui,nije lijep ali je aerodinamičan.Troši manje goriva.

Dreamwalker

#321
Za jedan gradski autobus koji u globalu po našem zakonu može voziti brzinom do 50 km/h, razlika je zanemariva. Znatna razlika se počinje primjećivati tek na brzinama višim od 100 km/h, te bi u to ušli samo turistički autobusi koji voze po autocestama (i prigradski ako računamo APP, Autotrans, Samoborček i ostale koji takve autobuse šalju na međugradske linije).

EDIT: Da me se ne bi krivo shvatilo, govorim o normalnoj "neaerodinamičnoj" Setri i "aerodinamičnom" Sideralu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

man323

Definitvno mu je prednja maska ružna. Daleko najljepši dizajn je imao redizajnirani Citaro 1. generacije.

citaro

Ni meni se nikako ne svidja, ne znam zasto nisu nadogradjivali dizajn kao sto je na ljubljanskim conectima, koji izgledaju skoro identicno kao citari.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

Jesi li ti uopće čitao da se sa sigurnošću ne radi o Conectima, već o Citarima-ponajviše zbog cijene?
Ajme što je gadan i ljigav. Ovo mi liči na nekog kineza a ne na nešto njemačko.
Ogavan dizajn.

smogovci.bbb2

Čitao sam tvoj post. I ja bi volio da dođu Citari. Pored ovog ogavnog Conecta čak mi ni Citelis više nije ružan :)evil Izgleda da štede i na plastici pa ima mala okrugla razdvojena svjetla i pokazivače smjera
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

To je rađeno s ciljem da se smanje troškovi održavanja. Ali ozbiljno, majko mila kakva je ovo sklepotina (da da, kopiram Sholeta). Vidi se da je dizajn bio u potpuno drugom planu

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza