Prigradske linije 10 - 37

Autor NP-549, Travanj 29, 2010, 20:57:36

NP-549

Koje bi bilo realno vrijeme, sa prolaznim vremenima, od Veprinca do Matulja ?

pehar_11

#871
Veprinac okretište  7:45
Veprinac centar  7:46
Zagrad  7:48
Zatka  7:51
Anđeli  7:52
Bregi  7:54
Zvančići  7:55
Gajina križanje  7:56
Rukavac 2 market   8:00
Rukavac 1 stara škola   8:01
Mihotići  8:04
Matulji centar  8:08 (a vlak ide u 8:14, treba točno 6 minuta od busne do Štaciona pješke - u ovom slučaju ode vlak)

I to je u slučajevima da autobus "požuri". Kad autrobus sretne sve roditelje s autima koji voze djecu u školu u Rukavcu na Cesti Dušana Mavra, pa malo uz rub, pa malo u rikverc, pa malo čekaj da se maknu, i ode vrijeme. Bolje pet minuta ranije nego da se kasni. Znam da je vremenska razlika mala na papiru, ali je u praksi nekada veća, nekada manja, i onda se kasni. A čemu uvesti liniju kada je na knap i sve ovisi od gužve i šofera? Ja govorim ovo samo zato jer se ja tamo vozim i bitno mi je da stvari donekle funkcioniraju pa i ja doprinosim koliko mogu. A neću ni govoriti da me zanima zapravo kolika je potražnja da autobus zapravio ide kroz Rukavac?
Rim Tim Tagi Dim!

NP-549

Pa možda bi i oni rado na vlak ili na predsat u školu

pehar_11

#873
Ma ne kažem da ne smiju (krivo je ispalo), nego me zanima da li je netko pisao za to ili to iz Troleja samoinicijativno rade?
Rim Tim Tagi Dim!

NP-549

Mijenjat će se kompletno vozni red linije 23 pa onda posljedično i 34

kico101

Ispričavam se što upadam nepozvan u ovu raspravu😁, ali moze jedan bedast prijedlog: zasto autobusi ne bi kao nekada svracali do Matulji zelj. Stan u vremenima veze na vlak? Ako ne more proc veli bus zbog parkiranih auti neka ide Feniks i evo zaposlili smo jos jenega.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Iskreno zanimljiva ideja (tko sam ja da kažemi da nije), no zanima me koja bi onda linija išla do gore? Npr. 23 Permani-Matulji-Štacion-Rijeka ili tako nešto (tj. Matulji centar-Štacion-Matulji centar-Dom zdravlja-Matulji centar-Rijeka)?
Rim Tim Tagi Dim!

kico101

#877
Evo, primjerice, polazak br. 33-šk, radnim danom ( iz Veprinca u 6,50, preko Frančići ) stiže po vr u Matulje u 7,05. Neka produži do Matulji ž.st, tamo je oko 7,07-7,08 ( ovisno o čepu u centru Matulja ), a vlak 4801 polazi za Ri u 7,13. Ovo je školska vožnja , ali uzeo sam samo kao primjer. Bus može dalje produžiti u Opatiju. Isto tako neki polasci iz Opatije neka skrenu do kolodvora, a zatim dalje prema odredištima.

U nekim svojim vizijama, a u kojima imamo vlak sa stvarno dobrim vr, bilo bi interesantno razmisliti i o terminalu Jurdani ( uz kolodvor ), pa bi recimo 1-ca imala trasu Lenac/parking ( terminal za kružne linije oko Kostrene )-Centar-Matulji-Jurdani terminal ( ulaz sa juga, izlaz gore, uz rekonstrukciju raskrižja ). Od tamo bi išle lokalne linije za Zvoneća-Brgud-Mune-Pasjak-Klanu. Matulji ž.st. koristile bi opatijske linije 34 i 37 u vremenima veze na vlak. Terminal Permani mi se položajno i logistički ne čini najboljim rješenjem, jer vlak uobičajeno nema korekciju na otvorenoj pruzi ( stajalište Permani ), a od Permana do Jurdana nije toliko puno da bi to dodavalo previše km na lokalne linije.

Znam da bi jedinica bila preduga ( cca 50-55 minuta po smjeru ), ali zamjenivala bi sadašnje 10-10A-22-23-30. Lokale po Kostreni i Matujskom zaleđu bi vozili minibusi. Postojala bi mogućnost do sa zapada dolaska u grad s busom ili vlakom, a veza Matulja s Ri s busom svakih 20-25 min.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

#878
Sve u svemu, ideja je fora. Plan bi onda (pretpostavljam) bio da se uvede par školskih polazaka na liniji 34 na kojima bi bio minibus (ujutro) i solo autobus (popodne) vozio na liniji Veprinac-Rukavac-Matulji-Štacion-Opatija i obrnuto? Jedini problem je što polazak u 6:50 (sada 6:45) može voziti minibus jer nema velike opterećenosti, no kasniji polasci bi morali voziti solo autobusi jer je potražnja prevelika. Uz sve to bilo bi odlično kada bi HŽ uveo vlak u smjeru Rijeke koji bi u Matuljima bio u nekih 13:15, tako da se uvede i solo 34 koja bi vozila na relaciji Veprinac-Rukavac-Matulji-Štacion-Opatija i odbacila učenike na vlak, da se smanji opterećenje na 22/23/30 za Rijeku, a ista stvar vrijedi i za popodnevne sate (uvođenje polaska i vlakova koji bi bili u Matuljima u 13:30 i 19:30) da autobus iz Opatije otiđe do Štaciona, pokupi ljude s vlaka, pričeka u Matuljima 23 za Permane i krene za Veprinac. Onda bi to bilo odlično.
Rim Tim Tagi Dim!

Matija87

Vezano za ovaj jutarnji polazak s Veprinca u 6:45.. šta ne mogu ovi s Rukavca ukrcat se na vlak na želj.postaji Rukavac, koliko je to udaljeno cca 500 m od centra Rukavca

pehar_11

#880
Ima point.
Rim Tim Tagi Dim!

mivano

Citat: NP-549  u Kolovoz 14, 2022, 15:53:56
Na istoku ne. Jedino ako željeznica zaživi kako treba pa da bus ide sa Škrljeva, ali to je SF.

Na Viškovu je to bio plan kad bi se linija 7 produžila do Vozišća, ali se za sada odustalo zbog troškova
Ima li kakvih planova za Drenovu (11)?

NP-549

Nema niš u planu za 11.  Previše je putnika na trasi Drenova groblje - Saršoni da bi to minibus radio kao vezu na liniju 5.  Možda bi eventualno minibus mogao vozit kružno od Saršona dalje.  Od svih linija možda još eventualno Klana

pehar_11

Samo pitanje - za vrijeme vikenda, da li linija 18/18B kreće u 22:24 sa Delte ili se ide na liniju 2 za Srdoče pa se presjeda na 18B? Znam da na obavijesti sve piše ali što više gledam to mi je manje jasno, zbilja je taj dio za subotu i nedjelju glupo napravljen. Usput, na stranici prigradskih linija idalje stoji "18, 18B, 18C", mogli bi dodati ovaj "18A" kad već postoji.
Rim Tim Tagi Dim!

amalok.95

Citat: pehar_11  u Kolovoz 22, 2022, 00:34:17
Samo pitanje - za vrijeme vikenda, da li linija 18/18B kreće u 22:24 sa Delte ili se ide na liniju 2 za Srdoče pa se presjeda na 18B? Znam da na obavijesti sve piše ali što više gledam to mi je manje jasno, zbilja je taj dio za subotu i nedjelju glupo napravljen. Usput, na stranici prigradskih linija idalje stoji "18, 18B, 18C", mogli bi dodati ovaj "18A" kad već postoji.
Sve fino piše na voznom redu, problem je šta niti ti niti večina ne čita ono šta piše...i onda dolazi do ovakvih objava!!! Ljepo je navedeno da L2 ide u 22:24 sa Fiumare i da ima vezu na Srdočima za dalje, isto tako 18A je dodana u vozni red...da si čitao biš znao, al lakše je pisat gluposti ovdje i punit teme nepotrebnim objavama