Prigradske linije 10 - 37

Autor NP-549, Travanj 29, 2010, 20:57:36

NP-549

#90
Sama izrada voznih redova ne sliči na ništa.  I ono što vozi čećše uvijek ima neku samo njima znanu logiku.  Recimo npr. nedjelja, Linija 3 ide svaki sat, čisto OK, a vozni red je krasan.  U 20 ide gore, a u 45 nazad.  I čime bi ti trebao na posao ako radiš od 7 ili od 8, a nedjeljom su jedini koji rade smjenski radnici (od 6:00 ili od 7:00) ili pak žene po dućanima koje rade od 7 ili od 8.  Moraš poć sat i 15 ranije od kuće. mjesto da je naštimano da ujutro svi polasci dolaze u grad oko 15 min prije punog sata, a popodne da idu iz grada tako (Ovo u 20 je OK popodne).
Linija 25/26 ista stvar,  vozni red posložen tako da to lijepo izgleda, polazak svaki 1:45 ravnomjerno raspoređen.  Ujutro radiš od 8, moraš u 6:00 u grad, tamo si u 6:40 i onda bleji sat i pol - bitno da ima poslje za proklete olupine od penzionera ide u 7:25 i u 9:10.  Marketi i kiosci rade to podna, bus u 13:30 jer je otišao u 11:45.  Debilizam teški!!!!

Boki651

Meni je nekako najzvučnija linija 17. ;D

Berlingo

Ja ako zelim koristiti usluge Troleja prvo moram pjesaciti oko kilometar na tu glupu dvojku ili dolje na 1A. Govorim o nedjelji. Radnim danom mi uvedu nekakav 2A koji vozi nikako i totalno promasenim putem. Subota je gotovo ista kao nedjelja. A gle, bas danas pada kisa. I da udjem mokar u autobus i da jos platim kartu. Nema sanse. Rjetko idem u grad, ali zalosno je da mi je auto najisplatljiviji. To samo u Rijeci ima.

Bari

#93
Citat: Boki651  u Rujan 26, 2010, 20:08:32
Meni je nekako najzvučnija linija 17. ;D

Meni je ideja super, samo mi se u skijaškoj sezoni minubus čini premalim. Znam mnoge koji bi ostavili aute i pošli gore. Ili se boje vožnje po onim uskim cestama ili općenito vožnje po snijegu. Možda čak bolje da bi linija išla iz Rijeke.
Linija za Malinsku/Krk bi se Troleju stvarno isplatila jer tamo uvijek ima ljudi, pogotovo u ljetnim mjesecima.
Što se tiče Fužina, njima stvarno treba neka veza sa svijetom, jer osim vlaka nemaju ništa drugo, a mnogi ljudi odlaze u Rijeku svakodnevno.
Mislim da možda ima i previše linija, odnosno polazaka kroz Kostrenu, tako da 10A ili 10B možda nije ni potrebno.

Uglavnom, svaka čast Kići na ovome, da bolje poznam okolicu i ja bi se upustio u takvo nešto
KREPAT MA NE MOLAT !

NP-549

#94
Kraljevica i linija 29 dva puta u dva dana u Novom Listu, naravno ne zbog nečeg lijepog i dobrog.


Slučaj 1
Nedjelja, 03.0.200, text o Mirjani Bobuš i odnosu Hrvatskih Pošta prema njoj - nemogu otvorit text na NL Online pa ću samo taj dio objasnit, ostalo ni nije bitno za ovaj forum.

Nakon 30 godina, zobg bolesti gospođu premjestili iz pošte u Kraljevici u neki njihov centar za obradu u Rijeku koju radi od 6-14. Iako joj je radno mjesto bilo ispred kuće u Kraljevici, a sad bolesna mora ić autobusom.  Bus joj ide u 5:10 iz Kraljevice, u Bakru u 5:25 mora presjedati na drugi autobus da bi se onda s tim vozila kao na turističkom obilasku preko Urinja i kasnila svaki dan na posao na Korzo!

Molim vas lijepo vi iz Autotroleja, kako neko može ić u 5:10 iz Kraljevice i kasnit u 6:00 na posao koji je na Korzu !? !? !?  Pa prije se dođe autobusom iz Delnica u Rijeku, nego linijom 29 iz Kraljevice u Rijeku.  I onda se čudite što su nam autobusi prazni i što se osim školaraca i penzionera niko ne vozi Trolejem, a iz Autotransovog busa na pumpi u Kraljevici izađe 20 ljudi (radnika)  koji rađe plaćaju skoro pa duplo pokaznu kartu zato jer linija 29 ne liči na ništa.  Do kad ćemo pogodovati prokletim penzionerima i imat direktne linije u 9:00 i 10:00 (Ri-Ožlak), a radni ljudi ono malo šta imaju moraju presjedati (4:45 iz Ožlaka-presjedanje u Bakru, pa onda kroz Šoiće,Urinj) ili se vozit ko idioti 40 na sat po magistrali zato jer bus mora ić u Bakar (5:50 Ožl-Ri,  6:50 Ožl-Ri), a taj Bakar nesmije proć minutu ranije jer će vozača neko prijavit, a vozni red je IDIOTSKIH 20 MINUTA  Kraljevica-Bakar, dok Autotrans vozi 20 minuta Kraljevica-Rijeka.


Ja svaki dan to vozim i konstantno slušam u autobusu jedne te iste primjedbe, ali nikom ništa.  I tako već godinama.  I onda kad vozim 70 i ne kupim Kostrenu (linija 10 ide u isto vrijeme, al se skrivaju u Šoićima jer znaju da mi idemo) samo da ljudi stignu na vrijeme u Rijeku, onda zaradim prijavu jer ne radim po pravilima službe.

Rijeka-Kraljevica se vozilo 40 minuta 1968. godine sa FAP-om Ohridom kad je svaka vožnja išla kroz Urinj i Šoiće (nije bilo ovolike rafinerije), svaka je išla kroz Bakar.  Cesta je bila katastrofalna, i svaki putnik koji je ušao u autobus je morao dobit kartu koju je vozač napravio na ALMEX mašinicu, izbrojio novac, vratio....    42 godine kasnije, u 21. stoljeću, Jadranska Magistrala je ko tepih, ne ide se ni u Urinj, ni u Šoiće, ni u Bakar (npr 10:00 Ri-Kralj-Tribaj), autobusi su space shuttle u odnosu na FAP Ohrid, nema prodaje karata ( ili sami cvikaju ili imaju pokazne), mi i dalje vozimo do Kraljevice istih tih 40 minuta !!!!!   Baš me zanima da li je ikada itko od rukovodioca sjeo u autobus i provozio se do Kraljevice da vidi koliko zaista treba vremena.



Slučaj 2 ću objasnit kasnije, kad završi ova rasprava

M.A.N. boy

slazem se s tobom. stvarno mi nije jasno zasto ljudi ujutro koji idu na posao moraju presjedat u bakru. pa nije to vlak pa da presjedas 100 puta ko da ideš u berlin. a ides samo otprilike 25 km koliko je od kraljevice do rijeke. a drugo nije mi jasno zašto se taj isti bus iz bakra vrati na okretiše u oštrom, tamo bude oko  06.30 i čeka 40 minuta do polaska u 07.10  i u kraljevici se nađe u 07.15 sa busom koji ide iz ožlaka u 06.50 i onda idu zajedno za rijeku s tim da jedan ide kroz bakar, a drugi turinjskom cestom a obadva imaju isto vrijeme dolaska (tako stoji u rasporedu) u rijeku?????? i normalno da će jedan vozit 40 po magistrali da sačeka ovog sto ide kroz bakar.pa jel nije cilj kad su vec 2 busa iz kraljevice da jedan dođe brže u rijeku kao direktna linija a drugi pokupi ostala mjesta. neznam stvarno ko slaže te rasporede

ikar

#96
Citat: M.A.N. boy  u Listopad 04, 2010, 15:31:35
slazem se s tobom. stvarno mi nije jasno zasto ljudi ujutro koji idu na posao moraju presjedat u bakru. pa nije to vlak pa da presjedas 100 puta ko da ideš u berlin. a ides samo otprilike 25 km koliko je od kraljevice do rijeke. a drugo nije mi jasno zašto se taj isti bus iz bakra vrati na okretiše u oštrom, tamo bude oko  06.30 i čeka 40 minuta do polaska u 07.10  i u kraljevici se nađe u 07.15 sa busom koji ide iz ožlaka u 06.50 i onda idu zajedno za rijeku s tim da jedan ide kroz bakar, a drugi turinjskom cestom a obadva imaju isto vrijeme dolaska (tako stoji u rasporedu) u rijeku?????? i normalno da će jedan vozit 40 po magistrali da sačeka ovog sto ide kroz bakar.pa jel nije cilj kad su vec 2 busa iz kraljevice da jedan dođe brže u rijeku kao direktna linija a drugi pokupi ostala mjesta. neznam stvarno ko slaže te rasporede

Ovaj u 7.10 iz Oštra je BIS (ispomoć) redovnoj vožnji u 6.50 s Ožlaka (koja BTW ide kroz Bakar  :P) zato jer je previše putnika za jedan autobus.

Kolega je NP-549 sve dobro objasnio, realna vremena za do Kraljevice su 25-30 minuta. A mislim je iz 20 minuta za Ožlak-Kraljevica/Oštro nerealno...

M.A.N. boy

ok.al jel nisu mogli drugacije izvesti tu ispomoć nego prvi bus iz ožlaka za rijeku u 4.45 stavit na presjedanje u bakru a bus vratit na oštro da čeka ispomoć  do polaska u 07.10 h?

ikar

Citat: M.A.N. boy  u Listopad 04, 2010, 16:44:55
ok.al jel nisu mogli drugacije izvesti tu ispomoć nego prvi bus iz ožlaka za rijeku u 4.45 stavit na presjedanje u bakru a bus vratit na oštro da čeka ispomoć  do polaska u 07.10 h?

Moglo se - taj na koga se presjeda u Bakru ide u 5.00 iz Rijeke, može nakon što dođe u Bakar ić prazan u Oštro a prvi sa Ožlaka direktno u Rijeku. Na taj način se ne povećavaju niti smanjuje kilometraža, ali je presjedanje ukinuto.

M.A.N. boy

eto vidis na forumu ima strucnijih ljudi nego u upravi, ovdje se rijesi problem za pola sata. ova tvoja varijanta je puno bolja nego ovo sto sad vozi ujutro,a ne mora  ni ici prazan od bakra do oštra mogu ga samo produžit na rijeka-oštro i gotovo. i svi sretni ljudi ne moraju presjedat u 05.25 ujutro a ovi u 07.10 imaju ispomoć. možda ce neko pogledat sta se pise na forumu.

ikar

#100
Citat: M.A.N. boy  u Listopad 04, 2010, 17:22:21
ni ici prazan od bakra do oštra mogu ga samo produžit na rijeka-oštro i gotovo

Svejedno bi morao ići prazan jer je to onda promjena voznog reda, a uz to mora ići i suglasnost općine/a, koja/e to i plaćaju (a vjerojatno nebi dali suglasnost).

Čini mi se da su nekada oba busa išla iz Bakra u Rijeku, 635 (nisam siguran da je tada bio 673, a kamoli 686 koji je danas na toj smjeni) je nakon dolaska iz Kraljevica vozio na prigradskim linijama (nemogu 100%-tno reć, ali mislim da je išao na liniju 18). 494 je po dolasku išao prazan iz Rijeke u Oštro po ispomoć.

Kasnije je to zamijenjeno sa presjedanjem u Bakru + Kraljevicia (prvi sa Ožlaka (686) je iz Bakra išao prazan u Kraljevicu preuzeti putnike od 694 koji je vozio u 5.50 s Ožlaka do Kraljevice i zatim ostajao u Oštrom za ispomoć. Nedavno je to promjenjeno da 694 ide direktno u grad, a 686 iz Bakra u Oštro.

M.A.N. boy

A neznam kakvu oni to viziju imaju al dobro. ja se sjećam da je ta linija ujutro u 04.45 išla direktno za rijeku još od 573 pa 635,673 i sad 686 a onaj u 07.10 sa oštra je prije nekih 6-7 godina vozio 604, danas (umjesto njega 636). i taj 604 je vozio iz križišća ako se ne varam a s njim je vozio i jedan eurobus, koji nije išao na oštro. zatim bi se u kraljevici našli u 07.15 i jedan je išao u bakar a jedan magistralom. S tim da si još imzeđu ta dva jutarnja imao još i u 06.15 i 06.50 iz kraljevice za rijeku.

ikar

Tako je, 604 je vozio ispomoć. Oni su počeli vozit 6.17 Tribalj kada je prva jutarnja skraćena do Bakra (umjesto Triblja), a povratna vožnja je ostala.

ikar

Citat: ikar  u Listopad 04, 2010, 17:04:03
Moglo se - taj na koga se presjeda u Bakru ide u 5.00 iz Rijeke, može nakon što dođe u Bakar ić prazan u Oštro a prvi sa Ožlaka direktno u Rijeku. Na taj način se ne povećavaju niti smanjuje kilometraža, ali je presjedanje ukinuto.

Slučajno ili ne, od ponedjeljka se upravo tako vozi - 4.45 s Ožlaka ide direktno za Rijeku preko Oštra, Bakra i Šoića dok vožnja u 5.00 iz Rijeke za Bakar preko Urinja produžuje prazna u Oštro i čeka 7.10.

M.A.N. boy

HAHAHAHAHA nemogu vjerovat al super. izgleda da netko ipak prati ovaj forum ( iako vjerojatno nece reci da je sa foruma, al po meni je to velika slucajnost jer smo bas ja i kolega ikar i NP 549 raspravljali o tim varijantama vožnje al ok), ajd super za ljude koji putuju rano ujutro na posao u Rijeku bar nece morat presjedat u bakru a ovi u 07.10 imaju ispomoć.