Display

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:16:56

thomcro

Citat: pehar_11  u Studeni 27, 2022, 23:01:14... na svima se samo vrti broj linije i odredište, bez najave stanica.
... hm-mm ... ... ja danas vidio u 766 (na 5ici) da nutarnji displej normalno dela i slova lepo putuju na levu stranu (sjedio sam ispred prednjeg levog kola pa mi je bilo zabavno gledat kako se sve to izmjenjuje ... jbtga, penzićarska posla )
Pozdrav by thomcro


NP-549

Na zadnjoj turi 774-799 nije jos upogpnjen kako spada.  Također o Feniksi.

rzri05

#722
Slike nisu najbolje, ali 734 ima nove displeje (malo je stražnji jedino problematičan) ako već nije bilo

NP-549

Hvala bogu, konačno

thomcro

... u 794 danas zapolne (L 5)



(moral san ovako snimit aš je bil pun bus pa da me ki ne poteže za rukav )
Pozdrav by thomcro


rzri05

To na svima sa tim novim tipom displaya (gbr. 774 – 799 i Feniksbusevi) pokazuje tako broj linije i rutu, treba ih programirati da prikazuje sljedeću/trenutnu stanicu kao sa malo starijim nabavkama.

thomcro

Citat: rzri05  u Prosinac 01, 2022, 18:50:22To na svima sa tim novim tipom displaya (gbr. 774 – 799 i Feniksbusevi) ...
... skužio sam skužio, thx
Pozdrav by thomcro


Čelični

Unutarnji display na liniji 5 u nekim autobusima pokazuje stari naziv stajališta "Osječka - Billa", a na nekima čini mi se novije programiranima "Osječka - Mihačeva Draga". Sad da li se može programirati na sve autobuse display "Osječka - Mihačeva Draga" ? To govorim s obzorom da Billa nije već dugo tamo pa mi nema logike i možda djeluje zbunjujuće putnicima naziv "Osječka - Billa" na  tim starima display-ima.

thomcro

Citat: Čelični  u Prosinac 02, 2022, 10:46:51... pa mi nema logike i možda djeluje zbunjujuće putnicima naziv "Osječka - Billa" ...
...  upravo suprotno! Većini koja gravitira tim stajalištima 'Billa' je OK naziv (na koncu konca, pitaj malo lude koji odlaze u Špara u koji dućan idu, u Špar ili u Bilu a koji stanuju u blizini) tako da je meni sasvim OK da i nadalje bude naziv Billa (meni Mihačeva Draga djeluje zbunjujuće)
Pozdrav by thomcro


NP-549

Vjerovatno neki bug ima display pa neće da povuče nove podatke. To Grad inzistira na imenima po ulicama mada meni to uopće ne ide u uho.  U Rijeci se općenito jako malo ljudi koristi ulicama, uvijek su neki svima poznati toponimi. Možda Vukovarska, Osječka, Račkoga, Čandekova, Ratka Petrovića i još poneka, ali nitko ne koristi Zametsku ulicu, Vidovićevu, Liburnijsku, Ivana Zavidića, Mate Lovraka ..... 

thomcro

Citat: NP-549  u Prosinac 02, 2022, 11:11:22...  U Rijeci se općenito jako malo ljudi koristi ulicama, uvijek su neki svima poznati toponimi ...
... pitaj mlađariju za neku ulicu i u pravilu će blejat u tebe ali ako im kažeš Kufland ili Taver ili Billa svi će znat na koji dio grada se odnosi to šta pitaš
Pozdrav by thomcro


NP-549

Pa ni mi nismo bili drugačiji. Na petici su stanice bile Circolo, Autopromet, Tehnički pregled, zaobilaznica, rasadnik .... a ne sad Kresnika, Mihačeva, Corado Iliasich, Lipa, Drežnička ....

thomcro

Nego sad mi je došlo od rite do glave, čera kad sam išal na Škrljevo na displeju se vrtilo: Draga 1 Pod ohrušvom, Draga 2 Orlići, Draga 3 Sv Jakov, Draga 4 Tijani (naravno nisu brojevi stajališta ovim redom), čemu broj stajališta? Zar nebi moglo bez broja nego samo ime? I primjetio sam da ono stajalište kod mehe Volfa ima naziv 'Novo stajalište', šta se nije moglo 'toponirati'? I još vezano za to stajalište, išao sam gore-dole sa 749, gotovo sam sto posto siguran da ga na povratku u Rijeku nije bilo na displeju (sjedio sam ispred zadnjih vrata pa mi je displej pikao oka )
Pozdrav by thomcro


NP-549

Di god se može se stavi broj zbog statistike. Kad vučeš podatke van onda po abededi slaže. Ovako ih posloži po redu.

Moram vidit za pržionu kave koje ime je Grad dodjelio pa ću zamijenit ovo "nova st.". Definitivno je bezveze

thomcro

Citat: NP-549  u Prosinac 02, 2022, 11:30:56... Moram vidit za pržionu kave ...
... La Famiglia? Ali mislim da odavno nema pržione
Pozdrav by thomcro