Slike autobusa 2009.

Autor maky, Prosinac 23, 2008, 00:30:21

maky

Danas je g.b. 204 gubio vodu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 190 umjesto g.b. 228 juer i danas na liniji 18:


Ne mogu vjerovati da je svugdje živo snijeg, samo ovdje pada glupa kiša. Otići ću tokom dana napraviti đir malo do kojeg sela iza brda pa ako uhvatim šta sniježnih kadrova...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Cijeli tjedan do jučer je ovaj vozni red na liniji 4 vozio on (g.b. 266):


A danas je tu njegov predak (g.b. 66):

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Na liniji 5 g.b. 180 (jučer bio g.b. 183):


BTW na g.b. 178 je "otišao" motor...

Na liniji 11 g.b. 192:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Jao koja mašina jutros na liniji 18!
g.b. 688 ko mladić u najboljim danima vozi najtežu liniju. Stvarno sam se začudio kako ide bez ikakvih problema, potaknuo je sjećanja kako je to bilo nekad dok sam bio mali, a on nov novcat... Ide on uzbrdo, nizbrdo, po ravnom, leti, ma sve. Kad se krene s pazara prema Mejašima onu prvu uzbrdicu vuče trećom, uz Koteks drugom, uz najveću uzbrdicu na vrhu Matice Hrvatske ide drugom na najvišim okretajima, možda je čak mogao šaltat treću, uz Mejaše ide trećom bez problema. A da ne govorim kad se krene nizbrdo obrušavat, u četvrtoj uz onaj karakteristični i svima nama dobro poznati huk. Ah, Baš sam se naguštao, za dobra stara vremena...

P.S. jedina zamjerka je što na jednom mjestu prokišnjava, al jbg...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 91 na liniji 1 (umjesto g.b. 206):


g.b. 211 sa novom reklamom koju sam spominjao:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Citat: maky  u Listopad 18, 2008, 00:12:53
A ovaj nevjerojatno dobri tridesetogodišnjak  je cijeli tjedan na liniji 11:

Mislim da ovaj oldtimer nije original njemački MAN, nego iz Austije.  ÖAF Graf&Stift i slično.  Probajte pogledat malo na pločici ili u prometnoj.
Po brojevima šasije se slaže s ostalim Austrijskim modelima.  Avtomontažin nije sigurno jer su oni počeli proizvoditi 1979 ili 1980, a njemački isto mislim da nije jer nema one oznake WMA..... ko što su imali žuti ZET-ovi iz Krefelda.

netko

Citat: Shole  u Veljača 04, 2009, 14:15:22
Citat: maky  u Listopad 18, 2008, 00:12:53
A ovaj nevjerojatno dobri tridesetogodišnjak  je cijeli tjedan na liniji 11:
http://i34.tinypic.com/281wpdc.jpg
Mislim da ovaj oldtimer nije original njemački MAN, nego iz Austije.  ÖAF Graf&Stift i slično.  Probajte pogledat malo na pločici ili u prometnoj.
Po brojevima šasije se slaže s ostalim Austrijskim modelima.  Avtomontažin nije sigurno jer su oni počeli proizvoditi 1979 ili 1980, a njemački isto mislim da nije jer nema one oznake WMA..... ko što su imali žuti ZET-ovi iz Krefelda.
Sasvim sigurno jedan od prvih primjeraka MAN-ova SG 220 jer je ovaj proizveden 1978,a sami originali(ne Avtomontaže)su se počeli proizvoditi 1978. ;) :)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Tomek

Ako je iz 78. onda može biti Njemački jer su oni onda još imali brojčano označavanje šasije bez W. Čudno bi bilo da je Graf i Stift jer njihovi modeli su se prilično razlikovali od MAN-ova iz Njemačke, a ovaj izgleda isto kao ZETovi iz Gopella.

maky

Da, ovaj je 1978. godište i stariji je od dosta vozača koji ga znaju voziti...  :)
Protekla 2 tjedna je ujutro bio u punom pogonu. Krug na liniji 9,  pa onda u Kaštela i natrag, pa onda na liniji 4... Radi ko sat i za razliku od Avtomontažinih čuda ugodan je za vožnju (u originalu je došao sa automatskim mjenjačem, ali mu je poslije ugrađen ručni)...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Citat: Tomek  u Veljača 04, 2009, 18:35:31
Čudno bi bilo da je Graf i Stift jer njihovi modeli su se prilično razlikovali od MAN-ova iz Njemačke, a ovaj izgleda isto kao ZETovi iz Gopella.
Avtomontaže su od početka proizvodnje imale auspuh na krovu, dal netko zna za ove ostale?

maky

Evo za novog člana g.b. 179 (otkad ne vozi Dugopolje, svako jutro vozi i liniju 26):


g.b. 119:


g.b. 679:


g.b. 172:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Pogledajte tko je premješten u Split...


g.b. 188:


g.b. 194:


g.b. 181 (vozi đake, a inače je tu parkiran dok odmara):

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Mislija sam vam postavit jedno kviz pitanje o ovom autobusu ,ali Maky me preduhitrija sa svojom slikom. Inače autobus je katastrofa, a kako tek dimi...


netko

Citat: markost  u Veljača 09, 2009, 20:30:59
Mislija sam vam postavit jedno kviz pitanje o ovom autobusu ,ali Maky me preduhitrija sa svojom slikom. Inače autobus je katastrofa, a kako tek dimi...
http://i173.photobucket.com/albums/w53/makkost/Slika022-1.jpg
A dobro malo je limarija užasna šta se mora priznat,ali znamo svi kakvo je održavanje u Prometu pogotovo prema starima autobusima. ;) >:(

Ali motor je odličan,o tome netreba trošiti riječ.Zvuk preodličan,a bus ide kao lud.Žalim ga što je ovakav jer je mogao biti puno bolji i bez problema voziti neke ovakve linije.Unutrašnjost također odlična.Udobni,mesnati,NEPODERANI sicevi.

Inače on je odavno u Splitu,ima sigurno možda 3 mjeseca.

A dimi ;D,hvala Bogu,da vidite g.b.133 kako šiba dim.Kao kad vatricu naložite.

Zašto ovakav bus nebi bio jedan solidan bus kao svi drugi,a ne kao neka tamo rezerva. ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.