Je li netko voljan za spas starih buseva?

Autor D.Matt, Rujan 25, 2008, 21:00:42

D.Matt

Cuo sam kako ce do kraja 10. mjeseca prestati voziti svi O 305 G, pa me zanima sta ce se s njima dogoditi? Hoce ih samljetiti, pokloniti ili nesto trece? Ja mislim da je steta sto ce bas sve ukinuti jer oni su na neki nacin simboli grada, je li netko voljan organizirati se pa u restaruaciju s njim? Ko ima neki veci posjed? Pronasao sam na internetu da neki Njemci planiraju uzeti bus i restaurirati ga,sto je super ideja, zasto se ovdje mi nebi dogovorili tako nesto, vise o tome, ovdje: http://www.forumromanum.de/member/forum/forum.php?action=ubb_tindex&threadid=1201877008&USER=user_294161

mansg313

DA poklonit ce njemcima možda posljednji turbak gb 705 0305 GT 1981.god

Tomek

Isto bi bilo dobro da netko spasi Avtomontažu.. Inače ako se ti busevi ne spase idu ravno u rezalište.. A što se tiče otkupa mislim da ne bi došao više od 5oookn, možda bi dali buseve i besplatno.. Trenutno sam u razgovorima sa nekim Njemcima koji su zainteresirani za neke autobuse i ZET bi im ih dao besplatno, samo trebaju platiti transport i prepis i ostalu birokraciju...

Ivan

Ako se može (a u to ionako nisam baš uvjeren), mislim da je daleko bolje spasiti nešto od MAN Avtomontaža koje su nove došle u Zagreb, polovnjaci su tu ipak samo do 10-ak godina i nemam baš dojam da su simbol Zagreba... A i koliko god mi je bilo zabavno i zanimljivo voziti se u nekima od njih poput O 305 G ex Passau sa turbom ili udobni SL 202 ex Herne sa ZF mjenjačem, ili SG 220 ex Krefeld koji su mi bili zakon, od polovnjaka sam uvijek dobivao blagi osjećaj poniženja...  :) :-\

Ako ne, nadam se da će onda barem Ljubljana sačuvati jedan SG 220...

Ivan

Citat: mansg313  u Rujan 25, 2008, 21:04:05
DA poklonit ce njemcima možda posljednji turbak gb 705 0305 GT 1981.god
Mala ispravka (nije tvoja greška, znam da ga ZET tako vodi :) ), 705 ima turbo, ali to u imenu modela ne stoji, on je i dalje O 305 G i nipošto nije O 305 GT, O 305 GT je trolejbus! ;)

zsubic3

zanima me dali se prodaju MAN-ovi SR180 AUTOMONTAZA, tj. dali su jos na zivotu ili su u rashodu, jel ima ko kakvu informaciju?

mansg313

#6
Citat: zsubic3  u Listopad 15, 2008, 10:44:27
zanima me dali se prodaju MAN-ovi SR180 AUTOMONTAZA, tj. dali su jos na zivotu ili su u rashodu, jel ima ko kakvu informaciju?
Onih malih manova sa 204 konja ima tri koliko ih je i došlo g.b.   2,3,4.   G.b.  2 ima 28 sjedala i prerađuju ga,  a g.b. 3 i 4 voze,  makar je gb 3 već na lijevoj strani trul.  U praksi, u najboljem je stanju gb 4 ;)





lektor: Shole

MAN fan

ti MAN-ovi SR180 stoje u APP-u na parkiralistu.Vidim ih svaki ponedjeljak kad sam na praksi

mansg313

#8
Gb 867 se prodaje za 5000kn u pogonu velika gorica nema više motora a ostalo je sve manje više na broju :-[

svicar

Dali znate od cega je donji postroj,osovine i sl.,ono da kocnice nisu pri kraju i sl.,inace bus je zgodan za raditi veliko kap vozilo,20tak kvadrata stambenog prostora,neke garsonjere nisu vece >:(iza napravis otvor i parkiras Smarta i vozis se na ferije ;D

conecto

Sad već postoje sasvim realne nade da će g.b. 300 preuzeti i sačuvati Auto-Hrvatska - zastupnik MAN-a nakon inicijative nekih članova foruma.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

MAN fan


Ivan

Citat: conecto  u Veljača 05, 2009, 13:04:47
Sad već postoje sasvim realne nade da će g.b. 300 preuzeti i sačuvati Auto-Hrvatska - zastupnik MAN-a nakon inicijative nekih članova foruma.
To bi bilo predobro...

Samo nek mu vrate lavića :), a AM logo stave na njegovo mjesto, jer kako mu sad prednji kraj izgleda je totalno bezveze... :P

kriticar

Ajde da barem netko brine o povijesti, normalno da bi trebao biti vraćen u izvorno stanje koliko je to moguće.
Šteta da nije sačuvan SU220, ali ima ih još u Dubrovniku i Rijeci pa možda nije kasno, kao što je kasno za Manove750 i 890.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

vozac0607

eh da se ima para bilo bi super da se ti stari busevi obnove,i da služe kao uspomena na stara vremena....i po mogućnosti da se pronađu vozači koji su ih vozili....jer uspomene su dragocijene kako drugima tako i onom ko ih je imo priliku vozit