Slike iz Zagreba 2010.

Autor Berlingo, Siječanj 01, 2010, 03:58:53

Shole

Kad brže !?  Pa kakve će bit za 20 godina !?  Sva sreća pa svako malo mjenjamo osobnu, vozačku, pasoš, tablice od auta, državu.... pa ni neznamo kako je to kad ti nešto ostari.  Uvijek imamo nove dokumente.

421

Citat: Shole  u Veljača 25, 2010, 20:41:05
Što se tiče tablica, mislim da nije toliko problem u kvaliteti koliko u tome da su ih vjerovatno išli brisat sa krpom namočenom u nitro pa su obrisali crnu boju na brojkama.  To se dešavalo i na starima, al nije to niko radio, a vaše sad "održavaju" drugi ljudi pa su se možda malo zaletili u svom generalnom čišćenju
Tablice više ne proizvodi Končar, a drugi ljudi pri generalnom čišćenju koriste drukčiji  šampon za pranje koji nije ( očigledno ) kompatibilan s onim u garažama.
Nitro? Ma Ti se šališ! RECESIJA! Nema!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Evo malo današnjih fotki:

gbr177 na Črnomercu


gbr220 kod MUP-a na putu za garažu


Citaro G i dva Lion's Cityja u koloni na Ilici -- inače na ovoj traci kojom sam se ja kretao i koja je prošlo ljeto nanovo presvučena asfaltom su tokom ove zime potonuli apsolutni svi kanalizacijski otvori -- sramota kakvom se (ne)kvalitetom sve radi u zadnje vrijeme


Ljepotan gbr156 u Vrapču


Malo iza na Bologni njegov prethodnik, gbr146


Susret novog i starog na Bolničkoj -- gbr224 i gbr139


gbr329 juri prema Črnomercu


gbr192 na Zagrebačkoj Aveniji


Utrka Mercedesa Citara G gbr188 sa BMW-om Z3 :)


gbr191 koje se nakon stanice morao brzo prestrojiti kroz tri trake vrlo prometne Zagrebačke avenije da bi stigao skrenuti za okretište Ljubljanicu

Tomek

gbr552 kod Lisinskog


I evo konačno fotke iz Gradske plinare gdje se radi punom parom -- dan - noć
Danas kad sam ja bio gbr741 i 745


gbr741 malo bliže

conecto

Tomek je baš bio vrijedan jučer i danas, pa možemo vidjet kak lijepo stoje kravate podsusedskim vozačima otkad imaju novog šefa ;D ;D ;D

A ovaj 745 je već gotov s punjenjem ili čeka da 741 završi?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Nemam pojma jel gotov, ja došao, pofotkao i otišao ;)

manoplan

Malo ZET-ovih iz Zaprešića




Bari

U četvrtak sam bio u Zagrebu. Evo što sam zabilježio

31



226



762



546



817
KREPAT MA NE MOLAT !

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Berlingo

Ajde napokon da je neko iz Rijeke dosao tamo i slikao. Pa nece valjda samo Berlingo. Svaka cast Bari!

conecto

Citat: Berlingo  u Veljača 28, 2010, 00:55:33
Ajde napokon da je neko iz Rijeke dosao tamo i slikao. Pa nece valjda samo Berlingo. Svaka cast Bari!

I dobro ulovio - 424 u full-plavoj boji i 520 koji je dugo stajao očerupan, a sad ponovo vozi s novim reg. tablicama.
Inače, u međuvremenu bez rega ostao 503 i stoji u garaži.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92

Možda dobijemo još jednu poplavljenu zgl. kockicu...

conecto

Citat: Ivan  u Veljača 25, 2010, 11:30:02
Citat: Tomek  u Veljača 24, 2010, 21:24:04
Haha stare, ovo su najbolji zglobni autobusi u ZET-u. I to baš ova druga serija NG-a 312.
Ugl. baš sam s makyjem pričao kad su došli 90-ih, bili su čudo gdje god bi se pojavili. Prekrasne linije, sa ratkama, onda ova mala narančasta svjetla po boku cijelog busa koja bi po noći stvarala do tada neviđen dojam i naravno displayi.. U Zagrebu, a i u ostatku Hrvatske su sredinom 90-ih vozili još naveliko Ikarusi, sve vrste TAM-ova, Dubrave, Sanosi o Avtomontažama da i ne pričam. I onda stignu ove mrcine.. Ah  :D
Da, baš sam o tome jučer razmišljao kad sam vidio jednog na 121... Bili su predivni kad su došli (odnosno ne baš ovi kao 145, prvo njihova braća NG 272), sve je na njima bilo svemirsko i davalo elegantan i ugodan dojam, niski pod, veliki prozori, displeji, repetitori na bokovima, stolice sa šarenim presvlakama, čak su broj i grbovi sa naljepnicama izgledali daleko modernije nego dotadašnji metalni grbovi i veliki nasprejani brojevi...

Meni je najčudnije kad ljudi za ovo ili O 405 GN kažu "stari bus", u mojoj glavi je ovo još uvijek ultramoderno čudo koje ni po čemu posebnom ne zaostaje za najnovijima i ne bih imao ništa protiv da voze još 10 godina, ako mogu... :) I stvarno mi je žao da su NG 272 već povukli :(, bili su na kraju malo problematični (i godinama slabo održavani), ali sa sređenim motorima zadnjih mjeseci su vozili sasvim dobro, mogli su još malo izgurati do 18. godine pa bi se možda, recimo, uštedilo 3-4 mil. € koliko košta ovaj lizing 10 Citara tijekom 3-4 godine ::|...

Oprostite na OT jer ova slika baš ne spada ovdje, ali ova rasprava o NG me baš podsjetila na nju.
Slika je objavljena u ZET-ovoj monografiji 1991. kao reklama zastupnika MAN. Mi smo u to vrijeme vozili uglavnom Ikaruse i sjećam se kako smo komentirali kako ćemo mi tako nešto voziti za 100 godina. A došli su tek 3 godine kasnije...

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

sokre


Ovaj ATRON je širio lažne informacije..

Tri gornja reda su se blokirala, radio je samo donji.

Bez obzira na početne greške, manje-više svi rade vrlo dobro.