RJ Trogir

Autor maky, Studeni 20, 2007, 23:48:18

netko

Novopiturani G&S na liniji 42. :D

Te isto jedan G&S g.b.154 kojemu se nešto desilo. ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Daj ajde, tebi je tu blizu. Otiđi sa linijom 42 do Slatina se provozat i malo poslikaj to šta rade dolje  kraj Miševca di je ona šuma,  reci kakvi su uvjeti presjedanja, jel sve koordinirano...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#32
Citat: maky  u Travanj 12, 2008, 11:57:24
Daj ajde, tebi je tu blizu. Otiđi sa linijom 42 do Slatina se provozat i malo poslikaj to šta rade dolje  kraj Miševca di je ona šuma,  reci kakvi su uvjeti presjedanja, jel sve koordinirano...
Hm,morat ću te malo razočarat,ali nemam priliku baš se voziti autobusima,osim naravno ljeti kad sam u svakome.Ali za takvo nešto fali mi malo više "slobode"ili "nešto" drugo,neznam stvarno,ali nisam spreman na nešto takvo još,mada je možda malo sramota,ali.......Usput jako se divim tebi i tome kako se provozaš svakim busom i napraviš slike,ali meni fali "nešto",možda neki osjećaj hrabrosti....A sad što se tiče presjedanja.Ima ga,na kraju će doći slika koja će vjerovatno potvrditi da presjedanje postoji{slika radova}.Još me muči g.b. 104.I ako postoji presjedanje(a vjerovatno postoji,ako ćemo vjerovati slici) onda je on za stalno u Slatinama,ali i njega sam u više navrata vidio u Trogiru pa....Inače sve buseve viđam u Trogiru tako da me još on jedino muči.Inače neznam što je s vozačem koji je za stalno u Slatinama(neznam jeli mjenjaju vozače ili.....).Dakle još je pitanje koji je bus tamo za stalno,a to je najvjerovatnije g.b.104.
Evo i slika.A sad ćuo sam da auti mogu prolazati,odnosno da je cesta unatoč radovima prohodna za aute,pa sad....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Gledaj, nijedan autobus ne može stalno biti u Slatinama jer mu kao prvo i osnovno treba goriva, a da ne spominjem druge potrebe, zato on s vremena na vrijeme okolo vozi preko Okruga u Trogir pa ga vidiš u Trogiru. Isto tako i  vozači. Ondje kraj Miševca kopaju tih 200m ceste zbog čega je sve u kaosu, samo pješaci ondje mogu prolazit. E sad, nema te čega bit sram, odeš na vožnju, provozaš se i vratiš, nitko te ništa neće pitat.
Zanima me jel shole koji je doveo putnike do  one šume kraj Miševca tu parkira autobus i propješači skupa s njima do autobusa s druge strane koji je tu parkiran i onda ga on upali i vozi dalje i tako kad se vraća, ili tamo već čeka drugi shole i tako slične stvari.
Iskreno da ti kažem, to bi mi bilo zanimljivije nego slika g.b. 169 kako vozi 37-mu  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

MB o307 se vrato sa Čiova valda zato što je nedjelja.

A bome neznam kako če se ovaj uspiti spustiti sa ovog "korniža".Prednji dio cijeli leži na podu,tako da če debelo zaderati kad se bude spuštao.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Što se tiče Neoplana g.b. 164 ne trebaš se bojati, idu oni i po mnogo većim off road zahtjevima. Prednji kraj leži zato šta je autobus ugašen i izdušio je. Kad ga shole upali, napunit će se zrak i autobus će se odignut od poda.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Travanj 13, 2008, 14:23:26
Što se tiče Neoplana g.b. 164 ne trebaš se bojati, idu oni i po mnogo većim off road zahtjevima. Prednji kraj leži zato šta je autobus ugašen i izdušio je. Kad ga shole upali, napunit će se zrak i autobus će se odignut od poda.
NE,NE, Maky,u krivu si.Puknula mu je guma.Evo ti.Nadan se da češ znat isto odgovorit,mada po meni nema šanse da spusti bus ,a da gadno ne zadere jer kao što rekoh prednji kraj već"liže"pod.Inače nevidi se dobro,ali prednja dva kola su nekom cementiranom dijelu koji je nekih 10-15 cm viši od osalog dijela parking mjesta(dokaz ove 2-3 uspravne gredice{kamena}i lijevo od toga cementirani dio koji je za nešto naknadno cementiran{ja mislim da se 37-ma može normalno parkirati odnosno da joj busevi ne smetaji pri parkiranju}i desni malo tamniji dio koji je "stari" dio parkirnog mjesta. ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Aha tako...

Ja mislio da ne vidim komad gume jer je trotoar zaklonio  :D
Pa isto neće biti problema, jer ako je mala rupa, onda iz zračnog sustava autobusa spoje crijevo i napumpaju gumu, ali nema potrebe jer je tu odmah garaža, šta znači da imaju kompresor za napumpat tu gumu da izdrži dok se autobus ne parkira u garažu. Ako je velika rupa, onda lako doguraju onu hidrauličnu dizalicu na kotačićima i zamijene tu gumu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Danas je Trogir posjetila ova Avtomontaža.Inače njih jedno duže vrijeme nisam vidio u Trogiru štoviše uvjeren sam da je Trogir rijetko kad posjetio g.b. 684.Maky kakvi on ima status u Splitu.jeli rezerva ili radi punom parom? :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Zadnjih 15 dana nema rezervi. Sve radi punom parom. Uglavom se na cesti mogu ugledati relikti koji inače leže u garaži zato jer je dosta autobusa otišlo u rashod, a novi još nisu tu...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Danas je ovi ljepotan vozio liniju 37. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Da, a danas se maky vozio u tom ljepotanu koji je toliko bubao preko rupa kad je bio pun da nisam mogao vjerovat. Imali ste osjećaj da autobus svaki puta udari podnicom o cestu koliko su to snažni udarci bili. Čak je i sholetu dosadilo i tražio je da mu pošalju g.b. 118 na liniju...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Travanj 18, 2008, 19:40:19
Da, a danas se maky vozio u tom ljepotanu koji je toliko bubao preko rupa kad je bio pun da nisam mogao vjerovat. Imali ste osjećaj da autobus svaki puta udari podnicom o cestu koliko su to snažni udarci bili. Čak je i sholetu dosadilo i tražio je da mu pošalju g.b. 118 na liniju...  ::|
Jel si se vozia na liniji 37 ili......
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Travanj 18, 2008, 19:48:14
Citat: maky  u Travanj 18, 2008, 19:40:19
Da, a danas se maky vozio u tom ljepotanu koji je toliko bubao preko rupa kad je bio pun da nisam mogao vjerovat. Imali ste osjećaj da autobus svaki puta udari podnicom o cestu koliko su to snažni udarci bili. Čak je i sholetu dosadilo i tražio je da mu pošalju g.b. 118 na liniju...  ::|
Jel si se vozia na liniji 37 ili......
Da naravno. Prednja osovina preko rupa lupa  kao da velikom macom tučeš o pod autobusa. Pritom se  svima koji su u busu izbiju bubrezi...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Evo pošto se u Trogiru danas gotovo ništa ne događa što se tiče autobusa jer je subota slika jedna 37-me.Inače to je g.b. 206 koji i dalje vozi bez prednjih registracija.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.