Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

markost

g.b. 267 još uvik bez zadnjeg displaya.   >:(

netko

Citat: markost  u Listopad 05, 2008, 22:32:35
g.b. 267 još uvik bez zadnjeg displaya.   >:(
Mooogli su to Oni i sami popraviti mada je autobus pod garancijom,ali nije se pokvarila getriba pa da treba gledati da je pod garancijom,nego jedan mali zadnji display.Ovako izgleda moramo čekati prvi odlazak u Dugopolje da bi se popravija display.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Citat: maky  u Lipanj 06, 2008, 23:29:06
Podivljali display:
http://i28.tinypic.com/10yiamu.jpg
Alelujaaaa.Popravljeno,konačno. :D :D

A kakav bi ovo display trebao biti. ??? ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A ako se ne varam, linija 68 na svom putu svraća u Podgrađe i onda nastavlja dalje. E sad, možda je ovo kakva posebna linija, a možda i nije. Jedino je jedna stvar jasna, a to je da je  Podgrađe jedno selo jaaaako daleko od  Splita, čak iza Omiša, blizu Šestanovca, a mislim da svi znate gdje je Šestanovac i da vam je jasno da je to selo kilometrima daleko od Splita, a tu vozio Lion`s City i to ne u prigradskoj, nego gradskoj inačici... Mislim, kako su krenuli, mogu ih slobodno staviti i na liniju za Dubrovnik, nije problem... ::|

Inače, htio sam napisat da je vozačima još od ljeta naređeno da na svim autobusima na novim displayima (od g.b. 216 - 275) MORAJU pritiskom tipke F1 mijenjati smjer linije. Dakle, ako je npr. linija 3 u pitanju, ukucaju kod od linije i krenu npr. sa Lovrinca. Na displayu piše "3 Lovrinac - Lora", a kad dođu u Loru, tada pritisnu tipku F1 i display prebaci natpis na "3 Lora - Lovrinac". To je posebno bilo naglašeno za liniju 37 jer se njom dosta služe turisti. Međutim, jedini problem je šta ja nisam baš primjetio da vozači to čine...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Kod nas se šifra mijenja tako da upišeš prvi broj poslije za povratak (037 Rijeka-Opatija,  038 Opatija-Rijeka).  Starija izvedba displejeva (Broose) ne svjetli u mraku nego je jedna neonka gore koja sve skupa osvjetli,  a na novijima (Gorba) slova svijetle sama po sebi.  Stariji imaju tastaturu ko mobitel za unašanje šifre, a noviji  6 tipki +100, +10, +1,  -100, -10, -1.

U gradu se obavezno okreće smjer linije na okretištu, osim na liniji 4 gdje se jako jako rijektko može vidit 4 Fiumara.  U 99% slučajeva piše 4 Brašćine jer je kružna linija.  Dok u prigradu isto postoji obaveza okretanja natpisa u povratku, ali se dosta često zna dogodit da vozači zaborave pa ne okrenu, iako nije to toliko bitno kao u gradu jer se ionako zna kamo bus ide, bitno da je broj linije OK.

netko

#35
Citat: maky  u Listopad 26, 2008, 09:44:20
Inače, htio sam napisat da je vozačima još od ljeta naređeno da na svim autobusima na novim displayima (od g.b. 216 - 275) MORAJU pritiskom tipke F1 mijenjati smjer linije.
I ne samo od g.b.216-275 nego izgleda i na sve autobuse.Na g.b.169 se ne mjenjaju doduše displayi iako ih imaju nego se mijenjaju  table.E sad mislim da je uglavnom shema da jedna tabla stoji ubodena za držać,a druga stisnuta među staklo i ovisno o smjeru samo  se jedna lijepo pokrije papirom i stvar riješena ili se jedna izvadi i "sakrije" negdje.
E sad ako je to na g.b.169 onda nevidim problema to činiti i kod ostalih autobusa i to samo što se pritisne jedna tipka,a ne mijenjaju se i spuštaju table.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Ma table su tiskane sa 2 strane, to je lako okrenut, al iviše manje za to, to i nije toliko bitno...

A natpisi na displayima na svim novim autobusima se mogu lako mijenjat, ali na turskoj ekipi 186 - 212 je to toliki tramak da se jednostavno ne isplati. Displayi su im loši i nepraktični do bola.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Studeni 15, 2008, 15:33:52
Oooo da....  8)
http://i38.tinypic.com/4sk803.jpg
Dobra stara vremena. 8) 8)
Tabla je najdalje iz 1993,a ispod linija 12.Kamo je ona vodila tko zna. ;) 8)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Na displayima se počela izmjenjivati linija i Sretan Božić.Mislim da je tako jer sam vidio jedan display Sretan Božić. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

#40
Citat: netko  u Prosinac 19, 2008, 19:08:32
Na displayima se počela izmjenjivati linija i Sretan Božić.Mislim da je tako jer sam vidio jedan display Sretan Božić. :D
To si sigurno vidio display na jednom solo Citaru, gdje shole nije namjestio da se izmjenjuje linija i natpis "Sretan Božić" jer je vozio prigrad ili kakvu posebnu vožnju i vraćao se u garažu pa je stavio samo "Sretan Božić" da na stanicama nitko ne ulazi, nego da samo iskrcava ljude.

Ako nije to, onda sam još vidio da se izmjenjuje natpis sa linijom na g.b. 219 i 256...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Svaka čast za ovo,pogotovo što Sretan Božić i Sretna Nova godina nije bilo na U Classicu dok na Regiu je.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC01308.jpg
Sada su i Sretan Uskrs i na Regiu i na U Classicu no da mi je znati koliki je to problem i što treba ukucati tamo da se mijenjaju linija i čestitka,a ne samo da stoji sretan Uskrs. ::| ::| ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Ovoga dosad niste vidjeli, a nećete ni viđati. Ovo je samo povodom blagdana Svih Svetih i malih izmjena u trasi linije (18a KILA - HNK):

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Na Citarima jučer

Začudio me ovaj Turčin g.b.194
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!