Linije

Autor lussin, Srpanj 20, 2014, 14:45:54

Paško

U pravu si, to je poseban debilizam. Baš sam jednom naletio na nekog starijeg turista koji je išao u Stobreč i pokušavao mu objasniti da će u to vrijeme do njega doći linijom 27 koja tamo svraća, a ne linijom 25. Naravno, čovjek me gledao kao da ga želim prevariti jer više vrijedi slovo na papiru od izgovorene riječi. Ja bih isto napravio na njegovom mjestu. To bi trebalo posebno naznačiti na engleskom jeziku na voznom redu linije, a bome bi i na velikim stanicama na engleskom trebalo specificirati cijene karata da se što manje vremena izgubi u pronalaženju točnog novca i naplaćivanju. Također, treba napisati da su minute navedene na voznim redovima vremena polaska, a  ne dolaska na tu stanicu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Za sve one koji putuju u Solin linijama 5, 5A, 10 i 32
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Busprometsplit

Evo samo da kažem članovima ovoga forumu Promet Split još nije objavio zimski vozni red na svojim webstranicama, ali autobusi voze po zimskom voznom redu, samo još jedan od mnogih primjera nebrige za svoje putnike...

josipgrgin

Fali buseva zato bice nemogu objavit vozni red

STress

Vozni red je objavljen. Oće li ga se pridržavat, to je već druga priča...

Busprometsplit

Citat: STress  u Rujan 04, 2017, 12:56:59
Vozni red je objavljen. Oće li ga se pridržavat, to je već druga priča...
Oprosti, ali možeš li mi zaljepiti link jer ja ga ne vidim, a i vidim da piše zadnja izmjena 17/06/2017 po linije i vozni redovi?

STress

U padajućem izborniku u gornjem lijevom dijelu naslovne stranice klikneš bilo koju liniju. Otvara ti se nova stranica s voznim redom za tu liniju.

Paško

Na webu su vozni redovi izgleda promijenjeni, ali na većini stanica nisu. Pazar, općina i druge najveće stanice imaju nove, a ostale stanice ko šiša. Baš su se ulijenili ovo ljeto.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Busprometsplit

Itko zna što je ova EU uredba 13/70 i zašto je ne mogu potpisat?

qwertz

Uredba prema kojoj suvlasnici određuju koliki če broj polazaka,koliki autobus i da plate stvarni trošak prema polascima, potrošnji goriva, kilometrima tj da linija nebude u minusu......

NP-549

Odnosno subvencija po pređenim kilometrima, a ne ovaj vaš nakaradni sistem sa brojem prodanih karata.

qwertz

Upravo tako da svaki suvlasnik odnosno grad,opčina subvencionira liniju,koliko platiš toliko polazaka imaš a ne da naprimjer grad split plača prijevoz nekom iz zagore jer oni nemaju novca pa kvaliteta prijevoza u splitu bude nikakva.

Busprometsplit

Da, baš sam o tome nekidan razmišljao, cilj i svrha Promet Splita bi trebala biti kvalitetan JGP, ali ne možeš imat kvalitetan JGP ako imaš 100 prigradskih linija na kojima gubiš novce, a to su biće sve osim 37 i 60, ali već ako oće imat tih 100 linija neka svaka općina u POTPUNOSTI plati za njih...

NP-549

Tako je kod nas u Ri.  Općine financiraju oko 8 kn po kilometru po svojem teritoriju

qwertz

Tako bi to tribalo bit a opčine koje nemogu platit neka županija pomogne ako misli zadržat ljude u zagori a ne na teret grada splita,zato su i nastali problemi 100kilometara vozi tri putnika i to na račun grada splita