Vozni park – komentari (2)

Autor Paško, Travanj 20, 2018, 10:13:51

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

Citat: Lion's Driver  u Travanj 19, 2018, 18:40:30
218 ne rade displayi osim prednjeg polovično "novnica" se da procitat  ;D
Evo ga, pomalo me nasmijava 😂 ... jucer mu nije nijedan displej radio, ali zato klima je i to dobro.

LukaST

#318 je osim folije sa strane dobio i novi ukras na staklu (slika je loša jer san žuria ali samo da se svidi,nisan siguran jel obo na vanjskom ili unutarnjem staklu)


Lion's Driver

zanimljiva je i ova štednja materijala folije...  ;D lako se uoči prijelaz ove njihove 100% bijele i ove plisnavo bijele iz Austrije.

Odijelo275

Kad će doć folija na starije i manje buseve? Nije im neki rebranding ako će folija bit na samo 5-6 autobusa.

LukaST

Sve više i više novi citari gube tapicirunge na sidalima  >hammer< >hammer< >hammer<

XDonald

#308 vec duze vrime nema u prometu. Reka mi je jedan njegov vozac da je u Dugopolju na servisu, sad mu je skroz crka mjenjac.

#273 je odsutan vec 20ak dana.

Primjetio san da #270 dok usporava, pocinje se cili trest i vibrirat, a također i pusta zrak svako 10ak sekundi, povecanjem brzine se i pustanje zraka ubrzava.

Citat: LukaST  u Svibanj 04, 2018, 23:43:34
Sve više i više novi citari gube tapicirunge na sidalima  >hammer< >hammer< >hammer<
#318 je tu rekorder, fali mu 7-8 komada. #317 fale 2-3. Cini mi se kao da im je klima slabija nego u facelift Citara iz 2008.

josipgrgin

Izgleda da ce novi busevi ubrzo biti kao i stari isarane i  pokidane navlake na sjedalima ali nazalost to je jako tesko zaustavit.
Zao mi je ovih buseva ali to van je tako kod nas jer kad pogledate malo unatrag vidjet cete da je to bilo prije pa se nije nista ucinilo tako i sada a izgleda da ce tako bit i u buducnosti

man323

Očekivao sam da će 307 biti kud i kamo problematičniji autobus s obzirom na nivo njegovog održavanja, pa me kvar mjenjača garažnog broja 308 zaista čudi. Zanimljivo da Promet ga sam ne osposobljava, već ovlašteni servis za Mercedes-Benz.

RV

#9
Evo, tek danas sam se po prvi put provozao sa Prometovim autobusom na Šolti nakon dugog vremena. Sve je odlično, vozače sve osobno poznajem, autobusi su uredni i u njima čak radio svira! ;D No, problem je to što sezona uskoro počima, i sve više ljudi dolazi na otok. Danas kad sam stigao, u busu linije za Stomorsku su ljudi doslovni bili jedni na drugome, trebalo bi što prije poslati neki bus koji je tamo prije vozio, Lion's City ili neki Irisbus, samo da ima više mjesta od Dailya. Trenutnih 2 Iveco Dailya koja su sad tu neće biti dovoljni za par tjedana, jer imaju samo 10 sjedećih mjesta, a busevima se većinom vozi starija populacija kojima treba mjesta za sjedenje, i također, turisti.

Inače jedna zanimljivost iz #281 koji vozi moju liniju za Donje Selo i Maslinicu - na gornjem staklu poviše vozača su naljepljene one žute tabele na kojima pišu linije RJ Trogira, 43 i 49 VINIŠĆE-TROGIR. Vjerojatno su ih tamo stavili da vozaču ne smeta sunce dok vozi. Naravno slikao bih vam ali... moj mobitel me morao izdati i biti ispražnjen na 4%. Sljedećeg puta ću vam probati slikati, ako to bude prije nego što #283 i #281 odu sa Šolte.

markost

Oni su več od Uskrsa premali za Šoltu, ali to očito nikoga nije briga. Još malo će vozit sa osobnim autima kako je krenulo.

XDonald

#208 napokon dobio novi dio prednjeg branika (ili mozda skinuti s drugog busa). Naravno opet je ostalo crveno sa strane i manje ostecenje zdesna ispod livog fara...

LukaST

Kužia san sa #310 i #311 nece skidat folije od repke sad su dodali nogometne balune i spremni su za svjetsko prvenstvo  ;D

RV

Citat: LukaST  u Svibanj 19, 2018, 23:20:25
Kužia san sa #310 i #311 nece skidat folije od repke sad su dodali nogometne balune i spremni su za svjetsko prvenstvo  ;D
Da, to sam i ja danas vidia al nisam baš obratija pozornost, mislija sam da je oduvik tako.

Paško

Kad si toliko lijen četiri mjeseca skinuti reklamu da ona dočeka i iduće prvenstvo. Genijalno.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!