Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

Paško

Raba kod Bobisa, 1992. (trebalo bi biti):

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Par novinskih isječaka iz 1994. (uskoro na digitalni arhiv stiže i 1995.). Sanos S14 nepoznatog garažnog broja u novoj autopraonici u garaži i MAN SG 220 g.b. 575 u kontekstu reklama za duhanske proizvode.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

https://soosha.rajce.idnes.cz/._.omis._./
Frankfurtskih O305 G uvijek se lijepo prisjetiti. garažni 91 prije 15 godina:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!


Paško

Gar. br. 273, jedna od dviju luksuznijih Dubrava D10 koje su nabavljene 1968.
izvor: https://www.facebook.com/zrnovnica.hr/photos/a.668014966557266/4567719846586739
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ažurirani su popisi autobusa na forumu. Primijetio sam jednu zanimljivu činjenicu pa evo pitalice:

Zglobnih Mercedesa Citara C2 sada je u voznom parku 59 primjeraka, odnosno 38 % voznog parka. To je puno, ali dovoljno tek za drugo mjesto na povijesnoj ljestvici modela po broju primjeraka. Međutim, čak ni to mjesto Citari ne drže samostalno, već ga dijele s još jednim modelom. Dakle, pitanje je: u povijesti je bilo kupljeno 59 komada kojeg još modela?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

COVIK

Potkrala se mala greška.upisa si gb 100 a taj ne postoji.  :)evil  pivkan
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Citat: Paško  u Siječanj 07, 2023, 01:25:43Ažurirani su popisi autobusa na forumu. Primijetio sam jednu zanimljivu činjenicu pa evo pitalice:

Zglobnih Mercedesa Citara C2 sada je u voznom parku 59 primjeraka, odnosno 38 % voznog parka. To je puno, ali dovoljno tek za drugo mjesto na povijesnoj ljestvici modela po broju primjeraka. Međutim, čak ni to mjesto Citari ne drže samostalno, već ga dijele s još jednim modelom. Dakle, pitanje je: u povijesti je bilo kupljeno 59 komada kojeg još modela?
Ajde da ja puknem bez gledanja popisa. MAN SG 220.  ;D

netko

#1420
Citat: tramvajac 92  u Siječanj 07, 2023, 15:05:40Ajde da ja puknem bez gledanja popisa. MAN SG 220.  ;D
Da bar.  ;D

Vjerovatno su to Ikarusi.
Kažu da su bili "politički nametnuti".
Što god da to značilo, značilo je, ali su napram SG 220 bili 3x lošiji u svakom smislu.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Ikarusa je bilo 79, ali različitih modela (solo, zglobni itd.), a ja govorim baš o jednom modelu. MAN-ova SG je, nažalost, bilo samo 15.

Što se tiče nametanja, nije to baš išlo samo tako. Glavna je prednost Ikarusa bila upravo to da su bili tri puta gori od MAN-a jer su u isto vrijeme bili i tri puta jeftiniji. Išlo se na kvantitetu umjesto na kvalitetu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

lussin

Ako Citari to mjesto dijele sa još jednim modelom, možda je odgovor O305G?

COVIK

Mečka O317K neznam koliko ali bilo ih je puuuuuno
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

Paško

Citat: lussin  u Siječanj 07, 2023, 16:30:11Ako Citari to mjesto dijele sa još jednim modelom, možda je odgovor O305G?

Blizu, ali ipak ne. Njih je bilo 50 (eventualno 53 ako računamo Vettere).

Citat: COVIK  u Siječanj 07, 2023, 16:36:01Mečka O317K neznam koliko ali bilo ih je puuuuuno

Oni su na prvom mjestu. 85 komada.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!