Unutrašnjost autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:19:31

Josip-Split

248

XDonald

Nema niti 4-5 miseci da su provozali, a već je u #087 nešto bilo pošarano, izbrisano i OPET pošarano na istom mistu ...
Na 2.slici su predzadnji redovi u #069
3.slika je iz #060 - otpa je MANov logo s pozadine sjedala.

Jučer sam prvi put sio u ciglicu. Bila je puna školaraca i nije se moglo baš dobro uslikat, sljedeći put  ću probat naletit na prazni bus. Nema zavjese, nema ni glasovne najave ni ekrana, a bokovi i stupovi među prozorima su svi tapecirani. Mista za noge ima, sjedala su okej. Lipše izgleda iznutra nego izvana  ;D

XDonald

1. i 2. slike su iz #039 u kojem je ispisan i pod i sjedalo. Ista stvar i u #048 sa 3.slike

U #313 - nevjerojatno! Nema ekrana glasovne najave, samo njegov drzac. Ocito ga je neki retardirani imbecil iscupa  >hammer<

U Intouru #061 se malo odvojio linoleum iznad 2.osovine.

U #020 fali dio plastike na dva sjedala.

U Otokaru #095 osvanio je pogrdni natpis na predzadnjem redu, a poklopac svitla se malo odvojio - proba sam ga rukom nekako ugurat da stoji normalno, ali nisam siguran jeli ostalo tako.

XDonald

#918
Nekidan je kombi Daily #277 bio na petici i naletio mi - ko god je bio na stanici cudio se kako je on na liniji i kako jedni izlaze a drugi ulaze na ista vrata  ;D 

Par slika iz njega. Novi aparati za e-ticketing su zavareni za jednu rucku. Zanimljivo kako je u njega ugrađen ekran za najavu stanica, dok u ciglice nije 🤣🤣

I na kraju stavljam slike za usporedbu zadnjeg dijela najnovijih Crosswaya LE i sliku iz onih starijih iz 2020. Vidi se koliko je u novima veći razmak između sjedala u odnosu na obje prethodne serije, i da je u njima jedan red manje nego u starijima. Triba se ispruzit za dobavit rucku na sjedalu isprid.  ::|

XDonald

#919
https://www.dalmacijadanas.hr/vandalizam-u-splitu-pogledajte-sto-su-putnici-napravili-novom-busu-djelatnici-prometa-zgrozeni-ako-se-ovako-nastavi-uskoro-cemo/

VANDALIZAM U SPLITU Pogledajte što su putnici napravili novom busu. Djelatnici 'Prometa' zgroženi: "Ako se ovako nastavi, uskoro ćemo..."

Prošle godine u lipnju, Promet je predstavio 57 novih autobusa vrijednih 109 milijuna kuna.

Tako je 'stara peja ili šeja' koja nije bila klimatizirana, a tijekom vožnje ste osjetili svaku nepravilnost na cesti, otišla u povijest. Zamijenio ih je novi autobus vrijedan 360 000 eura,.

Znamo da su stari busevi imali svoju draž, ali isto smo očekivali da će Splićani novu imovinu čuvati.

Prepoznatljivi žuti bus, čini se, nije se baš pretjerano dopao građanima pa su ga odlučili 'preurediti'.

Sarkastična poruka putnicima

Linija broj 18 koja vozi od Kile do Prime prošarana je grafitima i svakojakim natpisima. Ovaj vandalizam posebno je iznervirao djelatnike Prometa koji su građanima uputili sarkastičnu poruku.

"Zahvaljujemo mladosti i putnicima koji čuvaju novu imovinu", poručili su.

Za Dalmaciju Danas zgroženi djelatnici su kazali kako je situacija jednaka i na svim drugim linijama.

Ako se ovako nastavi, strahuju ćemo se za dvije-tri godine opet voziti u starim busevima.


pehar_11

Dočupat ih za uši, na koljena i peri frajeru. Uistinu žalosno.
vrijeme je novac?!?

NP-549


man323

#922
Jedino su autobusi iz 2012. i 2013. naručeni sa videonadzorom,  ne znam zašto ovi novi nemaju, iako je bilo govora o tome...

Dobro je dok je samo išarano, nitro razrjeđivačem se očisti, nerijetko ostanu poslije izblijeđeni tragovi od razrjeđivača.

XDonald

U #073 je vec puka usmjerivac zraka na otvoru ventilacije nazad, a ima i jos (starijih) Crosswaya kojima je također puka.

Predzadnji redovi u #001 i #017

Marko_BL417

Majko moja šta je ovo u postu #919

Videonadzor majka i što kaže "pehar_11" naći ih preko PU i fino ih dovesti da izribaju čitav autobus da se sija i naplatiti paprenu kaznu!!!

U nedjelju kad sam išao linijom 18 od starog grada do Mall of Split, omladina je držala dignute noge na sjedalima (đon od obuće je bio na tapacirungu) a Citaro G kojim sam išao je isto bio išaran. Žalosno, prežalosno da ne cijenimo javnu imovinu

Mali OT, nisam iz Splita, već sam došao na jednodnevni izlet; kad sam se vraćao kući u visokoturističkom autobusu ženi koja je sjedila pored mene kako je nešto vadila ispade papirić na pod autobusa, ja rekoh ispalo vam je nešto, ona kaže ma, to je papirić, ne treba mi, ja dižem s poda ona ponovi ne treba mi nemoj dizati, rekoh gospođo dižem da bacim u kesu za smeće, tamo mu je mjesto a ne na podu. Ona začepi

Paško

https://slobodnadalmacija.hr/split/pogledajte-na-sto-slici-prometov-bus-citatelj-sve-snimio-na-diku-i-ponos-roditelja-huligana-koji-se-ovako-zabavljaju-1307446

Citat:SPLITMISLE DA SU FACE
Pogledajte na što sliči Prometov bus, čitatelj sve snimio: Na diku i ponos roditelja huligana koji se ovako zabavljaju
PIŠE SPLIT SD
17. srpnja 2023. - 21:47

Taman kad pomislimo da su javni apeli da se čuva naša zajednlčka imovina urodili plodom, stvarnost nas demantira.

Naime, javio nam se jedan Splićanin koji nam je na mail poslao fotografije unutrašnjosti "Prometovog" autobusa koji je danas, kako navodi, prometovao na liniji broj 29.

Na njima se vide flomasterom išarana sjedala, a sudeći prema broju sjedala koja krase škrabotine, možemo zaključiti da su se naši "junaci" dobro pomučili da njihovo "umjetničko djelo" ne prođe nezamijećeno.

- Ovo su slike unutrašnjosti busa kojim sam danas išao u grad. Linija br. 29, garažni broj 71, što upućuje na da je bus star tek godinu dana, ako je i toliko. Na diku i ponos roditelja huligana koji se zabavljaju na ovako nakaradan način - napisao nam je čitatelj u mailu koji je poslao na redakciju "Slobodne".
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Macka

#926
To sam ja snimio jucer oko 16:00. To me uopce nije zacudilo, ali morao sam poslati Slobodnoj slike pa neka se drugi cude. .Zasto se u buseve ne stave kamere? Jednom mi je jedan vozac rekao da se kao ne smije snimati putnike. A cili centar grada pun kamera??? Svaka trgovina, posta, banka, pa i javni wc imaju kamere i zbog cega bi bile problem iu busevima? Jedna je sasvim dovoljna koja ce pokrivati zadnji dio busa. Sredina i prvi dio NIKAD nisu isarani jer tu huligani ne sjede, a i vidi ih se.I jos jedna stvar koja me je jako zacudila. Taj bus je jucer bio na stanici kod HEP-a u Poljickoj oko 15:45. U njemu je bio samo jedan putnik. Potpuno praxan bus iz Podgradja,  to jos nisam dozivilo, pogotovo u tu uru.

LukaST

#308

Paško

Kad u novinama pročitate tvrdnje poput one da je gotovo svaki novi autobus u Splitu išaran, to zvuči pomalo bombastično. Međutim, i sam ću reći da se čini da je tako. Nisam se puno vozio autobusima ovo ljeto, ali gotovo svaki u koji sam ušao stvarno je u pozadini imao razne črčkarije i gluposti. Dakle, stanje se dosta pogoršalo u odnosu na prethodne godine. Evo malo detalja, ne samo u vezi s natpisima.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#929
hi
Ispada da bi najbolje bilo naručivati samo poprečno postavljena sjedala u prikolici, šaranje je onda teže.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!