Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

maky

Ovoga puta želim pohvaliti Prometovce na  uloženom trudu i podizanju blagdanskog raspoloženja. Dosada sam to viđao samo na Lion`s Cityju, ali danas sam vidio i na MAN-u SG313.

Ovo je g.b. 220 na liniji za Stobreč. Svako 3 - 4 sekunde se na displayima izmjenjuje naziv linije i  čestitka:




A ovo je g.b. 188 - MAN SG313 na liniji 3:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

g.b. 230 na liniji 9:


Vidio sam da se i na displayu g.b. 218 na liniji 11 isto izmjenjuje ova čestitka s nazivom linije...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Kiki273

Lijepo je vidjeti natpis SRETAN BOŽIĆ na displayu gradskog autobusa!

markost

#3
Sad se na nekim autobusima pokazuje SRETNA NOVA GODINA.
]

narancasti

i u nas u Dubrovniku su imali natpise samo cestitke bez izmjenivanja s linijom

markost

Već cilu sedmicu na četvorci vozi g.b.210 sa greškom na displeju.Naprid mu ispravno piše broj 4,a iza linija broj 60. I to nikome u Prometu ne bode oči?!

markost

He,rješili su prometovci problem sa ovim displejem.Zadnji displej su pokrili listom papira.   :P

maky

Nedam cijelu sliku, bitan je display  :)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

narancasti

he,vrlo zanimljiv displey

markost

Na MAN-u Classic g.b. 240 danas nije radilo pola prednjeg displeja pa je pisalo 32 SPLIT-KUC... umisto KUČINE.

ikar

Citat: markost  u Lipanj 05, 2008, 20:09:40
Na MAN-u Classic g.b. 240 danas nije radilo pola prednjeg displeja pa je pisalo 32 SPLIT-KUC... umisto KUČINE.

Je li bio ugašen bus. Moguće da ga je šole taman zagasio kad je okretalo pa je tako ostalo.

markost

Autobus je bija u vožnji i to prvi put kad sam ga vidija na tom dijelu nije bilo ničega,a drugi put je cili dio svitlija.Inače kod naših novih buseva kad je bus izgašen ni display ne radi.

maky

Citat: markost  u Lipanj 05, 2008, 22:05:58
Autobus je bija u vožnji i to prvi put kad sam ga vidija na tom dijelu nije bilo ničega,a drugi put je cili dio svitlija.Inače kod naših novih buseva kad je bus izgašen ni display ne radi.
Nije to baš točno. Znam jer sam isprobavao...  :)
Dakle, prvo odgovor Ikaru... U nas su jako moderni displayi, jednostavni za korištenej i uporabu.  Tako, da ti nema toga kad shole ugasi bus da pola displaya ostane upaljeno, a pola ugašeno. Automatski se cijeli izgasi.

A sad odgovor markost-u.  Display može goriti i kad je bus ugašen, samo treba ostavit kontakt, a motor može bit izgašen. To znam jer sam probavao, a kad se izvadi ključ  neznam, treba probat...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

ikar

Citat: maky  u Lipanj 05, 2008, 22:20:58
U nas su jako moderni displayi, jednostavni za korištenej i uporabu.  Tako, da ti nema toga kad shole ugasi bus da pola displaya ostane upaljeno, a pola ugašeno. Automatski se cijeli izgasi.

Svi novi MAN-ovi imaju sad takve displeje. Bit će da su promjenili proizvođača... Meni su ipak oni BROSE draži. Nekako ljepše zeleni u mraku.

Tomek

Kupac može sam birati kakve želi displaye tako da nije obavezno da su ovakvi...