Čazmatrans Vukovar – razno

Autor Tomek, Listopad 22, 2008, 11:27:46

conecto

Ako u Čazmatrasnu tražite neki red, logiku po tipu busa za određenu liniju ili lokaciju buseva prema regama i poslovnim jedinicama onda ćete se namučiti. Tamo se sve radi stihijski, ali je točno da su za svaki prijevoz ili potreban bis na nekoj liniji uvijek u stanju odnekud iščupat bus (danak plaćaju vozači koji nikad ne znaju gdje će im dan završit).
Kad su već uveli garažne brojeve mogli su barem tu napravit neki red prema tipu ili PJ. Možda bi i tablica voznog parka ovdje bila preglednija prema tipu vozila (da se lakše vidi koliko čega ima) nego ovako po poredanim brojevima (naravno, nije kriv onaj koji je radio tablicu već raspored GB).
A i ove firme i podfirme su neka muljaža u prebijanju starih dugova, no nek se samo Čazmatrans izvuče na bilo koji način, mnogo je tu radnih mjesta, a i u mnogim hrvatskim krajevima nudi prijevoz koji stanovništvu život znači. Izgleda da u zadnje vrijeme ipak ide nabolje, njihovi busevi nisu više nužno ruglo na cesti, sređeni su i uglavnom prilično prepoznatljivo obojani...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomo

Citat: conecto  u Studeni 06, 2009, 18:41:23
Ako u Čazmatrasnu tražite neki red, logiku po tipu busa za određenu liniju ili lokaciju buseva prema regama i poslovnim jedinicama onda ćete se namučiti. Tamo se sve radi stihijski, ali je točno da su za svaki prijevoz ili potreban bis na nekoj liniji uvijek u stanju odnekud iščupat bus (danak plaćaju vozači koji nikad ne znaju gdje će im dan završit).
Kad su već uveli garažne brojeve mogli su barem tu napravit neki red prema tipu ili PJ. Možda bi i tablica voznog parka ovdje bila preglednija prema tipu vozila (da se lakše vidi koliko čega ima) nego ovako po poredanim brojevima (naravno, nije kriv onaj koji je radio tablicu već raspored GB).
A i ove firme i podfirme su neka muljaža u prebijanju starih dugova, no nek se samo Čazmatrans izvuče na bilo koji način, mnogo je tu radnih mjesta, a i u mnogim hrvatskim krajevima nudi prijevoz koji stanovništvu život znači. Izgleda da u zadnje vrijeme ipak ide nabolje, njihovi busevi nisu više nužno ruglo na cesti, sređeni su i uglavnom prilično prepoznatljivo obojani...

ČTR se polako razvija u nacionalni simbol putničkog prijevoza, ono što je trebao biti CROATIA BUS danas.... samo naprijed!!!

conecto

Ma ČTR je to oduvijek bio i vozio je uvijek sve - od lokala, škole pa do međunarodnih linija. Po tipu i dizajnu buseva samo manja šminka od CB-a. I da CB propadne neće propast hrvatski prijevoz (netko će već vozit te linije), a da se to dogodi s ČTR puno bi lokala trpjelo.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tomo

Citat: conecto  u Studeni 06, 2009, 21:08:17
Ma ČTR je to oduvijek bio i vozio je uvijek sve - od lokala, škole pa do međunarodnih linija. Po tipu i dizajnu buseva samo manja šminka od CB-a. I da CB propadne neće propast hrvatski prijevoz (netko će već vozit te linije), a da se to dogodi s ČTR puno bi lokala trpjelo.
nisam prijatelju na to mislio.... mislim na to da je ipak ČTR zauzeo većinski teritorij RH, vozni park popravlja iz dana u dan... no da to ne bude OT samo ću još nadodati da je to od prvog dana trebao biti CB koji ipak u sebi nosi naše internacionalno ime.... tko još zna u Europi i svijetu izgovoriti Čazmatrans??? da su ogromni jesu.... ajmo to u rasprave i ostalo, a ne zamarati ČTR Vukovar...

Shole

Jel zna netko što je sa ex ZET-ovim Eurobusevima?  jesu na farbanju ili već voze ?

Krpan

Citat: Shole  u Studeni 10, 2009, 17:32:50
Jel zna netko što je sa ex ZET-ovim Eurobusevima?  jesu na farbanju ili već voze ?

Voze. I dalje su plavi, s tim da je jedan danas ostao u garaži, a drugi VU-934-AI vozi Savulja-Sajmište.

M.A.N. boy

poz samo da vam javim za ova 2 zetova eurobusa.jos nisu dobili oznake čazmatransa vukovar niti su prebojani,ne znam zasto al pretpostavljam zato jer su dar gradu vukovaru (ne čazmatransu),te ih je grad proslijedio njima na koristenje ako saznam tocnije detalje javit cu vam.Što se tice registarskih pločica to su VU-934-AI i VU-600-L.  zanimljivo to su reg plocice od također cazmatransovih autobusa neoplan citylinera n116 (onaj sa svijetloplavim prugama) i tam 190A110T koje vise ne viđam na ulicama grada vukovara.sta je s njima bilo neznam nisu dobili nove tablice ,sada dali su rashodovani ,poslani u drugi grad,prodani il nesto drugo ne znam,javite ako sta saznate.
p.s. uskoro cu stavit i slike poz

1142007

Da li može mala pomoć ?

Danas sam išao iz OS u VU (polazak 13:20), bio je skyliner s novim (okruglim svjetlima) i golubicom, GB nisam vidio ili nije imao.Još sam zapamtio da mu se 1.vrata otvaraju na desno.Na katu, naprijed ima izgriženu oblogu rukohvata i na spoju stakla s ljeve strane ima malo vode.Zanima me reg.br i GB

Hvala
Moj najdraži bus :
Sanos S 215 OS 866-BI GB 14

tomo

#38
Citat: 1142007  u Prosinac 10, 2009, 19:37:04
Da li može mala pomoć ?

Danas sam išao iz OS u VU (polazak 13:20), bio je skyliner s novim (okruglim svjetlima) i golubicom, GB nisam vidio ili nije imao.Još sam zapamtio da mu se 1.vrata otvaraju na desno.Na katu, naprijed ima izgriženu oblogu rukohvata i na spoju stakla s ljeve strane ima malo vode.Zanima me reg.br i GB

Hvala

zar to nije isti onaj VU-542-AL koji si slikao u Daruvaru a smjestio si sliku pod Čazmatrans općenito? Drugog katnog ni nemaju, tj. Neoplan Skyliner...  uglavnom, ČTR Vukovar nema gbr., a što se tiče vrata to je tako na svim Skylinerima koliko je meni poznato, barem za ove starije, samo je maska nova

M.A.N. boy

VU-600-L (bivsi zetov man eurobus) dobio reklamu na straznoj strani autobusa ( reklama TROHA DIL ) preko stakla zadnjeg i poklopca motora.od kad ja pratim cazmatrans vukovar u zadnjih 6 god nisam vidio da je i jedan bus cazmatransa vu nosio bilo kakvu reklamu.ako netko zna nesto o tome nek javi.to je za sada jedini bus sa reklamom a da bude zanimljivije to je bus koji ne nosi oznake cazmatransa vu jer je doniran gradu koji ga je proslijedio,pa je onda mozda grad iznajmio prostor na busu za reklamu a ne cazmatrans,jer cudi da nema jos reklama i nije ih bilo do sada na busevima
ako netko nesto zna nek javi hvala

Krpan

Imali su Ikarusi, Sanos S200 i jedan crveni TAM reklamu SANTINI d.o.o. doduše vrlo jednostavno napisane.

M.A.N. boy

eee da imas pravo sad se sjecam i ona dva mercedesa od autotroleja su imali isto SANTINI napisano al kao sto si reko nije ni izgledalo ko reklama.ja nisam ni znao da je to bila reklama mislio sam da je bila posrijedi neka kooperacija između te 2 tvrtke jer na busu je pisalo CAZMATRANS a odma ispod SANTINI gotovo identicnim slovima bijele boje.ispalo je kao CAZMATRANS-SANTINI.al sad kad si objasnio ima vise smisla.al na ovom je eurobusu reklama kao na busevima u os preko cijele straznje strane ona kao velika naljepnica i to je prva reklama takvog tipa na busevima

tomo

Citat: M.A.N. boy  u Prosinac 15, 2009, 19:34:12
eee da imas pravo sad se sjecam i ona dva mercedesa od autotroleja su imali isto SANTINI napisano al kao sto si reko nije ni izgledalo ko reklama.ja nisam ni znao da je to bila reklama mislio sam da je bila posrijedi neka kooperacija između te 2 tvrtke jer na busu je pisalo CAZMATRANS a odma ispod SANTINI gotovo identicnim slovima bijele boje.ispalo je kao CAZMATRANS-SANTINI.al sad kad si objasnio ima vise smisla.al na ovom je eurobusu reklama kao na busevima u os preko cijele straznje strane ona kao velika naljepnica i to je prva reklama takvog tipa na busevima

samo što santini je bilo poduzeće za trgovinu (prodaju) sportske i HTZ opreme, rezervnih dijelova, poljoprivrednih strojeva i viličara...

tomo

danas je Cityliner bio na liniji Vukovar-Zagreb s polaskom u 12:15h... Uvjeren sam da sam vidio da su registarske oznake VU-931-AK, ali ne mogu tvrditi sa sigurnošću da nisu bile i VU-934-AI kao kod plavog Citylinera(što me je dodatno zbunilo kad sam ponovno pregledao popis voznog parka), samo što je imao shemu bojanja istu kao VU-325-AE.... da li se to (po)vratio plavi City ili je ovaj drugi dobio novu registraciju?

M.A.N. boy

registraciju VU-934-AI vise ne nosi palvi cityliner vec jedan od ona 2 zetova eurobusa koji voze na gradskim relacijama.sta je bilo sa plavim ciylinerom neznam mozda je prebojan i dobio drugu tablicu a mozda i rashodovan ako sta saznam objavit cu na forumu