RJ Trogir

Autor maky, Studeni 20, 2007, 23:48:18

tamlover

Citat: netko  u Ožujak 22, 2008, 19:41:24
Zna li tko otkad postoji RJ TROGIR

"Linija Split - Trogir je prva Prometova autobusna linija i od svoga početka bila je linija broj 1, kasnije je promijenjena u liniju broj 37". Pronašao sam taj podatak u jednoj raspravi na internetu. Nije nužno istinita, ali s tim u vezi Promet je osnovan 1948. kada je i počeo vozit na svojoj prvoj liniji.

Sama garaža Trogir sigurno nije osnovana tada, ali s Prometove stranice doznaje se da je primjerice 1964. osnovana RJ Šolta, pa pretpostavljam da je početak 60-ih bilo vrijeme kada se promet širio u dislocirane jedinice.

Ne znam je li negdje spomenuto, 1964. Promet stiže na Brač, a godinu kasnije na Hvar. Od 1964. do 1968. Splitje imao trolejbus od grada do Solina.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

Citat: tamlover  u Ožujak 25, 2008, 20:41:33
Citat: netko  u Ožujak 22, 2008, 19:41:24
Zna li tko otkad postoji RJ TROGIR

"Linija Split - Trogir je prva Prometova autobusna linija i od svoga početka bila je linija broj 1, kasnije je promijenjena u liniju broj 37". Pronašao sam taj podatak u jednoj raspravi na internetu. Nije nužno istinita, ali s tim u vezi Promet je osnovan 1948. kada je i počeo vozit na svojoj prvoj liniji.
Vidiš, nebi se složio s tobom oko toga, jer, bar onoliko koliko ja znam, linija br. 1 je onda kao i sada bila za Solin. Međutim, može biti da se i varam..

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tamlover

Daleko od toga da je to moje mišljenje, zato je i pod navodnicima. ;D Bilo bi mi drago da dobijemo jednog starog spalatistu da nam rasvjetli povijesni razvoj prometa u Splitu. Valjda neće svi umrit prije toga..
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

netko

#18
N416.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Neznam hoće li se svidjeti Maky-u ova slika,ali ako ne neka je slobodno makne.Slikao sam je zato što niti jedan bus nije bio na kolodvoru. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

tamlover

Meni se sviđa, zanimljiv motiv iz Trogira a to je uvijek dobro.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

manoplan

Citat: tamlover  u Ožujak 30, 2008, 12:56:24
Meni se sviđa, zanimljiv motiv iz Trogira a to je uvijek dobro.

I meni je zanimljiva. :D.Moram primjetit da je 'netko' rapidno popravio kvalitetu fotografija.

netko

#22
Evo možda opet malo srljam,ali vidio sam da nisu baš svi znali o zapaljenju trogirskog G&S-a.Mada ode nema ni slike autobusa ni ništa(a desilo se prošle godine{malo zastrjelo}) par pojedinosti i usput malo autobusa.p.s.moderatori slobodno maknite ako vam ne paše ovo....jer nigdje iskopati nešto iz novina.A ja ću se još probati nadovezati na ovo.Dakle bus se za palio rano ujutro.O čemu je točnije riječ.Vozač je primjetio da nešto nije u redu s busom,zaustavio bus,izašao pogledati vani i digao poklopac od motora i tada je nastao tek požar.U to vrijeme pukla je cijev od goriva i gorivo se razlijevalo po motoru i glavi motora.Izgleda da nebih odma došlo do požara jer jer se tek vatra zabuhtala kad je vozač otvorio poklopac od motora(malo kemije-nekakva oksidacija,prisustvo kisika).Inače autobus je odmah izgorio u potpunosti cijeli,samo su dva prva sjedala ostala čitava,ulaz i vozačevo mjesto.Inače bus nije samo počinio "svoju"štetu"nego se od velike buktinje  požarom zahvatila i obližnji dio neke šume(borovi....)te su prvi u gašenju sudjelovali radnici neke firme,a onda trogirski vatrogasci.Bus je maknula Prometova RABA oko možda 12:00h.



*filmić jako lijepo prikazuje trogirski kolodvor i nekoliko autobusa, ne samo splitskih. bravo netko!

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Evo malo današnjih slika. :D
Prvo jedan MB o305 kako se vrato i Planog pun školaraca.

Zatim jedno iznenađenje.Oni jedini kako je rekao Maky na kojeg su nabasali danas je u Trogiru.Naravno riječ je o MAN-u SL 232.Neznam hoće li ostati na duže u Trogiru.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

KOPIRANO SA PROMETOVE WEB STRANICE
Novosti i obavijesti-Izmjene na liniji 42 Slatine-Trogir 
Od utorka 01.04.2008.g., a zbog radova na kanalizacijskom  podsustavu Čiovo doći će do izmjene u načinu prometovanja linije br. 42 (Slatine – Trogir). Naime, zbog zatvaranja  državne ceste D-126 Trogir – Slatine, te nemogućnosti prometovanja autobusa obilaznim pravcem preko Žednog i Okruga,  organizirat će se prijevoz putnika s presjedanjem na dalje navedeni način.

Na navedenu  liniju uvodi se dodatno vozilo, te se prijevoz putnika odvija na način da to isto vozilo obavlja prometovanje na relaciji Slatine – Arbanija (do mjesta zatvaranja državne ceste), a drugo vozilo prometuje na relaciji Trogir – Arbanija (do mjesta zatvaranja državne ceste).

Na ovim točkama osiguravaju se privremena autobusna okretišta, a između okretišta pješačka komunikacija kako bi putnici mogli doći od jednog do drugog vozila.

Moj komentar:Jako zanimljivo rješenje,moram priznati odlično mada malo tlake,ali..........Inače zato je u Trogir došao novi MAN SL 232,a koji je bus za stalno tamo probati ću saznati.Inače izgleda da su veliki  radovi kad autobus nemože prometovati,a ni auti-vjerovatno su zatvorena oba dva traka ceste. :D                                                            



Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Travanj 02, 2008, 13:36:44
Moj komentar:Jako zanimljivo rješenje,moram priznati odlično mada malo tlake,ali..........Inače zato je u Trogir došao novi MAN SL 232,a koji je bus za stalno tamo probati ću saznati.Inače izgleda da su veliki  radovi kad autobus nemože prometovati,a ni auti-vjerovatno su zatvorena oba dva traka ceste. :D
S obzirom da sam upoznat sa slučajem, mogu samo reći da rade jedan običan cirkus, ne Prometovci, nego radnici... Naime, ono šta kopaju, nije uopće neki veliki komad ceste, radi se tek o  nekim prokopima i montiranju cijevi za kolektor i mislim da uopće nebi trebalo raditi tolike drame oko toga, međutim, oni su morali zatvoriti cestu, tako da ljudi moraju okružiti cijeli otok i ići preko Okruga Gornjeg do Arbanije, što je  apsurdno.
A da se vratimo na autobusnu temu... Ne shvaćam zašto autobus  ne može istim putem ići kud i osobni automobili, jer od Okruga do Žednog je lijepa cesta, a  od Žednog do Sv. Križa ionako vozi autobus... Uostalom, svakako će se morati bar jednom vratiti u Trogir jer će mu trebati naliti goriva.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Vidim da je Irisbus izgubija ratkapu ka i šta ih gube splitske kolege Cityi.

netko

Evo slikica jedne 37-me pošto sam zaboravio da je danas subota te da je udarni termin 14:30h skračen za  "pola",pa tako nisam naišao na išta posebno na stanici.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Jedan odavno stalni bus na 37-mi. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Opet jedna 37-ma u 18:20h. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.