Gräf&Stift GS GU 280

Autor Tirano, Lipanj 12, 2011, 11:12:48

Tirano

I was just told about a 4th GSGU 280 running in Split by a croatian forums member. I only about 3 busses (105-107). Could somebod give informations about the 4th bus please.Thks a lot!

maky

There were 3 ex Linz GS GU280 buses, but we did have another articulated G&S bus, but we don`t know exactly if it was a 240 or 280...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

buSHunter795

maky, mislimo na gbr93...
Piše da je MAN 280G. Nema ni registracije ni slike. Kada je to vozilo?!

maky

Citat: buSHunter795  u Lipanj 12, 2011, 11:55:44
maky, mislimo na gbr93...
Piše da je MAN 280G. Nema ni registracije ni slike. Kada je to vozilo?!
Pa mislim i ja na g.b. 93, piše tako iako to konkretno nije naziv modela. Listu vozila sam nasljedio od jednog vrijednog člana. Vozio je sredinom devedesetih, a ispilan je odavno da saznamo išta više o njemu. Nije bio iz Linza kao ostala četvorica i imao je troja, a ne četvora vrata. Vjerojatno nije bio sa 280 KS, ali nemogu govorit kad nisam siguran i nigdje nemogu provjerit.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

buSHunter795

Da nije onda možda onda 93 ex. Zillertalbahn?
Moram pitat Tirana.

Tomek

Jedan je prodan u Samoborček, koji je taj bio garažni broj?

markost

I nije bija automatik, a boje je bija ka i ostali solo G&S , narančasti sa crvenom trakom.

Paško

#7
Citat: Tomek  u Lipanj 12, 2011, 12:44:52
Jedan je prodan u Samoborček, koji je taj bio garažni broj?
Kažeš prodan u Samoborček?!

Pa ovo je baš slika jednog Samoborčekovog (ne znam čija je, negdje je s ovog foruma) koji je izgledao isto kao i g.b. 93, ex Postbus.

Moglo bi biti da je to isti taj jer mi je baš neki dan jedan vozač govorio kako nikad nije vidio njega ispilanog, netragom nestao...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

buSHunter795


Paško

Ovako piše Tomek u popisu voznog parka Samoborčeka:
Citat:131 -- Graf i Stift GSÜG 280 M 18 -- 1984. -- ZG-5402-D -- ex Promet Split
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Nisam siguran jel to baš taj. Znam da je prednji branik drukčiji i ovaj mi se čini nekako očuvaniji. Da je još koja slika možda bi bilo sve jasnije.

Paško

Citat: markost  u Lipanj 12, 2011, 13:26:13
Nisam siguran jel to baš taj. Znam da je prednji branik drukčiji i ovaj mi se čini nekako očuvaniji. Da je još koja slika možda bi bilo sve jasnije.
Taj je jedini tamo spomenut. Ne može se ništa znat po branicima. I u nas su se neki mijenjali.
A za održavanje; gotovo sigurno su ga oni održavali bolje od nas.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek

Da,da, o tom smo još davno govorili da je Samoborček ovog kupio od Promet Splita. Nije to možda nego sigurno, samo ne znam koji je gbr bio u Splitu.

Paško

Citat: Tomek  u Lipanj 12, 2011, 15:07:54
Da,da, o tom smo još davno govorili da je Samoborček ovog kupio od Promet Splita. Nije to možda nego sigurno, samo ne znam koji je gbr bio u Splitu.
Ako je 100% sigurno, onda je to g.b. 93, isto 100% jer je on bio jedini takav ovdje.
Kako je uopće došlo do te prodaje?!
Je li ima ST registracija? Kad je rashodovan?

I sad možemo dodat u vozni park:
93 - Gräf & Stift GSGU 280 M18 - 1984. - ex Postbus Austria, troja vrata, prodan u Samoborček Samobor
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Tomek

Ne znam kako je došlo do te prodaje i ne znam mu ST tablice, ali znam da kaj je došao u Samoborček da su s njega skidali Promet Split naljepnice. Sudeći po ZG tablicama u Samoborčeku je registriran krajem 1997.(12.mj.)/početkom 1998.(1.mj.)
Rashodovan je pred par godina(cca 2006. ili 2007.)