Unutrašnjost autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:19:31

maky

Udobni Neoplan g.b. 165 je danas bio meta makyjevog promatranja i ocjenjivanja. Autobus sam po sebi je odličan, ipak je to Neoplan, međutim samo održavanje i čistoća je katastrofalna... Barem ide ko zmaj!   8)






NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#46
Maky ovaj ima display, jel tako?Da li je to naknadno stavljeno ili je bilo tako ili je možda ovo Neoplan za šire gradsko područje pa zato.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Vrlo dobra unutrašnjost g.b. 65 kojem su sva sjedala nanovo tapecirana:

















NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: netko  u Travanj 05, 2008, 14:10:40
Maky ovaj ima display, jel tako?????????????Da li je to naknadno stavljeno ili je bilo tako ili je možda ovo Neoplan za šire gradsko područje pa zato.
Da, ima display, a  pretpostavljam da su takvi došli iz Njemačke. Svi ovi Neoplani koje Promet ima su  prigradska verzija.

Zaboravio sam staviti sliku unutrašnjosti kralja lavova g.b. 542:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Dobro,pitao sam te zato jer ja mislim da nemaju baš svi barem ovi trogirski nemaju.Inače unutršnjost g.b. 542 je prava divota.Osjećao bih se kao u pustinji gdje ima par beduinskih kućica kad bih sjedio u njemu.(Pritom su stolice kućice,a ostalo pustinja).
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Svi Neoplani kad su došli iz Njemačke su imali ovakve displaye.A neke od njih su primistili na Sanose i MB 0345G međutim nisu baš dugo radili mada neki i danas još funkcijoniraju.A šta se tiće g.b. 542 ,LEGENDA.Pa ko još ima takvog?!Samo nek nam priživi ove rasnode.

maky

Nevjerojatno dobra unutrašnjost g.b. 138, koja me uvijek i iznova oduševi. Nevjerojatno da je ovo najstariji autobus u Prometovoj garaži.  Evo šta je pravi original švabo!




I naravno, sjedala na zglobu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

i njemu su sidala nanovo tapecirana.  ;)

maky

Danas sam se vozio u Sanosu g.b. 146 i sjedio na drvenim sjedalima od mercedesa O305. Ta sjedala su mi oduvijek smetala jer su nasloni postavljeni previše vertikalno i ne možete se lijepo ugodno smjestiti.  Užasno sam se zgobao i zabolila su me leđa. nisam više mogao izdržati i premjestio sam se na plastična.


Međutim, onda je naišao MAN g.b. 138 sa svojom predivnom unutrašnjošću i još boljim sjedalima.  Tako sam se lijepo zavalio i uživao. Bilo je baš preudobno i najradije nebih ni izlazio iz njega. Razlika između njegovih i sjedala iz O305 je divovska.


Ali, bilo je i ovakvih sjedala koja već duže vremena stoje ovako nesređena.



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#54
g.b. 189 - MAN SG 313. Čini mi se da manje buči nego zadnji put. Čak mu i sva rasvjeta u unutrašnjosti radi. Al bome, ideeee, ko i svi MAN-ovi SG 313. Leti...


g.b. 184 - Mercedes Benz Citaro. Unutrašnjost je solidna. Nije ni čudo kad je u 10 godina nakupio 400 tisuća km  ::|


g.b. 214 - MAN SU313, vrlo dobra unutrašnjost, ugodna za boravak:



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

st35

najnovije informacije za huligane,divljake i polusvijet ...PROČULO SE PO GRADU DA SU STIGLI SLATKI,MIRIŠLJAVI,NEVINI I NEMOĆNI AUTOBUSI JOŠ IH ČUVAJU IZA OGRADE ALI USKORO IZLAZE VAN NA CESTU...MLJAC... >:( >:( >:(

maky

g.b. 688


Standardno za staru Avtomontažu. Rukohvati se uvijek nagrišpaju

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Prava spartanska unutrašnjost.Kladim se da u Avtomontažama nema više od 20 sjedećih mjesta,a za uzvrat ima čini mi se duplo više stajaćih.  :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

g.b. 113 ima jako dobru unutrašnjost i udobna tapecirana sjedala.






Senzor na vratima koji je vjerojatno služio za nešto:


I sad nešto što imaju svi Mercedesi O305. Dali netko zna čemu služi ovo? U busu  imaju tipkala za "STOP" ali kraj svakih vrata su postavljeni i ovi uređaji kojima nikada nisam skužio funkciju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

bull92

Citat: maky  u Svibanj 11, 2008, 09:58:39

I sad nešto što imaju svi Mercedesi O305. Dali netko zna čemu služi ovo? U busu  imaju tipkala za "STOP" ali kraj svakih vrata su postavljeni i ovi uređaji kojima nikada nisam skužio funkciju...


pa kolko znam u ZET-ovim busevima ta bi tipka trebala služiti za otvaranje vrata kad autobus stane na stanici