MAN Lion's Regio

Autor maky, Travanj 30, 2008, 22:02:55

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

setra

upravo na ovom regiu g.b 249 je mijenjana korpa i lamela na 200000 tisuća

netko

#107
Citat: setra  u Siječanj 12, 2010, 20:26:37
upravo na ovom regiu g.b 249 je mijenjana korpa i lamela na 200000 tisuća
Pretpostavljam da se lamela dosta potrošila pri kretanju iz 2.brzine. ??? >:(
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

buSHunter795

GB 253 kada je bio u posjeti Zagrebu  :D


maky

Citat: netko  u Siječanj 12, 2010, 22:22:32
Citat: setra  u Siječanj 12, 2010, 20:26:37
upravo na ovom regiu g.b 249 je mijenjana korpa i lamela na 200000 tisuća
Pretpostavljam da se lamela dosta potrošila pri kretanju iz 2.brzine. ??? >:(
Misliš da je 200 iljada malo?!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#110
Citat: maky  u Siječanj 12, 2010, 22:54:30
Misliš da je 200 iljada malo?!
Nikako! ;)
Još gore,ako u ovih 200000 ima puno zaustavljanja,a samim time kretanja iz druge brzine!
Samo sam stavio upitnike jer neznan na što se još može trošiti lamela,a čini mi se na ništa drugo osim ovog.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

JA!!!

Pa lamela se troši prilikom svakog normalnog kretanja i u prvoj brzini, tako da je ovo sasvim normalno na ovolikoj kilometraži. Na dostavnim se vozilima te lamele promine puno ranije, a sigurno se ne kreće iz druge.
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

netko

Citat: JA!!!  u Siječanj 13, 2010, 00:05:15
Pa lamela se troši prilikom svakog normalnog kretanja i u prvoj brzini, tako da je ovo sasvim normalno na ovolikoj kilometraži. Na dostavnim se vozilima te lamele promine puno ranije, a sigurno se ne kreće iz druge.
Onda sam u krivu :-[ ,mislio sam da to puno duže traje,ali svejedno uz normalno trošenje kretanje iz 2 dosta šteti.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

conecto

Preporuka (pravilo) proizvođača za sve nove MAN-ove je kretanje s mjesta u prvoj brzini i bez gasa (elektronika sama dozira potreban dovod goriva) koji se dodaje nakon otpuštanja kvačila za željeno ubrzanje.
Prošlo je vrijeme kretanja u drugoj. Danas su motori daleko jači pa prva više nije onako kratka kao nekad a služila je za kretanje u ekstremnim situacijama (npr. na velikom brijegu pod opterećenjem ili gotovo nikad). Kasnije kod ubrzanja spretniji će malo razvući okretaje (2000-2200 o/min) pa preskočiti koju brzinu koju današnji motori prihvaćaju u području najvećeg okretnog momenta (počinje negdje oko 1000 o/min) i na taj način dobiti na ubrzanju i potrošnji. Na taj način opet se štedi kvačilo koje se manje troši kad se otpušta na nižim okretajima. Ali sami polazak u prvoj!
Snažni motori s lakoćom podnose i kretanje u drugoj ali trpi kvačilo. Ovih 200 tkm do promjene kvačila i nije tako malo, kod nas u ZG se to radilo na 30 tkm.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

baco

Danas NAPOKON gb246 vraćen na liniju 28, no ne za dugo  ;D ;D. U autobusu doslovno ništa neradi. Bio je u servisu 2 tjedna zbog elektronike, i zbog zadnjih vrata koja su se otvarala za vrijeme voznje. U busu neradi klima, grijanje, radio, svjetlo, oni STOP gump i oni dio gdje vozac salta brzine je osta bez vidica tako da je vozac ljdedva saltao, jer mu se sve bilo dizalo :D ... ovi bus treba vozit preko vikenda za Dubravu, no neće već je naručen u servis u Subotu :D umjesto njega vozit ce gb214.

maky

Citat: baco  u Veljača 04, 2010, 19:38:20
Danas NAPOKON gb246 vraćen na liniju 28, no ne za dugo  ;D ;D. U autobusu doslovno ništa neradi. Bio je u servisu 2 tjedna zbog elektronike, i zbog zadnjih vrata koja su se otvarala za vrijeme voznje. U busu neradi klima, grijanje, radio, svjetlo, oni STOP gump i oni dio gdje vozac salta brzine je osta bez vidica tako da je vozac ljdedva saltao, jer mu se sve bilo dizalo :D ... ovi bus treba vozit preko vikenda za Dubravu, no neće već je naručen u servis u Subotu :D umjesto njega vozit ce gb214.
To se lako rješi...  Njih dvojica šta ga duže dođu u remont, nekome zalipe šaku u glavu nebi li im prespojili koju žicu u glavi, a šta se tiče mjenjača, skinu onu dugu šipku sa starog MAN-a u rashodu pa je nekom zabiju na neko mjesto...  Isto ko šta su na dugopoljskom Regiju sa pilom ispilali komad poda. Ispilao bi ja njima onda komad poda u autu njihovom pa da vidim oće se bunit... Nisu to vremena više kad su oni bili mladi i popravljali stare Sanose na raznorazne načine i raznoraznim dosjetkama. Ovdje sve mora biti tip top i kirurški precizno...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

baco

opet gb246 ima problem sa otvaranjem vrata... cim bus stane na stanici vozac stisne dugme za za otvorit vrata i ona se otvore ali  samo do pola i onda sve pocne zwonit u busu i swirat... haha :D ka uzbuna za rat...
Prica sam sa vozacem, da je jutros ostavija gb246(oko 9h) i vratio se u 13h da dovrsi smjenu na njemu i u meduvremenu su pu u garazi puhali prednje gume i izgubili ratkape  ;D ??? ;D.... negdi su ih stavili, ili ih je u meduvremenu netko uzea.... a show program

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Dugopoljski gutač kilometara. Mislim da ovaj Regio radi najviše km po danu. Svaki dan po 408km, i radi SVAKU subotu i nedjelju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tlimfocit

evo jedan od dvojice koji su jučer bili u DUbrovniku