MAN Lion's Regio

Autor maky, Travanj 30, 2008, 22:02:55

netko

Danas u Trogiru g.b.253 sa displayem Slobodni prijevoz,a g.b.252 sa displeyem Povremeni prijevoz. 8)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Opsada Regia 3  ;D
Bilo bi i 4 da sam uhvatio još jednog s druge strane kolodvora...

g.b. 248 na liniji 31 za Vranjic!


g.b. 249 za Dugopolje, u pozadini g.b. 248:


g.b. 251 stigao iz Dugopolja, a u pozadini g.b. 249:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

1024512

Regio je ludilo za vidit, ali se kvare samo tako...

maky

Citat: 1024512  u Lipanj 10, 2008, 19:05:35
Regio je ludilo za vidit, ali se kvare samo tako...
A koliko čujem, "dječije bolesti". Imali su i Riječani problema, ali sad je sve uredu.  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

1024512

Djecje bolesti:

Ako autobus stoji na kosini ne moze zatvorit vrata, nece sjednu hmmmm.....

maky

Regio 254 je danas bio zvijezda dana. Napravio sam jedan đir svojom omiljenom prigradskom linijom - 28 Split - Sitno Gornje - Dubrava. Uglavnom, prentranje po Mosoru po seoskim putevima, puteljcima i nagibi od kojih boli glava. Sat vremena do tamo i nešto kraće od sat vremena nazad. Čak ni nakon 2 sata vožnje u Regiu nisam se osjećao loše. Dapače, očekivao sam  malo i gore po pričama, ali ja se oduševio.

Tu me je čekao, spreman za polazak:


I on u navijačkom raspoloženju:


Iznutra je bus uredan:




Svaki shole uredi svoj bus kako  on zna i želi sa slikama, naljepnicama, zastavicama...


Ručni šesterostupanjski mjenjač:


Ceste su uske pa na određenim "punktovima" morate čekati da prođe drugi autobus (zna se otprilike kad bi trebao proći, nesšto slično kao i kod vlakova) - g.b. 251:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Ovih dana sam po Regijima...

Jutros na liniji 6 s polaskom u 8:30 - Regio g.b. 251:






Unutrašnjost je besprijekorna...


...čak i u zadnjim redovima:


Eto vidite, to vam je kao ovisnost, jer kad se jednom navučete na Regija, onda vam se ne izlazi. Pa sam tako završio u g.b. 248 na liniji 36 za Koprivno.
Njemu su napravili ovaj stalak za karte i novac:


Unutrašnjost također bez zamjerki:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan

Danas sam vidio g.b.252 u Zagrebu na Av. SR Njemačke, pretpostavljam da je vozio vojnike na mimohod...  :o

narancasti

vidio sam gb253 jučer iza 13sati u Dubrovniku s displejem SLOBODAN PRIJEVOZ

maky

U nedjelju, prije 5 dana su 3 Regia i jedan Classic U vozili na skup u jamu Jazovka  kraj Zagreba. Prijatelj mi je bio u g.b. 252, kaže da se oduševio i da mu je bus bio odličan i na tako dugom putu (u jednom danu prešli skoro 800 km). Jedino je imao zamjerku šta preko lošijih cesta škripi ona plastika poviše glave...  :P

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

To mi je stvarno čudno da mu je u Regiu bilo udobno jer smo Ivan i ja za Božić kad smo išli u posjet u Rijeku u oba smjera išli sa Regiem i do Rijeke koja je 3 sata busom lagano se nažuljali. Da ne govorim kad sam se 5i pol sati vozio na Lošinj gdje su se i drugi ljudi žalili kakav je to šminka bus tako neudoban..

maky

Citat: Tomek  u Lipanj 27, 2008, 15:24:57
To mi je stvarno čudno da mu je u Regiu bilo udobno jer smo Ivan i ja za Božić kad smo išli u posjet u Rijeku u oba smjera išli sa Regiem i do Rijeke koja je 3 sata busom lagano se nažuljali. Da ne govorim kad sam se 5i pol sati vozio na Lošinj gdje su se i drugi ljudi žalili kakav je to šminka bus tako neudoban..
A neznam, on kaže da mu je bilo dobro i da je lijepo spustio naslon od sjedala i zadrijemao sat vremena. Zavisi, ljudi imaju različite kriterije, sutradan je išao sa Clissinim Tourismom i rekao je da mu se nije svidio  :o

Ja sam se osobno vozio 2 sata u novom Prometovom Regiju i bilo mi je sasvim dobro. Ne kažem da za dulje putovanje nebi volio neki luksuzniji bus, ali meni nije bilo loše.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

kriticar

Citat: Tomek  u Lipanj 27, 2008, 15:24:57
To mi je stvarno čudno da mu je u Regiu bilo udobno jer smo Ivan i ja za Božić kad smo išli u posjet u Rijeku u oba smjera išli sa Regiem i do Rijeke koja je 3 sata busom lagano se nažuljali. Da ne govorim kad sam se 5i pol sati vozio na Lošinj gdje su se i drugi ljudi žalili kakav je to šminka bus tako neudoban..
to mi stvarno nije logično, bus druge katogorije(Prometovi bi trebali biti takvi) je udobniji nego bus treće (kakvi su transovi),ali izgleda da je to koliko para toliko muzike ali zavisi tko plača račun.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

maky

Neznam baš dal su druge kategorije jer mislim da je ograničenje za bus 2. kategorije 700 km, a oni su taj dan napravili više. A sasvim sam siguran da su g.b. 252 i 253 registrirani na 3. kategoriju.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!