Beograd - gradski prijevoz - GSP i dr.

Autor BGS1, Lipanj 06, 2008, 02:43:27

Александар

Zdravo svima,

Nov sam na ovom forumu i za početak sam odlučio da podelim fotografije s vama javnog gradskog prevoza u Beogradu, što uključuje GSP i ostale prevoznike koji učestvuju u gradskom prevozu.

IK-112N (GSP)


IK-218N sa grafitima na Studentskom trgu (GSP)


Još jedan (GSP)


IK-201 (GSP)


IK-103 (Lasta)


MB Conecto stara kolor šema (GSP)


Sa reklamom


Češka Karosa (GSP)


Cobra (Dumeco - "Grupa privatni prevoznici")


Najružniji bus  :D FAP (Transprodukt - "Grupa privatni prevoznici)




Александар

Trolejbusi

Novi BKM AKSM-321.00S



Stari BKM AKSM-321.04S i novi AKSM-321.00S






BKM AKSM-333.04S


Prva serija BKM u Beogradu, stari AKSM-201.01


Trolza


I na kraju ZiU-9 koji će još malo nestati sa ulica po dolasku svih 83 novih BKM-a.

Tomek

Dobrodošao, odlične fotografije, samo tako nastavi ;)

Александар

Hvala. Biće još fotki, samo čekam povoljne meteo prilike  :D

Александар



Александар

MAN, Japanac (GSP Beograd) uslikan na Novom Beogradu


Double-decker na gradskoj liniji 15, Zeleni venac - Zemun /Novi grad/ (Lasta) uslikan na poslednjoj stanici u Zemunu

thunder_nbg

#22
OK, jasno mi je, forum o autobusima pa samim time ide i rasprava o njima, tj. samim autobusima. Ali, samo par postova posveceno je vozacima tih autobusa. Ja nisam vozac autobusa ali mislim da je red da se i o njima ponesto kaze. Pogotovu ako je vozac malo neobican, kao ovaj na slici. Ovo je u Beogradu retkost. Koliko ja znam, postoji jos jedna (crnka) koja vozi i, kako sam cuo, dve kod laste (neka me neko ispravi ako gresim).
Na zalost, kvalitet fotografije je malo losiji, napravljena je u punom trku dok sam pokusavao da se iskopam iz blata travnjaka nakom topljena snega. Napravljena je 06.01.2011., pijaca kod starog Merkatora, Novi Beograd.
Zahvaljujem se "vozacu" na osmehu i sto je sacekala da udjem u bus.

djordje

Citat: thunder_nbg  u Siječanj 07, 2011, 17:44:11
OK, jasno mi je, forum o autobusima pa samim time ide i rasprava o njima, tj. samim autobusima. Ali, samo par postova posveceno je vozacima tih autobusa. Ja nisam vozac autobusa ali mislim da je red da se i o njima ponesto kaze. Pogotovu ako je vozac malo neobican, kao ovaj na slici. Ovo je u Beogradu retkost. Koliko ja znam, postoji jos jedna (crnka) koja vozi i, kako sam cuo, dve kod laste (neka me neko ispravi ako gresim).

Ima i jedna plavusa u GSP-u, vozi na 68

aaaaa

Citat: djordje  u Siječanj 08, 2011, 15:32:50
Citat: thunder_nbg  u Siječanj 07, 2011, 17:44:11
OK, jasno mi je, forum o autobusima pa samim time ide i rasprava o njima, tj. samim autobusima. Ali, samo par postova posveceno je vozacima tih autobusa. Ja nisam vozac autobusa ali mislim da je red da se i o njima ponesto kaze. Pogotovu ako je vozac malo neobican, kao ovaj na slici. Ovo je u Beogradu retkost. Koliko ja znam, postoji jos jedna (crnka) koja vozi i, kako sam cuo, dve kod laste (neka me neko ispravi ako gresim).

Ima i jedna plavusa u GSP-u, vozi na 68

da ih Bog dao nije ni jednu za volanom

Александар

Citat: thunder_nbg  u Siječanj 07, 2011, 17:44:11
OK, jasno mi je, forum o autobusima pa samim time ide i rasprava o njima, tj. samim autobusima. Ali, samo par postova posveceno je vozacima tih autobusa. Ja nisam vozac autobusa ali mislim da je red da se i o njima ponesto kaze. Pogotovu ako je vozac malo neobican, kao ovaj na slici. Ovo je u Beogradu retkost. Koliko ja znam, postoji jos jedna (crnka) koja vozi i, kako sam cuo, dve kod laste (neka me neko ispravi ako gresim).
Na zalost, kvalitet fotografije je malo losiji, napravljena je u punom trku dok sam pokusavao da se iskopam iz blata travnjaka nakom topljena snega. Napravljena je 06.01.2011., pijaca kod starog Merkatora, Novi Beograd.
Zahvaljujem se "vozacu" na osmehu i sto je sacekala da udjem u bus.


Još rusa vozi  :D Nadam se da izlazi na kraj s tim LiAZ-om  :P

Александар

Evo jednog rusa. Dizajn 2005. godina (znajte da je dizajn samo imperijalistička kategorija  ;D:D Puni naziv LiAZ 5256.26, motor Caterpillar 3126E Euro 3, tvrd, napred nema vazdušne jastuke, već gibnjeve  :) Kažu dosta jak, za pouzdanost ne znam. Možemo slobodno reći tipično rusko vozilo


Tomek

Svaka čast što si nam ovako lijepo prezentirao ovaj tip vozila, tu u Hr nema nijednog ovakvog autobusa i stvarno mi je zanimljivo pročitati ovakvu prezentaciju naravno popračenu i kvalitetnom fotografijom ;)

Александар

#28
Hvala.

FAP A-537, imam utisak da se od pojedinih domaćih proizvođača kupuju vozila samo kako bi održali te fabrike u životu, što govori i kupovina ovog FAP-a čiji je dizajn ostao u osamdesetim. Vozilo je kupljeno 2003.  MAN D2066 LUH 11 EU4  ili   MB OM 457 h LA EU3 270 konja, menjač  automatski DIWA 5-VOITH 864,5, ostali podaci na: http://www.fap.co.rs/a5372.htm GSP ih mahom koristi za prigradske linije do podavalskih sela, zbog konfiguracije terene.


Zbog odluke GSP-a da od 2008. godine kupuju isključivo niskopodna vozila, FAP je napravio i svoj niskopodni model i pokušao da ga uvali GSP-u, što se može zaključiti i iz kolor šeme.


djordje

Citat: Александар  u Siječanj 19, 2011, 20:28:52
Zbog odluke GSP-a da od 2008. godine kupuju isključivo niskopodna vozila, FAP je napravio i svoj niskopodni model i pokušao da ga uvali GSP-u, što se može zaključiti i iz kolor šeme.

Pa dobro, vozi u Beogradu, kupio ga Transprodukt  ;)