Autobusi stranih registracija u Zagrebu

Autor manoplan, Prosinac 01, 2007, 17:25:35

Tomek

Beulas Scania sa stražnjim svjetlima od Fiat Tipa  ;D


Sonja

Slikan 15.03. kod Gradne



Kod cvora Jankomir


Tomek

Ovaj post posvećujem Makyju i svim Neoplanovcima -- Neoplan Megaliner je uvijek impresivna pojava a u zadnjih 6 mjeseci osim dva Croatia busa u Zagrebu sam ulovio još dva komada

Prije par mjeseci ispred KD Vatroslav Lisinski bio je Megaliner iz susjedne nam Srbije -- Tim travel


A neki dan u Zagrebu je noćio Megaliner iz Njemačke



PROFA

Ovaj megaliner sa Njemackim tablicama,izgleda uzasno Tomek.Bio sam na kolodvoru kad je dosao ,sav drnda i motor mu zvoni!Mislim da ima tablice Aachen.

Berlingo

#34
To ce vjerovatno biti 27.04.



Ja sam ga uhvatio u Jastrebarskom.

Tomek


damir050

Ovaj Megaliner sa Njemackim Tablicama iz Achena  zna ponekad ai do Turske  zalutati , jer  na njemu ima , naslikana  turska zastava , sto rece ovaj da je  bucan  istina  je jel  ja  sam ,stajao 2 m od  njega  probi usi

Berlingo

Velika Gorica, sketanje za zracnu luku.

conecto

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Sonja


conecto

#40
Ovaj post ću iskoristiti za veliku kritiku našem gradu iako je slična situacija u većini naših gradova, pa i u inozemstvu...
Naime, poznato je da Zagreb već niz godina radi na turizmu, može se reći dosta uspješno jer turista u gradu je sve više. Oni u velikoj mjeri dolaze autobusima i, naravno, najzanimljiviji im je stari dio grada (centar). Zbog prometne povezanosti i mogućnosti iskrcaja putnika autobusi ih redovito dovoze na Kaptol nakon čega nastaje problem parkiranja. Na Kaptolu su takve mogućnosti ipak ograničene, a ometa se i promet gradskih autobusa. Policija je daleko tolerantnija prema turističkim autobusima nego prije par godina kad ih je redovito tjerala s Kaptola, a nema nikoga ni tko bi strance uputio na obližnje mogućnosti parkiranja, iako parking autobusa zapravo u Zagrebu uopće nije adekvatno riješen.

Tako je npr. ovaj Cityliner iz Austrije neki dan satima stajao na izlaznoj stanici ZET-ovih autobusa s upaljena 4 žmigavca.





Teško da mu je nešto drugo i preostalo kad je mjesto u okretištu prije njega zauzeo MAN Lions Coach - Integral Zagorje...



...i još dva minibusa iz Slovenije ispred njega



Vozač ovog troosovinskog Neoplana Tourliner iz Slovačke vjerojatno je odahnuo kad je napokon napustio Kaptol.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Da, ovo je stvarno problem, ali nije da nemaju gdje parkirati.. Kad ostave turiste većina njih ode na Mirogoj uz arkade ili kod Krematorija gdje je ogromno parkiralište di stane mnogo autobusa. Ta oba parkinga su besplatni i većinom ih domaći prijevoznici koji znaju za njih koriste. Osobno mislim da bi im trebalo zabraniti ispred arkada i sve ih poslati na Krematorij ili na parking Autobusnog kolodvora Zagreb.. Samo netko bi strancima trebao dati upute jer ljudi ne znaju, a do Krematorija od Kaptola ima 10 minuta max.

conecto

#42
To znamo ti, ja i mnogi naši vozači. Oni koji ne znaju (uglavnom stranci) nema teorije da pronađu parking na Krematoriju iako zaista (vremenski) nije daleko.
Inače, međunarodna udruga autobusera izabire i nagrađuje turistički orijentirane gradove po Europi koji su uspješno riješili pristup i prihvat turističkih autobusa, a što se najčešće zaboravlja (daleko od toga da je Zagreb usamljen ili rijedak primjer, zapravo većinom je vrlo slično). To me i ponukalo na ovaj post i ukazivanje na taj problem, usput, naravno, tu je i poneka slika busa koja pripada ovoj temi...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Sonja

Veolia na zagrebackoj obilaznici


i neki Austrijanac bez oznaka

Sonja

#44
26.06.2010. A2 kod NP Zapresic