ex Slavnik, Koper, I & I Koper

Autor U37, Ožujak 29, 2011, 14:22:35

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

voznik

MAN SG220 je blizanac. Nije isti. :)

NP-549


shef

Upao mi je u oči detalj da ovaj na gornjoj slici i onaj koji je završio u Italiji KP-24-65K imaju mrežice na maglenkama
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

voznik

Koliko znam, dvojica.
@U37 če znati više, jer je član Inbus Club-a.

Paško

#20
Jedan vozač mi je napisao da ih je bilo najmanje pet. Imamo slike triju: dva plava (ovaj i onaj u Trstu) i jednog starijeg s narančastom harmonikom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Česi na proputovanju Slavnikovom Dubravom od 2:07 nadalje:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Razglednica Postojne. MB je, pretpostavljam, Slavnikov.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Tri O303, jedna Slavnikova, ostale dvije od Kvarner expressa u Srbiji 1981. godine. Dijapozitiv na ebayu prodaje debi1965
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

O302 u Splitu ispred Lučke kapetanije 1980. godine. Čovjek na fotografiji je S. Petrović, koji ju je i poslao.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Citat:- 1957 - 1958 - Na osnovi sklepov delavskih svetov "Potovalnega urada Adria" Portorož (21.12.1957), "Avtopodjetja Primorje" Piran (13.2.1958) in "Avtopodjetja Slavnik" (17.2.1958) sta se Potovalni urad Adria in Avtopodjetje Primorje priključila Avtopodjetju Slavnik. Kasneje v letu 1958 se preimenujejo v "Slavnik Koper".

Par fotografija ovih prijevoznika iz grupe Piran - kot je bil nekoč. Prve dvije dolaze od I. Godnič i na njima su Alfe Romeo. Druga Alfa trebala bi biti model 902 - taj je imao volan na sredini. Prospekt s tom Alfom: J. Bolha
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#27
Još iz iste grupe, prvo FAP Ohrid (Z. Bančić)

Mercedesi O6600 H. Sigurno najluksuznija serija autobusi tada na području Jugoslavije. Pomalo se pitam odakle Slavniku u prvoj polovici 50-ih toliko novca da ih uopće nabavi. Reparacije mi se u priču baš i ne uklapaju. Svakako, bilo ih je dosta: jedan član grupe sjeća ih se šest: KP 22-00 do 22-04. 22 -05 je imel malo daljši zadek in štiri sedeže več. avtomatski menjalniki in usnjeni sedeži temno rdeči. Dakle, -05 bio je duži za četiri tamnocrvena sjedala. Budući da je jedan imao garažni broj 10, pretpostavljam da ih je najmanje toliko i bilo. Nabava ima malo više smisla kad znate da su došli su dok Koper još nije bio dio YU nego Slobodnog Teritorija Trsta, odnosno STT-a, što se vidi na fotki S. Franca. Nakon te fotke, ponovit ću jednu sa stranice slavnik-koper.si. Iako je ponovljena dosta puta, moguće je da ovo možda uopće nisu Slavnikovi autobusi. Dvije su bitne razlike: boja autobusa i izgled STT pločice. Ove bijele STT podsjećaju na jugoslavenske tog vremena, a crne na talijanske pa mi se čini da su tamniji Mercedesi iz Zone A, a svjetliji iz Zone B. To mi jedino ima smisla.

Da se vratimo na definitivno Slavnikove, evo jedan na naslovnici kalendara iz 1965. i jedna lijepa fotka garažnog broja 2 od M. Tamburlinija.

Za kraj dvije iz Muzeja zgodovine Slovenije.

Nadopuna: na ovoj se ipak vide dva različite boje.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

STIB

Ovi Mercedesi su autobusi mog djetinjstva dok sam (u drugoj polovici 50-tih) ljetovao u Izoli, Piranu i Kopru.
Bili su "svemirski" u odnosu na druge, posebno u odnosu na SAP-ove koje nisam volio.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU