E-ticketing

Autor Nitko, Lipanj 03, 2022, 14:25:11

Mau2403

Te najave za stanice će valjda samo bit po Splitu i u određenim prigradskim linijama tipa 37 ili 60. Ili će se za sve linije uvesti?

Citaro O530

Mislim da će uvesti za sve linije.

man323

Citat: Paško  u Lipanj 11, 2022, 01:55:15
Pa ne bi trebalo biti puno grešaka kad će se dolazak predviđati na temelju pozicije autobusa na GPS-u, ne planiranog dolaska. Vozaču i putniku će pisati koliko autobus kasni (ili rani) u odnosu na planirano vrijeme, bar bi tako trebalo biti.

Mislim da će to biti u stilu na pokaznim pločama na stanicama:
linija - odredište - dolazak za X min.

netko

Citat: Paško  u Lipanj 11, 2022, 01:55:15
Pa ne bi trebalo biti puno grešaka kad će se dolazak predviđati na temelju pozicije autobusa na GPS-u, ne planiranog dolaska. Vozaču i putniku će pisati koliko autobus kasni (ili rani) u odnosu na planirano vrijeme, bar bi tako trebalo biti.
Ne bi to bila greška, nego čemo vidjet koliko je dobar i brz GPS.

Bio sam u stranim zemljama gdje se koristi slični ili jednak sistem.

Ponekad "1 min" na staničnom displayu stoji i po 5-6 minuta, a ponekad kada nema gužvi padne naglo sa 10min na 5min.

Gradske i šire gradske linije su gušće i tu bi sve trebalo štimati jer nema toliko lufta ili oscilacija u vožnji, ali ćemo na prigradskim vidit kako funkcionira jer je veliki razmak među stanicama, preskaču se stanice i dosta je velika brzina busa.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

421

TETRA ili GPS?
Mobilna mreža 3G, 4G ili 5G?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

DWProski

Sudeći po TD - GPS i GPRS (što u suštini znači štagod bude dostupno tamo gdje je bus).

Nitko

#21
Danas sam se vozi na liniji br. 6 i radila je najava stanice. Ja sam osobno razočaran jer nema uopće glasovne najave, a ona na displeju je nelogično napravljena. Ime stanice se uvijek ponavlja 2 puta, što je jako bespotrebno. I onda se dogodi kada dođe autobus na stanicu da se displej radi toga vrti umjesto da konstantno na sredini stoji naziv stanice... Sve u svemu amaterski obavljeno. Iako istina to se sve da popraviti, bitno da radi dobro zamjena stanica, a to je dobro obavljeno.

man323

Glasovne najave stanica će definitivno biti.
Sve greške se moraju ispraviti, dobit će malo više vremena da sve greške isprave.
Izvođači radova se sigurno neće kockati sa postavljanjem i dovođenjem u funkciju cijelog sustava, jer novce tek dobivaju kad sve bude 100% radilo, u protivnom im EU i Promet mogu raditi ozbiljne probleme...

Nitko

https://www.dalmacijadanas.hr/ugodno-iznenadenje-iz-prometovog-autobusa-validatori-za-kupovinu-karata-rade-a-cijena-nas-je-posebno-iznenadila/


Ugodno iznenađenje iz 'Prometovog' autobusa: validatori za kupovinu karata rade, a cijena nas je posebno iznenadila

Dvije godine od natječaja najboljeg ponuditelja sveobuhvatan i ambiciozan projekt kojeg je pokrenula tvrtka Promet Split doživio je 'svjetlo dana'. Iako je tek uslijedilo probno razdoblje.
U Prometom autobusu pokraj volana ugrađeni su novi elektronički sustavi, a u blizini sjedala validatori koji su, kako smo danas vidjeli, u funkciji.

Sustav e-ticketing donosi niz novosti. Prvo što smo zamijetili da je cijena 60-minutne karte 8 kuna, a do sada je koštala 11 kuna. Jednodnevna karta koja vrijedi 24 sata može se kupiti po cijeni od 30 kuna. 75 kuna trebat će izdvojiti za trodnevnu kartu koja vrijedi 72 sata. A sedmodnevna karta pak koša 150 kuna i vrijedi 168 sati.

Omogućeno je plaćanje karticom, a kartu možete kupiti bilo gdje se nalazili, pa čak i na fotelji putem web aplikacije.
Što se tiče pokaznih karata, samo za prvu izradu će biti potreban odlazak u biljetarnicu.
Display pokazuje putnicima koja je trenutna, ali i koje je sljedeće od 1700 stajališta u Splitu i okolici. Dakle, krećemo se ukorak s vremenom.


Mau2403

Stalno se piše o Web-aplikaciji, ali di da nađem ili kako se zove?

smogovci.bbb2

Piše u tekstu da još nije u funkciji
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Paško

Nema još aplikacije, ali trebala bi proraditi do kraja mjeseca.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Polako niču po gradu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

Čemu služi ovo tipkalo (obično se postavlja na semafore)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

netko

Ovo mi stvarno izgleda kao pravi iskorak u 21. stoljeće. Još ako i karta ostane 8 kuna....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.