E-ticketing

Autor Nitko, Lipanj 03, 2022, 14:25:11

podgora

Citat: Paško  u Kolovoz 07, 2022, 01:45:36
Nema još aplikacije, ali trebala bi proraditi do kraja mjeseca.
Od sutra kreće uporaba ticketinga !

Poslano sa mog 2107113SG koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

421

Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 07, 2022, 22:20:54
Čemu služi ovo tipkalo (obično se postavlja na semafore)
Dojava dolaska na stajalište.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

netko

#32
Ovde su i nove cijene karata vezane za novi sustav naplate.

Svakako je dobra vijest što je online karta ST-TG 15kn. I ostale također online za 5 kn niže.
Ali vidim da nisu npr. navedene sve linije iz RJ Trogir. Neznam zašto? I još neke prigradske.

Što se pokaza tiče, zanimljivo mi je vidjet neke relacije koje su napisane.
Šestanovac - Trogir
Ružić(Drniš)- Okrug
Bisko - Trogir
Muć - Seget
Dicmo - Marina
Teoretski su nemoguće, a i sve van Trogira nije više zonski sustav.

Jesu li samo proizvoljno napisane radi globalne cijene prijevoza na cijelom JLS od 750kn ili za nešto drugo?

https://www.promet-split.hr/cjenik/cjenik-putnih-karata

I jel itko uspio skinut aplikaciju?
Ja je još ne vidim na trg. play.....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

podgora

#33
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Paško

Citat: podgora  u Kolovoz 09, 2022, 12:50:37
Od sutra kreće uporaba ticketinga !

Nije baš, još od prošlog tjedna (zapravo, i ranije, mislim) može se kupiti kartu u vozilima koji imaju uređaje, uključujući i karticom. Poslužit ću se kartom prijateljice foruma kao primjerom. Malo je kaotično ovih dana dok se cijela infrastruktura ugrađuje, vozači dobivaju kartice i upute, ali pomiče se. Valjda će se sve srediti do početka školske godine. Zasad prigradska vozila uglavnom još nemaju instaliran sustav.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

https://www.promet-split.hr/obavijesti/obavijest-za-korisnike-o-primjeni-novog-e-ticketing-sustava

Citat:OBAVIJEST ZA KORISNIKE O PRIMJENI NOVOG e-TICKETING SUSTAVA
9. kolovoza 2022.

Poštovani,

od srijede 10.08.2022. g. u sklopu projekta e-Ticketing, prelazi se na novi tarifni i naplatni sustav u javnom prijevozu na svim linijama Promet d.o.o. Split.

U novom tarifnom sustavu je svaki Grad ili Općina (jedinica lokalne samouprave- JLS), zasebno prijevozno i tarifno područje.

Pri kupnji karte potrebno je definirati relaciju, odnosno odabrati Grad ili Općinu polazišta (JLS polazišta) i Grad ili Općinu odredišta (JLS odredišta). Primjer za gradsku vožnju JLS SPLIT- JLS SPLIT ili  urbano područje JLS SPLIT – JLS KAŠTELA.

Funkcionalnosti novog naplatnog sustava koje će biti dostupne od srijede 10.08.2022.g. su:

Prodaja slijedećih vrsta karata na prodajnim mjestima Promet d.o.o.:
Papirnate jednokratne karte
Personalizirane karte sa kuponima (mjesečni i godišnji)
Vrijednosne kartice (služe za kupovinu karata na validatoru u vozilu)
Prodaja karata kod vozača
Kupnja karata vrijednosnom karticom na validatoru u vozilu
Kupnja pojedinačnih karata putem mobilne aplikacije (aplikacija Promet Split- može se preuzeti na Google play ili App storu)
Nadoplata e-novčanika  na prodajnim mjestima, putem mobilne aplikacije i web portala
Najava autobusnih stajališta putem instaliranih info panela u vozilima

U većini vozila već je instalirana oprema za novi naplatni sustav, a nakon implementacije opreme u preostali dio voznog parka ostvaruju se uvjeti za potpunu funkcionalnost e-ticketing sustava što podrazumijeva i :

Najavu dolazaka autobusa putem instaliranih info-panela na autobusnim stajalištima
Informativni dio sustava mobilne aplikacije (vozni red, planiranje putovanja, praćenje autobusa u realnom vremenu)
Kartomati za prodaju karata, mjesečnih kupona i vrijednosnih kartica na 5 najfrekventnijih lokacija u gradu Splitu
U prilogu se nalaze info materijali s osnovnim informacijama o korištenju e-Ticketing sustava.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Citat: Paško  u Kolovoz 09, 2022, 18:40:55
Valjda će se sve srediti do početka školske godine.
Teško, ja mislim. ??
Ispilano je svega 5-6-7 autobusa. Novi MANovi i Iveco se tek lagano uključuju u promet.
Treba još pričekati zglobne, prigradske i minije. Nakon njih popilat sve ili poklonit.

Dok se sve instalira i uštima u nove....bit će možda na knap.

Neznam šta kažu vozači i bolje upućeni u situaciju. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

NP-549

Kakve veze ticketing sa time koliko buseva je ispiljeno  ?

Poklonit buseve, kako to misliš ?

Intouro

Sutra je cijena i na starom tiketingu 13 kuna prva zona,15 druga....

LukaST

U #022 radi zvučna najava ali je jako tiha i jedva se čuje i gps malo zanosi  rofl kod Đardina kaže sljedeća stanica Velebitska-Sućidar 1  rofl

netko

Citat: NP-549  u Kolovoz 09, 2022, 19:46:51
Kakve veze ticketing sa time koliko buseva je ispiljeno  ?

Poklonit buseve, kako to misliš ?
Konstatacija da Promet još nije počeo sa velikim rashodima pa sve skupa bit će tu puno posla. Sigurno se zna već u koje se autobuse neće uopće ugrađivat.
Poklanjanje buseva....Mislim na Mostar.


Sama forma najave stanica sviđa.
I tako treba bit.
Gornji red glavna cesta/ulica kojom bus prometuje, a donji red cesta/ulica koja najprva križa blizinu busne stanice.
Pošto je Split malo manji može to biti i naziv nečeg kao u Solinu što se u starom sistemu zove stanica: Shell 1.

To bi baš ono bilo idealno, ali pretpostavljam da će to samo biti onako mali uski display pa će sve to biti u klizećem modu ili će možda u neke ići veći.
Jedinu sliku imamo zasad odmah na početku ove stranice.
Sve u svemu bit će to super, samo da se uštima.


Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

NP-549

Kolko tisuća puta smo na ovom forumu napisali da se umjesto EU buseva jednak broj starih mora uništit !?  Daj mi jedan primjer da netko poklonio bus

netko

Pričalo se o tome ovdje već 2 puta (od drugih ljudi) pa eto, to sada spominjem i ja.
kava kava
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Kolovoz 09, 2022, 14:22:57
Dojava dolaska na stajalište.
Objasni. Kome dojava, vozaču autobusa ili ispis na displayu kad  bus123 stiže umnik2
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Intouro

Evo dostupna i aplikacija.