Mercedes-Benz Citaro G C2

Autor man323, Kolovoz 24, 2022, 00:22:58

man323

Dominaciju Iveco i MAN autobusa u nabavkama ZET-a nakon 13 godina prekida Star Import i u Zagreb dolazi 20 Mercedes Citara G C2. Vidljiv je novi trend u natječajima diljem HR da Mercedes-Benz ima igrače za javljanje na natječajima (Star-Import, Jolly Autoline i Škojo).
Potaknut činjenicom da su ovo prvi novi Mercedesi nakon dugo godina u Zagrebu, došao sam na ideju da isti dobiju zasebnu temu.
Nakon što su prvo provozali po ulicama Zadra, došli su i u Split, a sada dolaze u Zagreb i Osijek.

MAN19464


man323

Prometovi su kasnili dosta, a ako se ne varam, rok za dostavu istih je 365 dana od potpisa ugovora (koji je bio, po mom sjećanju, u 12. mjesec). Tako da očekujem da će i u Zagrebu kasniti isporuka.

ChRiStIaN

Za ZET je kasno i vec potpisivanjem samog ugovora a kamoli 365 dana iza. Fali buseva kriticno.
@ Autobusi Hrvatska @

MAN19464

Da, sve do nove godine nije kasnjenje, tek ako poslje nebude buseva, onda Star Import placa penale.

BestOne

Jesu li Citari bolji od zglobnih MAN-ovih LC-a?

BestOne ~ autobusi.org

ChRiStIaN

Vozio sam se kao putnik i mogu reci da jesu. Kao vozac budem javio dojmove kad dodu.
@ Autobusi Hrvatska @

NP-549

Citat: man313  u Kolovoz 24, 2022, 17:42:54
Prometovi su kasnili dosta, a ako se ne varam, rok za dostavu istih je 365 dana od potpisa ugovora (koji je bio, po mom sjećanju, u 12. mjesec). Tako da očekujem da će i u Zagrebu kasniti isporuka.

Citat: MAN19464  u Kolovoz 24, 2022, 19:55:20
Da, sve do nove godine nije kasnjenje, tek ako poslje nebude buseva, onda Star Import placa penale.



Tražene su prolongacije isporuke koje će vjerovatno bit uvažene obzirom na općenito stanje u tvornicama.  Pogledajte samo koliko se osobni auti čekaju. Isti problemi muče i tvornice gospodarskih vozila

MAN19464

Da, stvar dogovora.
Slazem se, zato neocekujem da bi došli ove godine.
Svima kasni isporuka.

citaro

Citat: BestOne  u Kolovoz 24, 2022, 20:14:55
Jesu li Citari bolji od zglobnih MAN-ovih LC-a?

iz putnicke perspektive definitivno.

Akropola

Citat: MAN19464  u Kolovoz 24, 2022, 21:54:54
Da, stvar dogovora.
Slazem se, zato neocekujem da bi došli ove godine.
Svima kasni isporuka.

Trenutno imaju problema s gumama i elektronikom kao i još nekim dijelovima.
Tvornice povlače ( kupuju ) dijelove kako bi isporučila nova vozila, a onda je problem s servisom starijih. Znam da će kamion koji je trebao biti isporučen u 3.mjesecu biti u 12 najranije.

MAN truck bus

Citat: BestOne  u Kolovoz 24, 2022, 20:14:55Jesu li Citari bolji od zglobnih MAN-ovih LC-a?

Imao sam priliku voziti se u Splitu s onima iz 2019. i u odnosu na City G ostao sam oduševljen. Udobnost nikad nije izostala kod Mercedesa, a klima je puno ugodnija nego kod City G gdje jako zna biti jako oštra, pa čak i kad je normalno podešena. Osjetno je u nekoj varijanti eco moda jer bez kickdowna nije startan ni u brdo, ali kad se vozi s kickdownom ne osjeti brdo (bio je ist gb., ali različiti vozači). Sistem otvaranja vrata je također odlično naručen, slično poput sistema na NT2200. Prva i druga vrata otvara vozač, a treća otvaraju putnici sami putem privole, no ne zatvaraju se preko senzora već ih zatvara vozač preko gumba uz zvučni signal. Čitav proces otvaranja, zatvaranja i kretanja je puno brži nego na City G gdje se nerijetko elektronika zblesira, pa mu je potrebno par trenutaka da dođe sebi. Srećom su disponirani na linije gdje vrijeme i nije toliki problem (osim 269, ali i tamo su manjina u zadnje vrijeme).
Ovisno kako su ih naručili ZETovi strućnjaci vidjet ćemo kakvi će biti, ali ne očekujem bolju konfiguraciju u odnosu na City G.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Mercedes bus

Imam jednu zamjerku kod novih Citara, zvučni signal na vratima dosta traje.  ::|

NP-549


tramvajac 92

Vozio sam se u par komada, i iskreno... nemam neki WOW osjećaj vožnje u njima - slično kao u Cityima G, to je sve facelift facelifta sa novim motorima i par novih tehničkih rješenja. Znači, ista priča kao kad uđeš iz NL263 (99) u Lion's City (2022).