Autobusi - razno (4)

Autor Tomek, Rujan 01, 2022, 23:44:32

sofer29

Prvi Man iz APD-a u prometu...367 na 273

smogovci.bbb2

342 vraćen u promet, friško prelakirane felge, jutros na 330 yahoo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN19464

Stari problem ostao od zadnjih dvije godine, padaju prednji jastuci. Nemoguce je sjedit u vožnji.

NP-549

Kako ti A21 iz 2009. imaju regulaciju visine napred ?  ECAS ili obična štangica na sredini ?

421

ECAS s mogućnošću isključivanja ključem iza vozača u prostoru s osiguračima.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

A tko zna,  možda su samo jastuci porozni

MAN19464

Mjenjani su jastuci.
U voznji neprimjetno padne prednji kraj, onda udarac da te glava zaboli.
Prije prometne nesreće stalno je vraćan zbog tog problema, ustanovljeno je da neki ventil neradi i naručen je prije nekih 9 mjeseci, djelova nema, autobusa fali i pušten je u promet samo da bi popunio popis i da se uništi do kraja, na 346 je taj ventil ispravan i mogli su ih zamjenit, međutim nikoga nije briga.
346 je riknuo motor, tj turbina koja je napravila štetu na motoru i mogao je donirat taj ventil.
Bitno je da se autobus uništi, a onda će biti komentari kako vozači u Gorici uništavaju autobuse, putnici nerazumiju da je to kvar a ne volja vozača da onako udari.
Čudi me da stakla ne pucaju.


NP-549

Možda je taj sa 346 već doniran

MAN19464


Tomek

Crossway LE gbr 49 nakon tri mjeseca što je bio u kvaru jučer viđen u prometu na Črnomercu. Nije mu radilo stražnje desno svjetlo odmah prvi dan.
Citelis 681 isto nije viđen dulje vrijeme, danas vozi sa Ljubljanice, izgleda da je naprijed imao sudar jer je naprijed novoobojan i nema ni garažni broj, a ni natpis ZET.

STIB

Kad smo već kod garažnih brojeva - 263 ga nema ni naprijed ni otraga (samo sa strane) ::|
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

zag

78 opet vozi. Danas opet na 161

tramvajac 92

Čini mi se da nismo vidjeli 534 sređenog nakon sudara pred godinu dana.
https://www.24sata.hr/news/krs-i-lom-na-zelenoj-trznici-dosao-sam-do-vozaca-pozlilo-mu-je-bas-je-jako-zagrmilo-796983

Za dokumentaciju  ;D

Akropola

#28
Zbog EU noviji busevi ne smiju voziti izvan područja grada Zagreba:
cijela garaža APVG
APP
Savski most / Stupnik
111
164
Glavni kolodvor / Velika Gorica
166
330
Črnomerec / Zaprešić/ Bistra
172
174
176
177
182

APD
Glavni Kolodvor/ Kvaternikov trg / Velika Gorica
268
290

Problem je na Savskom mostu pošto dosta voznih redova vozi po polazak na 111 i 164.
Potrebna je hitna ozbiljna rekostrukcija voznih redova ili lukavo disponiranje i zamjena busa po potrebi

MAN19464

Kaj znači noviji? Do koliko godina starosti nesmiju voziti na području drugog grada?