Top Turist, Grabovica

Autor Aleks_Beograd, Prosinac 10, 2008, 22:29:31

Aleks_Beograd

Top Turist
Maršala Tita 48, Grabovica
tel: +381 19 801328
http://www.topturist.rs/



Top Turist rade uglavnom medjunarodne Linijie sirom Evrope, imaju par linija iz Neogotina i Kladova do Beograda...Uglavnom u voznom parku imaju SETRE TOP CLASS 400.

aaaaa

Top Turist je firma koja je registrovana i "vani" i imala je kooperante širom bivše Juge. U BiH su im kooperanti bili Papalina pa poslije Golubic međutim mislim da danas nemaju kooperanata u BiH. Znam da su vozili iz Sarajeva za Švedsku čini mi se Malmo ili Geteborg je u pitanju. Kakva je situacija danas zasita ne znam. U glavnom primijetim svaki vikend jedan autobus Top Turist sa u sivoj boji sa ovakvom reklamom na jednom sarajevskom parkingu. Radi se o spratnoj setri 3 generacije .....

Aleks_Beograd


busfan

Oni imaju registrovanu firmu u Laktasima, tako da su vjerovatno sami sebi kooperanti. Isto pored ove linije za Svedsku iz Banja Luke voze i za Zürich. Ima i slika na forumu jedne njihove 215HD reg u BiH. Iz Srbije voze za Svedsku i Austriju
A postoji i firma Unilines isto voze za Svedsku iz Srbije i iz Sarajeva. Njih sam vidjao da voze iz Sarajeva sa 328 DT

Aleks_Beograd

Unilines ima Setre 431 DT,braon boje.Ako se nevaram,imaju redoven linije za scandinaviju iz Beograda.

busfan

Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 11, 2008, 19:00:43
Unilines ima Setre 431 DT,braon boje.Ako se nevaram,imaju redoven linije za scandinaviju iz Beograda.
Imaju i 417HDH, ali imaju ili su imali i 328DT. Vidio sam ga jednom na granici izmedju HR i SLO. Ljeti je svaki autobus iz Skandinavije pun do zadnjeg mjesta. Prije sam putovao za Njemacku preko Gradiske subotom negdje oko 19-20h i u to vrijeme dolaze autobusi u BiH. Uglavnom u 5-6 autobusa nijedno slobodno mjesto

Aleks_Beograd

Sto se tice voznog parak u BIH slabo sam informisan o tome.medjutim ovde u Srbiji uglavno imaju TOP CLASS 400 i to najnovije generacije.Cak sto vise,autobuska stanica u Kladovu i Negotinu sada je u njihovom vlasnistvu...

aaaaa

Citat: busfan  u Prosinac 11, 2008, 19:10:40
Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 11, 2008, 19:00:43
Unilines ima Setre 431 DT,braon boje.Ako se nevaram,imaju redoven linije za scandinaviju iz Beograda.
Imaju i 417HDH, ali imaju ili su imali i 328DT. Vidio sam ga jednom na granici izmedju HR i SLO. Ljeti je svaki autobus iz Skandinavije pun do zadnjeg mjesta. Prije sam putovao za Njemacku preko Gradiske subotom negdje oko 19-20h i u to vrijeme dolaze autobusi u BiH. Uglavnom u 5-6 autobusa nijedno slobodno mjesto

Da u pravu si išao sam par puta gore i u glavnom sam sretao puna vozila ponekada i dva autobusa sa polaskom u isto vrijeme. Jeste tačno je da i UNILINES ima Setre 431 braon i bordo boje i takođe navraćaju na AS Sarajevo s tim da nisam vidio tablu sa polaznim i krajnjim odredištem

Aleks_Beograd

Cini mi se da ta firma neposluje samo stalno na teriroriji Srbije i BIH.Tu su i Top turist,a i jos neke firme.Neznam tacno koje.Ali evo zasto,vidjao sam neke privatnike koji voze za EU da osim sto na tabli imaju oznaku svoje firme,tu je dodatno i logo UNILINESa.Znaci kooperanti.Jedna stvar mi je isto malo cudna a to je da oni se jako slabo reklamiraju a puni su stalno.Koliko se secam za sad sam video samo jednu njihovu sliku i reklamu na netu.... ??? ??? ??? ???Neverovatna stvar kako im dobro ide...

busfan

#9
Unilines vozi vec 30ak god(podatak sa njihovog sajta), a negdje na autobusi.net sajtu sam procitao da je gazda Toptourista prvo vozio za Unilines.
Tako da im reklama nije ni potrebna.  A taj natpis Unilines si vidjao na Fudeksovim autobusima koji rade u kooperaciji s njima, a moguce je i da su kupili i neke polovne autobuse od njih

peja

#10
u Danskoj!


5AR

#12
Setra S315GT-HD za Kladovo





Miroslav94


slavisa1