Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

Paško

#043 upravo na liniji 18 sa starim BRNIK-HNK-BRNIK, još uvijek.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Dva tjedna poslije, dva busa u rotaciji poslije (garažni 041) i opet ista pojava, na displeju Brnik. Čujem da postoje dvije šifre, jedna za Brnik, druga za Sirobuju, što znači da vozači greškom upisuju staru. Trebalo je nju promijeniti umjesto staviti drugu pa ne bi bilo problema.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#527
Nisam uspio snimiti sprijeda (gar. br. 270 bio je prebrz), ali ipak sam uhvatio s boka. Postoji i treća opcija, naime ona u kojoj je odredište Mejaši. City Center One otvoren je 12. studenoga 2010., što znači da je taj displej izvan upotrebe gotovo 13 godina. Barem bi trebao biti hi
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Kako je išlo po redu?

1. Dragovode
2. Mejaši
3. Brnik
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Josip-Split

 ::|

NP-549

Kako se u Splitu unose destinacije ?
Da li povuče podatke iz vozačkog računala za prodaju karata, ili sam uneseš na upravljačkoj jedinici displeja neku troznamenkastu šifru ?

Josip-Split

Ide sifra ,stavili su bili u nove ivece da povuce sa tiketinga,nije potrajalo

PROMET SPLIT FAN

Vecer svima zna li netko zasto na busu 046 ne rade displej? Evo i slika.

Paško

#022 vozi na liniji 2, a displej mislim da dosad nisam vidio:
2 ZRAČNA LUKA SPLIT
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

XDonald

#534
#103 je jucer vozio na 9 s ispravnim prednjim i bocnim displejima, ali na zadnjem je pisalo 1E07.

A ovako izgleda natpis 3A na novim  Citarima, slovo A je malo uzdignuto. Misljenja sam da bi puno preglednije izgledalo da je malo tiskano slovo (3a) , a ne veliko A. Iz daljine na prednjem displeju nekad izgleda ko broj 38.

pehar_11

#535
Češće (praksa?) je da se uvijek koristi veliko slovo kod broja linije. Gotovo svugdje ćeš vidjet okolo 1A umjesto 1a ili 18c, a i nekako ima smisla. Ovo "povišeno" A je puno bolje jer je više pozicionirano od ostalih brojeva pa je jasno da se radi o slovu, a ne broju, tako da nema zabune. Uz sve to, činjenica da je broj od destinacije odvojen je masovna prednost s obzirom da stane više teksta i lakše je uočljivije, pogotovo u žurbi

PROMET SPLIT FAN

Citat: XDonald  u Veljača 03, 2024, 21:54:51#103 ima neki problem sa zadnjim displajem nedavno je bio na 37-mi isto sve prednji i bočni rade normalno a zada je pisalo 1E07

Paško

Ne znam jesi li htio staviti sliku ili nešto drugo, ali u postu nema ničeg osim citata.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Citaro O530

"Iskrene čestitke našim Barakudama 🏆🥇Hvala što nas činite ponosnima 🇭🇷✌️".

Preuzeto sa facebook stranice "Promet Split".

https://www.facebook.com/share/UvCCYeRpJpPRosoU/

XDonald

Na displayu jednog City-a piše 3 BRNIK-BRDA-BRDA. Možda su se tili našalit na današnji dan? 🤣