Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

netko

Citat: Avtomontažafan  u Travanj 08, 2011, 21:53:57
Display za linije na stanici kod Prime maknut od strane splitskih huligana.
Hm,s obzirom na točnost displaya,možda i nema štete. ;D

Nego kad smo kod displaya na novim autobusima......,sve super,ali zašto kad ih se upali goru punom snagom,a nakon nekoliko sekundi kao da negdje izgubu kontakt i onda  lampice slabije bacaju svijetlo.Na nekima to i baš nije primjetno,a na nekima se to jako dobro vidi da slabije bacaju.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Citat: netko  u Travanj 08, 2011, 22:10:24
Nego kad smo kod displaya na novim autobusima......,sve super,ali zašto kad ih se upali goru punom snagom,a nakon nekoliko sekundi kao da negdje izgubu kontakt i onda  lampice slabije bacaju svijetlo.Na nekima to i baš nije primjetno,a na nekima se to jako dobro vidi da slabije bacaju.
Ne znam zašto slabije rade, ali znam da se nakon nekog vremena lampice opet upale i display više svijetli. Pa onda malo slabije rade, pa se opet pojačaju i tako u krug.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

JA!!!

To s displayima je normalna stvar, odnosno jedna od njihovih funkcija, napravljeno je za noć. Kada je vani mrak display smanji jačinu lampica da ne ometa ostale sudionike u prometu, a preko dana jače radi jer je zbog sunca slabije vidljiv. Nisam siguran kako reagira, na upaljena svjetla ili automatski u određeno vrijeme....ili pak na tipku koju kontrolira vozač, ali u svakom slučaju, nije riječ o kvaru i isto je na svim novim autobusima.
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

maky

Kao što kolega JA! kaže, stvar je u jednoj od funkcija displaya. Lampice se ponekad odjednom pojačaju kako bi se natpis na displayu što više istaknuo i privukao pozornost i onda se opet smanji njihov intenzitet kako nebi ometale. I zbilja djeluje, jer znaju zabljesnut tako da u većini slučajeva privuku pozornost i onda htjeli mi ili ne, nesvjesno pogledamo broj linije na displayu...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Od ovog displaya gore više nema ni D.

Ne radi ni jedan display g.b. 256.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Več neko vrime.  :P

markost

Danas proradija ,ali tabela je za svaki slučaj još uvik tu.  ;)

Paško

Loša slika (noć). Ovo je sve što je ostalo od displaya za linije kod Prime. Mala rupa puna opušaka i žica:
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

Citat: markost  u Svibanj 14, 2011, 13:58:10
Danas proradija ,ali tabela je za svaki slučaj još uvik tu.  ;)
Opet ne radi.  :P

markost

.. pa opet radi..  ???

Paško

Jučer je g.b. 188 nosio tablu za liniju jer lijeva strana displaya nije radila...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

jure

Na kojem principu rade displayi na postajama. GPS pozicija autobusa se (radio vezom?) proslijeđuje na Prometov centralni server u Kopilici, a kako se zatim podaci zatim šalju na display? Radio vezom ili...

ikar

Mislim da je prošlo vrijeme radio veze...  ;)

jure

Nije neki mobitel valjda?