Displeji

Autor maky, Prosinac 21, 2007, 22:21:19

baco

pod hitno treba promijeniti popis stanica na l.29 - na bocnom displayu pise - SUKOISAN - TRZNICA - SINE - NAKLICE.
tako je pisalo i na l.28 - SUKOISAN - TRZNICA - SINE- DUBRAVA  a sada pise - SPLIT-SINE-GORNJE SITNO - DUBRAVA, pa predlazem da za l.29 pise - SPLIT - SINE - TUGARE - NAKLICE.

problem je u tome sto kad pise sukoisan,trznica... ljudu udu u bus na pazaru i izlaze kraj bolnice ili mertojaka a to vozace jako zivcira.

maky

Ne da žicira vozače, nego živcira i ostale putnike. Šta se redikuli imaju vozit sa prigradskim autobusima kad im trica ide svako 15 minuta, a da ne govorim da poljičkom cestom idu i osmica, sedamnaestica...
Pogotovo mrzim ujutro ići negdje sa autobusom jer je 99% autobusa ispunjeno sa onima preko 65 godina, koji vječito nešto prigovaraju i žale se, a da ne govorim kako im je posebno drago svađat se sa vozačima i ostalim putnicima. A znam iz iskustva da  se bezveze vozikaju, idu svaki dan u grad bez ikakvog razloga, smao da bi smrdili po autobusu i smetali. Je i ono bilo lijepo vrijeme kad se penzionerska karta plaćala 2 kune (po 1 kunu u svakom smjeru)... Najbolje bi bilo ukinut im pokaze, nego im podijelit određen broj karata za svaki mjesec (kao šta se radi u Kaštelima) pa se onda nebi bezveze vozikali, nego bi išli u grad samo kad moraju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

tramvajac 92

Ne nego im naplaćivat karte po 5kn.

baco

Citat: maky  u Siječanj 11, 2010, 00:34:08
Ne da žicira vozače, nego živcira i ostale putnike. Šta se redikuli imaju vozit sa prigradskim autobusima kad im trica ide svako 15 minuta, a da ne govorim da poljičkom cestom idu i osmica, sedamnaestica...
Pogotovo mrzim ujutro ići negdje sa autobusom jer je 99% autobusa ispunjeno sa onima preko 65 godina, koji vječito nešto prigovaraju i žale se, a da ne govorim kako im je posebno drago svađat se sa vozačima i ostalim putnicima. A znam iz iskustva da  se bezveze vozikaju, idu svaki dan u grad bez ikakvog razloga, smao da bi smrdili po autobusu i smetali. Je i ono bilo lijepo vrijeme kad se penzionerska karta plaćala 2 kune (po 1 kunu u svakom smjeru)... Najbolje bi bilo ukinut im pokaze, nego im podijelit određen broj karata za svaki mjesec (kao šta se radi u Kaštelima) pa se onda nebi bezveze vozikali, nego bi išli u grad samo kad moraju...

Gle jedan slucaj: L.28 krece iz Splita u 16.00h, do Dubrave mu treba najmanje SAT vremena, a u to nije ubrojeno stajanje na svakoj stanici, i cekanje dok se iskraju putnici na prednja vrata... da se vratim, dakle taj isti autobus ima polazak iz Dubrave u 17.00h, sto je doslovno nemoguce stic pri popodnevnoj guzvi i bezobraznim putnicima zbog kojih se mora cekat na stanici dok izadu, pa taj autobus iz Dubrave nekrece u 17.00 ali u 17.30!!!! pa automatski kasni i za daljni polazak iz Splita... nije samo na ovoj liniji u 16.00h ali na skoro svim linijama pridgradskog prometa.... zato sam dao prijedlog da se promijeni poredak stanica na l.29, jer kad pise SUKOISAN, TRZNICA pari gradski ale kad pise SPLIT-SINE... pari vec malo drukcije...

baco

Nekrivim ja ljude sto se voze autobusima, pa neka se voze...ali imaju ZGLOBNU 3-cu, 8-smu, 17-sku... do Bolnica, Mertojaka, Lidla...itd...a ne pridgradske SOLO autobuse.... :o

maky

Ma stvar ti je u tome šta oni gledaju samo da je veliko i žuto i odma napadaju ko strvinari, ma gori su i od njih, tako da ti je njima svejedno jeli solo ili zglobni. A da ne govorim da ne gledaju šta piše na displayima uopće...
Prije par mjeseci  vozio sam se s Regiom na jedan izlet u Hrvatsko zagorje. Pri povratku u Split smo usput stali na jednoj stanici iskrcati jednu gospođu. Na displayu piše "posebna vožnja". Naravno, neka baba čeka na stanici, stajemo i otvaramo zadnja vrata da gospođa izađe. Uto ova babetina čeka naprijed da joj otvorimo vrata. Naravno da vrata nismo otvorili, a ona je vani divljala, mahala rukama, psovala i ostalo. Jednostavno stoka (tako da mi idu na živce kad idu nešto govoriti kako se mladi ponašaju. Neka samo pogledaju sebe kakvi su uzori mladima)...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

conecto

Ista stvar u Zagrebu.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Paško

Ne valja display od g.b.228. Pali se, gasi, pa se opet pali...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

JA!!!

Citat: Avtomontažafan  u Siječanj 18, 2010, 19:16:50
Ne valja display od g.b.228. Pali se, gasi, pa se opet pali...
Pa ne mora značit da je pokvaren, možda je tako namišten....vidija san i to par puta.
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

maky

Citat: JA!!!  u Siječanj 18, 2010, 20:20:07
Citat: Avtomontažafan  u Siječanj 18, 2010, 19:16:50
Ne valja display od g.b.228. Pali se, gasi, pa se opet pali...
Pa ne mora značit da je pokvaren, možda je tako namišten....vidija san i to par puta.
Je, al ovoga puta je vjerojatno nešto krivo naštimano jer je uz display na prednjem staklu istaknuta i tabela s brojem linije...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Danas oko 14h prednji display g.broja 268 nije radia. Oko 18h opet je radia.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Na g.b. 226 crklo pola prednjeg displaya, nosi se tabela za liniju...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Moram ove godine napisati jednu pohvalu. Netko si je očito dao truda i na svim autobusima sa elektronskim displayem je namjestio da se uz broj linije izmjenjuje i poruka "SRETAN BOŽIĆ" što je prijašnjih godina ovisilo o ekipi koja duži autobus i njihovoj volji za uključivanjem. Ove godine na svima piše i jako lijepo izgleda i u svakom slučaju je lijepa gesta vrijedna spomena...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Citat: maky  u Prosinac 26, 2010, 19:19:16
Moram ove godine napisati jednu pohvalu. Netko si je očito dao truda i na svim autobusima sa elektronskim displayem je namjestio da se uz broj linije izmjenjuje i poruka "SRETAN BOŽIĆ" što je prijašnjih godina ovisilo o ekipi koja duži autobus i njihovoj volji za uključivanjem. Ove godine na svima piše i jako lijepo izgleda i u svakom slučaju je lijepa gesta vrijedna spomena...
Za "SRETNA NOVA GODINA" bilo je drugačije. Ovisilo je o ekipi koja duži autobus...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!