Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

tamlover

JKP GRAS Sarajevo
Srđana Aleksića 1
tel: +387 33 293 333
fax:+387 33 452 186

www.gras.co.ba

Mislim da i sarajevski JGP zaslužuje svoj topic.
Kad neko krene u Sarajevo, podrazumijeva se da će fotkat autobuse a nakon toga neka ih objavljuje ovdje. Već sad ih imamo čini mi se dosta u arhivama forumaša, pa onda popunite temu.




...i bilo je lepo i navek TAM bu....

aaaaa

Prvenstvena djelatnost KJKP Gras je prevoz putnika u gradu odnosnu na području Kantona Sarajevo. Zadnji par godina iako spadaju među firme  sa iznadprosječnim primanjima radnika situacija u preduzeću je poprilično delikatna. Vozni park se danas sastoji od u glavnom vozila doniranih poslije rata. U tu skupinu vozila spada 50 autobusa marke MAN SL 222 , 10 autobusa MAN SL 312 zglobni koje je 1998. donirao Japan i 21 autobus marke Renault Karosa donacija Europske unije. Danas veliki broj ovih vozila nije u funkciji. Osim donacija u obnovi voznog parka uloženo je vrlo malo. U glavnom se preferirala kupovina plovnih vozila u glavnom iz Njemačke međutim većina tih vozila danas nije u funkciji. Prije nešto manje od godinu dana kupljeno je 5 autobusa marke MAN SU 313 Lions Classic i 4 autobusa marke MAN SG 313 zglobni. OSim njih 2 godine nabavljeno je 5 zglobnih autobusa marke Ikarbus IK 206. Velika mana ovih Ikarbusa je što imaju ležeće motore na sredini vozila jako su bučni i imaju jedan par točkova na prikolici. Ovo dovodi do toga da pri skretanju u raskrsnici prikolica odstupa od pogonskih točkova i više od pola metra. Posebna priča je veoma jak retarder koji u zimskom periodu skoro da i ne smije biti upotrebljen.
Poslije rata u okviru KJKP Gras formirana je i turistička agencija koja u svom sastavu danas broji 9 vozila. Radi se o sljedećim vozilima
1. Mercedes Sanos 303 1994. godište
2. Neoplan transliner 1992. godište
3. Neoplan cityliner 1994. godište
4. Neoplan skyliner (stariji od 1995.)
5. Neoplan cityliner 1997. godište
6.Neoplan  skyliner oko 2000. godišta  85 sjedišta
7. Neoplan skyliner oko2000. godišta 66 sjedišta
8. Neoplan transliner oko 2000 godišta 35 sjdišta
9. Man Lions Star 2003/4 godište

Web prezentacija KJKP je užasna nije ažurirana dugo vremena...

nadam se da sam bio od pomoći ;D ;D ;D

CroHerc

jesu  li  oni  tmno  plavi autobusi  koji  se  nekako  kotrljaju  sarajevom  njihovi



               koja su marka?????

aaaaa

Hm jesu njihovi su....Evropska unija je 1996. donirala 21 onakav autobus. Nekoliko istih onakvih je otišlo i u nekoliko ostalih gradova u BiH. Od 21 komada danas su voznom stanju samo njih 5. Kada su došli, vozači kojih su ih zadužili, tada nove novcate govorili su da nikada nisu vozili ništa udobnije. Radilo se o vozilima  "Karosa" iz turske ali su imali originalne Renaultove motore od 240 KS. Takođe su imali jako dobre mjenjače i jako dobar prenos što im je omogućavalo da i uz najveće uspone idu jako brzo, dobar start i sl... takođe imali su "webasto". Dakle kada je u pitanju motor i mjenjač uz malo bolje održavanje radili bi i danas, međutim imali su niz konstrukcijskih grešaka, nisu imali kompaktnu šasiju, slab pneumatski sistem a i vizuelni izgled jako loš. Ista ovakva vozila dobila je i Banja Luka s tim da je prednji dio malo redizajniran što u svakom slučaju mnogo popravlja vizuleni izgled.

aaaaa

Citat: mb0404  u Listopad 30, 2008, 22:29:33
Sramota da autobusi glavnog grada izgledaju ovako ocajno,bio sam u Sarajevu prije par mjeseci i stanje se nista nije promijenilo od ovih slika sa stranice i foruma,jedino sto sam vidio bilo je par ikarusa dal su novi ili ne ne znam.

DA Ikarbusi su došli novi prije 2-3 godine. Prošle godine i ove godine stiglo je 9 novih vozila i to 5 solo Lions Classic i 4 ista takva zglobna i non stop pričaju da treba da stigne još 20 novih vozila međutim ništa ne dolazi. Na jednom tenderu bio je izabran IKarbus ali je nadzorni odbor taj tender poništio zbog navodnih proceduralnih i formalnih zapreka . Naime radilo se o tome da Ikarbus nema servis u BiH i da nema svoje predstavništvo u BiH a Gras je tražio već ocarinjena vozila što znači da ih neko mora uvesti prije nego ih Gras kupi.

Ivan

#5
Ali mislim da je loše da su kupovali nove visokopodne Lion's Classice, pa i u Bosni, koliko sam vidio, ima već jako puno niskopodnjaka, doduše uglavnom polovnih, npr. u Banja Luci njemački, u Zenici nizozemski, dok su u Sarajevu samo oni troosovinski Neoplani koji ionako ne voze obične linije... Mislim da je i bolje kupiti iz Njemačke polovne niskopodne stare 10-ak godina sa 300.000 km za 50.000 € nego novog visokopodnog za 150.000, iako nisam ljubitelj kupovanja polovnih autobusa, još mi se manje sviđa ideja kupovanja visokopodnog busa za čisto gradski promet u 21. stoljeću... :( Barem da je poluniskopodni Conecto, a ne Lion's Classic, koji je i meni osobno super za prigradske linije, ali ne razumijem kako se to uopće može zvati gradskim autobusom.

Nadam se da su barem ovi novi Ikarbusi (ili koji će već biti) niskopodni...

Btw., sarajevski poslijeratni autobusi uglavnom jesu turski (MANAŞ, Otoyol...), ali Karosa je inače iz Češke...

aaaaa

Mislim da nisu imali mnogo izbora. tačno je da u BiH ima mnogo niskopodnih vozila ali sve to ovisi od konfiguracije terena. Naime u Tuzli ima veoma mali broj gradskih linija za tzv padinske djelove grada, u Zenici još manje. Dakle konfiguracija terena u Sarajevu zahtjeva visokopodna vozila i to je jedan od razloga za što su kupovana visokopodna vozila. Novi MAN-ovi danas rade na lniji koju popularno zovu "komercijala". Ima ih svega 4 i tu rade samo zbog malog broja vozila. Dakle vozila nisu vezana za linije što znači da kruže po linijama po principu svake sedmice druga linija. Imajući u vidu da GRAS ima više od 50 gradskih linija od kojih je većina za brdovite djelove grada jasno je zašto su kupovana visokopodna vozila.
I ja sam takođe protivnik kupovine polovnih vozila čisto iz razloga što na novo vozilo ima određeni garancijski rok i što će malo ko i na zapadu odlučiti se da proda vozilo koje mu još može korisiti bez problema. Na primjeri u Augsburgu u Njemačkoj sasvim je normalno u gradskom prevoz vidjeti MAN-ove iz devedesetih godina. Većina polovnih vozila koja su poslije rata doščla u GRAS danas su ili razhodovana ili više provode na "kanalu" nego na  liniji....
Od kupovine IKARBUS-eva koji su takođe trebali biti visokopodni nema ništa i mislim da je to "gotova priča"...
Znam da je Karosa Češka ali postoji njihov pogon u Turskoj gdje su "montirani" ovi sarajevski "plavci"

Ivan

Oprosti što te moram ispraviti, ali ovo da niskopodni autobusi ne mogu voziti u brda je potpuno netočno. Sjeverni dio Zagreba je jako brdovit, i ovdje niskopodnjaci voze na stvarno najgora moguća brda (npr. linija 135, pogotovo prije preuređenja ceste). To da su im vozne sposobnosti jednake je jasno već i iz tehničkih specifikacija, visokopodni čak niti nemaju nižu prvu stepenicu od niskopodnih, nego pod cijelog putničkog prostora.

Možda to plasiraju iz GRAS-a da bi opravdali svoj nedostatak angažmana, ali to jednostavno nije točno.

aaaaa

Citat: Ivan  u Studeni 04, 2008, 21:03:42
Oprosti što te moram ispraviti, ali ovo da niskopodni autobusi ne mogu voziti u brda je potpuno netočno. Sjeverni dio Zagreba je jako brdovit, i ovdje niskopodnjaci voze na stvarno najgora moguća brda (npr. linija 135, pogotovo prije preuređenja ceste). To da su im vozne sposobnosti jednake je jasno već i iz tehničkih specifikacija, visokopodni čak niti nemaju nižu prvu stepenicu od niskopodnih, nego pod cijelog putničkog prostora.

Možda to plasiraju iz GRAS-a da bi opravdali svoj nedostatak angažmana, ali to jednostavno nije točno.

Ma ne kažem ja da ne mogu niskopodna vozila u brdo. Mogu naravno , međutim ceste oko sarajeva su jako jako jako loše pogotovo  u brdovitijim djelovima grada tako da bi niskopodna vozila vrlo brzo bila "slomljena"...
POstoji nekoliko niskopodnih vozila u GRAS-u, Nedavno su nabavljena polovna zglobna vozila NEOPLAN koji u glavnom rade na prigradskim linijama i nemaju nikakvih problema osim smanjenog prostora za putnike...
Činjenica da se u GRAS-u i oko grasa dešavaju mutne radnje zbog kojih je kantonalno tužilaštvo pokrenulo i istrage protiv odgovornih, ide u prilog tome da je bilo šta bolje od ničega, dakle bolji su i nova visokopodna vozila nego nikakva. Na žalost to je tako...

mb0404

Tragom rjeci dodjosmo do slike...

aaaaa

Ovo su g.b. 851, 852. 853, 854  nešto ranije je stigao 850 koji je u plavo zelenoj boji..

aaaaa

Uuuuu pokušaću da uhvatuim par ovih novih manova pošto vidim da njih nema osim na parkingu dok još nisu počeli s radom

aaaaa

Primijetio sam na jednoj slici zglobno vozilo g,b,492. Inače kada je stiglo to vozilo stiglo je još 6 takvih. To su vozila koja imaju i elektro i dizel motor a stigli su prevashodno da bi išli na elektro pogon dakle kao trolejbusi. Međutim kako sam čuo napon struje nije se mogao podesiti i onda su svi prebačeni da rade kao autobusi. Radi se o možda najudobnijim vozilima koja su ikada stigla u GRAS. Imaju jako dobre motore i prenos automatski trobrzinski mjenjač i jako dobro urađenu zvučnu izloaciju tako da se rad motora u unutrašnjojsti u glavnom i ne čuje...Od 7 komada danas je u funkciji 4 komada a ostali su u glavnom rashodovani...

mate

Danas viden O303 od GRAS-a...nazalost nisam ga uspio uhvatiti...vozio je jedan KUD u Trnjane (mjesto kraj Sl.Broda)...

aaaaa

#14
Citat: mate  u Studeni 15, 2008, 20:37:31
Danas viden O303 od GRAS-a...nazalost nisam ga uspio uhvatiti...vozio je jedan KUD u Trnjane (mjesto kraj Sl.Broda)...

Floruscentno zeleni ?
Ono je SANOS mislim 1992. godište. Prije par godina to vozilo je ostalo u kvaru na autoputu u Italiji. Znam da je GRAS platio ogromnu kaznu jer se nije moglo ni ući na autoput da se izvrši šlepanje vozila