Nabavke autobusa 2008. – 2017.

Autor maky, Siječanj 18, 2008, 22:26:06

maky

Citat: kriticar  u Travanj 21, 2008, 22:11:05
Znaći dobili ste i Lion's classice i Lion's classice Ü. maky je u pravu .Obićni classici imaju drugaćije branike i onaj u sredini je upravo takav. Šteta što nisu svi SÜ zbog toga što SL imaju sedamlitarski motor, a ne veliki kao SÜ. 
A vidjet ćemo koje su motore uzeli. Možda i SL-ovi, odnosno obični Classici imaju mogućnost kupovine većih motora. Dosada je Promet uglavnom kupovao moćne 12 litraše, pritom se osvrćem i na zadnju nabavku kada  su u sve Lion`s Cityje (12m i 15m) ugrađeni D2866 motori od 12l zapremnine.
Mislim da su SL-ovi taman za linije kao što je linija 16. Niskopodnjak nije baš preporučljiv,  SÜ bi bio previše prigradski orjentiran i vrata bi mu se presporo otvarala za mnogobrojne stanice i onda SL ispada kao pravi pogodak, ali vidjet ćemo još  šta je u čemu i koliko je odabir bio dobar kada se i provozam i donesem ocjenu.

Inače, trenutno sam mišljenja  da je grad Solin (ako su oni Classici G za njega) napravio pogrešku i da je trebalo za linije 1 odnosno 10 kupiti niskopodnjake,  dakle lion`s Cityje G kad se već išlo na balans između MAN-a i MB-a. međutim, ako su oni Classici G namjenjeni Kaštelima, onda je izbor sasvim logičan... Vidjet ćemo još, nisam se vozio pa ne mogu suditi, ali trenutno tako razmišljam...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

kriticar

Maky je li se napokon zna koliko kojih manova dolazi?
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

maky

Citat: kriticar  u Travanj 22, 2008, 18:24:32
Maky je li se napokon zna koliko kojih manova dolazi?
Pojma ti nemam.

Kad sam gledao direktora u jednoj emisiji, rekao je da dolazi 5 ili 9 Regia, ne sjećam se dobro, ali prilično sam uvjeren da je rekao 9 Regia. Jučer je došlo 8 Classica,  imaju još 3 Classica G i 9 Regia. Kad se sve zbroji ispada  20 MAN-ova, što znači da fali još jedan. Možda imaju 4 zglobnjaka, a ne 3 kao kad je tamlover vidio, jer tko zna gdje je bio četvrti tada... Ali može biti i da se varam. U svakom slučaju sutra idem do garaže pa se nadam da ću znati konačan broj.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Ispravak svih netočnih navoda i krivih informacija. Evo upravo gledam u jedan službeni dokument gdje piše  da će Prometu biti isporučena 23 nova MAN-a, a ne 21 kako se dosada mislilo. To bi značilo 23 MAN-a + 17 Mercedesa + 2 Isuzua = 42 autobusa...  :o

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Da rješimo pitanje Mercedesa, oni tamno plavi očito nejdu u Split jer ih danas 6 stoji u Jankomiru.. Znači nisu dva, pa pretpostavljam da su ipak za Liburniju Zadar kako sam prije već napisao.

maky

Što se to žuti u garaži Prometovoj?
Il je sunce, il je limun, il zlato neprocjenjivo.
Nit je sunce, nit je limun, nit zlato neprocjenjivo, već novi MAN-ovi i Mercedesi!  :P

Mislim da su svi sada tu:


Regio ljepotani:




Izbrojao sam ih 8, ali nadam se da je još jedan skriven tu negdje jer je direktor rekao da će ih biti 9.

Isuzu:


Mečke su već postrojene za primopredaju:


Ostatak MAN-ova je razbacan po garaži gdje im lijepe naljepnice "Promet" i gar. brojeve:






Zanimljivo da je garaža s novim autobusima bila puna, iako je radni dan i dosta starih je vani na linijama. Bit će veselo navečer kad se idu parkirat  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Maky vjerovatno 100% dio buseva "nije"Prometov.Znaš li možda točno koje općine i koliko su beseva kupile u "svoje svrhe".Inače dali su svi autobusi s klimom i usput žuta boja će brzo nestati kad jer sam uvjeren da će ih prekriti raznorazne reklame tako da...... ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Travanj 23, 2008, 21:37:19
Maky vjerovatno 100% dio buseva "nije"Prometov.Znaš li možda točno koje općine i koliko su beseva kupile u "svoje svrhe".Inače dali su svi autobusi s klimom i usput žuta boja će brzo nestati kad jer sam uvjeren da će ih prekriti raznorazne reklame tako da...... ::|
Kao prvo, busevi su svi Prometovi. Da, kupile su ih općine i gradovi, ali te iste općine i gradovi su vlasnici Prometa, a i u dokumentima se vodi da je vlasnik Promet. Naravno da će biti Promet...
Kao što smo već spominjali, svi busevi su sa klimom, lijepi su i žuti i nadam se da će još dugo tako ostati, ne treba odmah biti pesimističan.
I ne, ne znam točno koliko je tko kupio buseva. Znam samo da je Split 20 kupio, Kaštela 5...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

narancasti

sad sam tako ljubomoran kad vidim ovako puno lijepih autobusa!!!
svaka čast "Prometu"

master

Pozdrav susedima Dalmošima!
Nisam sigurna pa imam jedno pitanje! Čula sam da nisu svi busevi novi odnosno baš tako NOVI! Ima tamo i godišnjaka!
:o hm.....
...možda oni lijepi SU 313? Danas je primopredaja ak se ne varam!
Ostavljam jen ženski pozdrav!

maky

Također se vratio s primopredaje, najeo janjetine, nasunčao na suncu, namirisao novih lijepih autobusa i sad moram u školu, opširnije večeras...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Malo samo da vam zagolicam maštu  ;D

Više slika večeras:










Regiji su zakon!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

man750

maky, koji su busevi g.br.259 i 260?
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

maky

Citat: man750  u Travanj 25, 2008, 14:57:33
maky, koji su busevi g.br.259 i 260?
Možda sam ja lud, ali ja na slikama nigdje ne vidim 259 i 260. Raspitat ću se... To bi ti trebali u svakom slučaju biti MAN-ovi.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Upravo sa na Narodnom slušao razgovor vezan za primopredaju autobusa.

Svi autobusi (Citaro) imaju Euro 4 motore, koristiti će se za gradski prijevoz po Splitu (budući da se ovdje već spominjalo tko je vlasnik i gdje će prometovati). Naravno svi su klimatizirani.

6 komada je stiglo za Zadar i biti će isporučeni sljedeći tjedan.  8)