Polet - razno

Autor brzi, Srpanj 08, 2008, 09:15:55

tomo

Citat: conecto  u Listopad 24, 2009, 17:31:53
Na onoj gornjoj sliki Bove Future u dalekoj pozadini vidi se neki bus koji izgleda kao ZET-ov. O čemu je riječ?


Misliš na one plave Mercedes Benz O305?

VK-647-AR – plavo-bijeli, stariji prednji kraj, rashod 2005.
VK-879-BJ – plavo-bijeli, stariji prednji kraj, rashod 2006.
Tomek zna više detalja, bude on ti napisal nešto više....  ;)

buSHunter795

Na jednoj slici sam vidio da su imali Setru serije 100 registracija VK 935-AR ili tako nekako :o

tomo

#32
Citat: buSHunter795  u Listopad 24, 2009, 19:24:52
Na jednoj slici sam vidio da su imali Setru serije 100 registracija VK 935-AR ili tako nekako :o
točno, za reg nisam siguran.... onakva kao u ATP Čakovec samo blijedo žute boje ili kako bi se takva boja uopće mogla nazvati (krem)... imala je zelena sjedala... Imali su i dubravu koja je bila u solidnom stanju.... zadnji put kad sam se njome vozio u srednjoj školi iz sjedala je ispadala slama...  krem-bordo je bila, a ni nje nema niti u rashodovanim vozilima.... kao što nije ni ažuriran popis aktivnih vozila u potpunosti....

evo kao što je Tomek i naveo u popisu rashodovanih vozila
setra s 130
VK-895-AB – krem-tamnoplava, rashod 2005.

conecto

Sinoć sam na autocesti negdje oko Kutine vidio 5-6 Poletovih buseva pod policijskom pratnjom. Očito su vozili navijače na utakmicu. Mogu biti zadovoljni, Cibalia odnijela bod iz Maksimira!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Malo sam obnovio naš popis voznog parka zahvaljujući tomi ;)
Ugl. ako ima još kakvih dopuna pišite, zato smo ovdje ;)

tomo

#35
Citat: Tomek  u Studeni 04, 2009, 23:39:26
Malo sam obnovio naš popis voznog parka zahvaljujući tomi ;)
Ugl. ako ima još kakvih dopuna pišite, zato smo ovdje ;)

Ne bum ti slal pm neg bum ti se i ovdje javno zahvalil pred svima.... Stojim vam uvijek na raspolaganju... a Tomek nadam se da budeš i one moje stare želje ispunil  - Stare slike tvoje na ovaj forum da dobaciš  ;)

tomo

#36
Citat: mate  u Listopad 01, 2009, 14:54:48
Eurobus AV120 L jutros u Đakovu


ovi volvači su jednostavno preodlični autobusi.... sjećam se još iz srednje, uvijek sam žurio na prvi bus u 18:05h da se povezem jer jednostavno leti k'o munja... jedan dan, bio sam u jutarnjoj smjeni pa se u 13:20h vraćao kući VK-175-BB je vozio na liniji Vinkovci-Babina Greda, druga dva busa za Račinovce i Strošince su već otišla... nešto kasnije smo ih prešišali bez pol muke, ali nažalost jedan pesek je izletio nasred čistine i vozač nije uspio zakočiti....ali to kak taj bus šalta iz brzine u brzinu to je jednostavno fenomenalno.... čiji uopće motor imaju ti busevi? i da...ratkape prvi dojam čine izvanrednim, što se to ovdje ne može nikako reći.... jer kad se sjetim da su prije par godina VK-550-AB i VK-152-AJ vozili sezonsku liniju Vinkovci-Pula, vjerujem da je vožnja bila ok, samo to ipak nije turistički autobus... ima još tko ovakve buseve osim AP Varaždin i Prometa Split?

5AR

Citat: tomo  u Studeni 06, 2009, 18:44:56
Citat: mate  u Listopad 01, 2009, 14:54:48
Eurobus AV120 L jutros u Đakovu

http://i285.photobucket.com/albums/ll78/mate88/Eurobusav120vk152aj.jpg
ovi volvači su jednostavno preodlični autobusi.... sjećam se još iz srednje, uvijek sam žurio na prvi bus u 18:05h da se povezem jer jednostavno leti k'o munja... jedan dan, bio sam u jutarnjoj smjeni pa se u 13:20h vraćao kući VK-175-BB je vozio na liniji Vinkovci-Babina Greda, druga dva busa za Račinovce i Strošince su već otišla... nešto kasnije smo ih prešišali bez pol muke, ali nažalost jedan pesek je izletio nasred čistine i vozač nije uspio zakočiti....ali to kak taj bus šalta iz brzine u brzinu to je jednostavno fenomenalno.... čiji uopće motor imaju ti busevi? i da...ratkape prvi dojam čine izvanrednim, što se to ovdje ne može nikako reći.... jer kad se sjetim da su prije par godina VK-550-AB i VK-152-AJ vozili sezonsku liniju Vinkovci-Pula, vjerujem da je vožnja bila ok, samo to ipak nije turistički autobus... ima još tko ovakve buseve osim AP Varaždin i Prometa Split?
7 Presečki  6 AP Varaždin, 5 Polet, svaki po 1 Autoturist i Promet Split i 2 u Bosni, Unatrans Bihać
A motor imaju ... pročitaj prve dvije riječi šta si napisao (uvećao sam ti)  :-\

tomo

#38
Citat: 5AR  u Studeni 06, 2009, 20:09:15
Citat: tomo  u Studeni 06, 2009, 18:44:56
Citat: mate  u Listopad 01, 2009, 14:54:48
Eurobus AV120 L jutros u Đakovu

http://i285.photobucket.com/albums/ll78/mate88/Eurobusav120vk152aj.jpg
ovi volvači su jednostavno preodlični autobusi.... sjećam se još iz srednje, uvijek sam žurio na prvi bus u 18:05h da se povezem jer jednostavno leti k'o munja... jedan dan, bio sam u jutarnjoj smjeni pa se u 13:20h vraćao kući VK-175-BB je vozio na liniji Vinkovci-Babina Greda, druga dva busa za Račinovce i Strošince su već otišla... nešto kasnije smo ih prešišali bez pol muke, ali nažalost jedan pesek je izletio nasred čistine i vozač nije uspio zakočiti....ali to kak taj bus šalta iz brzine u brzinu to je jednostavno fenomenalno.... čiji uopće motor imaju ti busevi? i da...ratkape prvi dojam čine izvanrednim, što se to ovdje ne može nikako reći.... jer kad se sjetim da su prije par godina VK-550-AB i VK-152-AJ vozili sezonsku liniju Vinkovci-Pula, vjerujem da je vožnja bila ok, samo to ipak nije turistički autobus... ima još tko ovakve buseve osim AP Varaždin i Prometa Split?
7 Presečki  6 AP Varaždin, 5 Polet, svaki po 1 Autoturist i Promet Split i 2 u Bosni, Unatrans Bihać
A motor imaju ... pročitaj prve dvije riječi šta si napisao (uvećao sam ti)  :-\

Dakle rijetki su ;-)  Oprosti Perice pitao sam jer se ja najiskrenije baš ne razumijem u ono što se nalazi ispod poklopca, a nije nerijetko da je riječ o puno buseva raznih marki koje imaju tuđe motore - MAN, DAF i sl..... dok maky nije napisao tu da ove Poletove Bove imaju DAF-motore, ja iskreno nisam ni znao.... tu sam i da nešto naučim, a ne samo da se  :-\ .... tko pita, ne skita... ja sam tu iz ovog dijela RH vama na raspolaganju!

tomekk

Citat: 5AR  u Studeni 06, 2009, 20:09:15
7 Presečki  6 AP Varaždin, 5 Polet, svaki po 1 Autoturist i Promet Split i 2 u Bosni, Unatrans Bihać
A motor imaju ... pročitaj prve dvije riječi šta si napisao (uvećao sam ti)  :-\

A koliko ks imaju ti motori?? 360 ???  :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

5AR

Citat: tomekk  u Studeni 06, 2009, 22:08:22
Citat: 5AR  u Studeni 06, 2009, 20:09:15
7 Presečki  6 AP Varaždin, 5 Polet, svaki po 1 Autoturist i Promet Split i 2 u Bosni, Unatrans Bihać
A motor imaju ... pročitaj prve dvije riječi šta si napisao (uvećao sam ti)  :-\

A koliko ks imaju ti motori?? 360 ???  :-\
Prva dva proizvedena 340ks, kasnije 285ks a zadnja polovica 360ks.

tomo

#41
ja ne znam tehničke karakteristike, to bu ti mogel sikak bolje pojasniti 5AR i Tomek.... uglavnom 2005. za Interliber kad je išlo iz moje škole 9 buseva  uglavnom Polet i narančasti i bijeli Man ČTR-Vukovar vozio je i Volvo VK-437-BB i na autoputu je pregazio i Tourisme i Man Lion's Top Coacha i te Manove ČTR-Vukovar osim Skylinera koji je među zadnjima krenuo, a skoro prvi stigao.... a evo 5AR je već i odgovorio dok sam ti ja napisao post  ;)

tomo vozac93

#42
Citat: manoplan  u Lipanj 18, 2008, 18:43:36
Još jedna Bova (VK-293-BV)

http://i287.photobucket.com/albums/ll136/manoplan00/200806180013.jpg
Ova Bova je stvarno ugodan autobus.....Znam jer mi stric vozi taj autobus....A i ja sam imao priliku da ga potjeram malo na sporednoj.....zakon!

tomo

#43
MB Tourismo 0350SHD, starija prednja maska, promijenio registarske oznake u VK-870-CO (ex OS-348-FE).... zahvaljujem se kolegi Berlingu koji ga je sinoć zamijetio u Rijeci na liniji Pula-Vinkovci! VK-502-BF se "pretvorio" u vozajuću Poli pate-  sav je izljepljen tom reklamom da se ne zna više da li je salama, kobasica, pašteta ili samo autobus  ;D

Berlingo

Tomo ovo veceras mi nije smjelo promaknuti. Padala je kisa ali ja sam ga cekao na suhom uz pivu. Opet je prosao VK 870 CO na svojoj redovnoj liniji iz Istre u Slavoniju.