Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

Citat: Bara  u Kolovoz 12, 2008, 13:22:58
Citat: maky  u Kolovoz 10, 2008, 22:02:20
na neka vam se jednostavno ne mogu dati konkretni odgovori dok dublje zakoračite u autobusni svijet i shvatite da nije sve onakvo kako ste dotada mislili da je (vjerujte, mnogi su se razočarali)...
Daj pojasni to malo.
Pa pojednostavljeno, nema smisla postavljati pitanja zašto je kupljeno ovo, zašto ne ono, ili slične stvari, jer tu ima toliko toga šta se mora uzeti u obzir, da jednostavno, nije to samo doć u dućan i uperit prst. Igraju se tu daleko veće i opasnije igre, ali kažem, s vremenom će te shvatit...

Inače, očekujte iznenađenje u narednim danima, još jedan O405 se pituraje  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Bara

Citat: maky  u Kolovoz 12, 2008, 13:41:00
Citat: Bara  u Kolovoz 12, 2008, 13:22:58
Citat: maky  u Kolovoz 10, 2008, 22:02:20
na neka vam se jednostavno ne mogu dati konkretni odgovori dok dublje zakoračite u autobusni svijet i shvatite da nije sve onakvo kako ste dotada mislili da je (vjerujte, mnogi su se razočarali)...
Daj pojasni to malo.
Pa pojednostavljeno, nema smisla postavljati pitanja zašto je kupljeno ovo, zašto ne ono, ili slične stvari, jer tu ima toliko toga šta se mora uzeti u obzir, da jednostavno, nije to samo doć u dućan i uperit prst. Igraju se tu daleko veće i opasnije igre, ali kažem, s vremenom će te shvatit...

Inače, očekujte iznenađenje u narednim danima, još jedan O405 se pituraje  ;)
A da, mito i korupcija.

maky

Sinoć sam vidio u MAN Importeru na servisu parkiranog jednog Regia i nos od Lion`s Cityja iza kamiona, neznam jel troosovinac ili obični. Uglavnom, predaleko za g.b.-eve...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: Tlimfocit  u Kolovoz 15, 2008, 20:26:04
Citat: maky  u Kolovoz 15, 2008, 12:20:30
Sinoć sam vidio u MAN Importeru na servisu parkiranog jednog Regia i nos od Lion`s Cityja iza kamiona, neznam jel troosovinac ili obični. Uglavnom, predaleko za g.b.-eve...

neko je bia u Sinju pješke sinoć...
Obavezno, svake godine!
Žao mi je što Mercedesov centar nije baš na ruku kada se ide, pa bi zavirio malo i tamo da vidim šta ima. Sigurno ni tamo nije bilo prazno čim g.b. 272 nije bilo nekoliko dana u prometu, a mislim da je i g.b. 263 na popravku prednjeg kraja nastradalog u sudaru...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: maky  u Kolovoz 12, 2008, 13:41:00
Inače, očekujte iznenađenje u narednim danima, još jedan O405 se pituraje  ;)

Kao što rekoh...  Opituran je g.b. 180. Nažalost nisam mogao bolje slikati jer sam žurio na dogovor.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Kolovoz 16, 2008, 23:25:12
Citat: maky  u Kolovoz 12, 2008, 13:41:00
Inače, očekujte iznenađenje u narednim danima, još jedan O405 se pituraje  ;)

Kao što rekoh...  Opituran je g.b. 180. Nažalost nisam mogao bolje slikati jer sam žurio na dogovor.
http://i33.tinypic.com/2iqy9vk.jpg
Svaka čast ovome,bus je preodličan.Kao što je Markost rekao još mu samo fali display.
No mene muči zašto kad se u Prometa pituraju busevi ne ispravljaju neravnine.Primjer za to je g.b.52 na kojem ima rupa dubine i po 3cm,a nisu ispravljene.Mislim da to stvarno kvari izgled autobusu.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Citat: netko  u Srpanj 28, 2008, 11:27:09
O ovome se može reći puno rijeći...
Kako im uspije,održavanje....
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC00817-1.jpg
Čisto radi usporedbe.Dakle,moj citirani post koji sam objavio 28.srpnja.2008,a sada opet isti 17.kolovoza.2008.Pa sad..... ::| ::|
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Hm, danas sam se vozio u Citaru g.b. 272, čini se da je napokon u pogonu (ali opet na liniji 18  ???  ), međutim, vidio sam sholeta od Citara g.b. 269 da vozi konektora g.b. 205, mislim linija 8... Koji je njemu sad?!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Jutros je na liniji 8 umjesto Citara g.b. 269 vozio legendarni MAN g.b. 138, no eto, čini se da se Citaro ipak vratio na tu liniju sad.

Nego... 2 zglobna Citara su u garaži. Jednom je staklo raspadnuto, negdje je nastradalo, a drugi je parkiran ispred servisne radione.  :-\

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Danas vidim na Citaru g.b. 271 prominjeno staklo u zadnjem dilu i to sa običnim prozirnim pleksiglasom i zakovan zakovicama,jako ružno!  :P

maky

Irisbus g.b. 234 sam jutros vidio u Splitu na stanici na Pazaru, žurio sam pa nisam imao vremena detaljnije gledati šta, kako i zašto...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

To bi trebalo biti to. :D :D
Hvala Ikar-u na pomoći oko uploda. ;)
http://www.freewebs.com/netko76/Book1.xls
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

#162
Nekužim samo logiku.MAN-ovi 1990 godište,a O305 ne poviše 1985 godišta i oni se nećkaju oko registracije MAN-ova.Jednostavno mora otići nešto O305g i to dobar dio.Eto mislim prvi g.b.60 i 66 koji voze na 37-mi,a samo šta sami lim sam od sebe nepočme padati.
A mislim da netreba uspoređivati npr. g.b.682 i npr.g.b.92.Mislim da g.b.92 ima trostruko više kvarova,ako ne i više.Tko zna jeli se kad uopće g.b.682 pokvario. :)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A čuj, ne mora značit ako je starije da je i lošije. Međutim, neki od O305 G su totalni raspad nad raspadom. Ti si spomenuo i g.b. 92. Mislim da si falio, jer je to jedan od boljih O305 G, sa udobnim sjedalima i naljepnicom "Novi motor". Istina,  dok se pokrene s mjesta treba mu cijela vječnost, ali on mi je jedan od boljih O305G.

A naravno da se i g.b. 682 kvario, ali to su tako rijetki slučajevi, da jednostavno nije ni vrijedno spomena. Baš sam nekidan pitao jednog sholeta sjeća li se kad je ostao u kvaru sa starim MAN-om i bome se mislio punu minutu i nije se sjetio. Jedino mi je rekao da je jednom imao problema sa pregrijavanjem na liniji 37 dok je čekao u koloni, pa je onda lijepo čovjek na magistrali kroz Svv. Kajo vozio punim gasom da ga malo rashladi i to je bilo to  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#164
Ma nemora bit g.b.92 ;). Eto g.b.60 i 66.Ajme majko. :o
Mislim da MAN-ovoma jedino fali +koja stolica i malo spužve i to je to.
Zagrebački izgledaju puno bolje i izgleda da su spremi na najveće zahtjeve.
Ali eto samo malo više stolica i spužve i sve 5. ;D

EDIT:Šta misliš ako su se nećkali,jeli im ovo zadnja godina službe.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.