Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

#165
Citat: netko  u Kolovoz 25, 2008, 21:32:34
Uh,zaboravio sam. ;D
Šta misliš ako su se nećkali,jeli im ovo zadnja godina službe. ;)
Vrlo vjerojatno. Mislim da se govori da ih žele još maksimalno iskoristit (ako  njima to znači ostavit ih da trunu u garaži u pričuvi kao i dosad, onda je to žalosno i nema smisla) do svjetskog prvenstva u rukometu, a mislim da nas onda čekaju tužni dani... Vidjet ćemo još.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Do Svjetskog prvenstva. ???
Mislim da ih se bolje onda sad rješiti jer ćemu plaćati tablicu koja vrijedi do 1.9.2009,a oni če "otiči" po godine prije i više malo,ako je tako kako ti kažeš. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Kolovoz 25, 2008, 21:50:16
Do Svjetskog prvenstva. ???
Mislim da ih se bolje onda sad rješiti jer ćemu plaćati tablicu koja vrijedi do 1.9.2009,a oni če "otiči" po godine prije i više malo,ako je tako kako ti kažeš. ;)
A sve ćemo vidjet gdje, šta, kad i kako, treba se samo strpit. Možda i ne raspolažem točnim informacijama, ali uvijek je dobro znati što se šuška...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

#168
Citat: maky  u Kolovoz 28, 2008, 19:28:05
A što se tiče starih SG220, jesi siguran da si ih vidio u pogonu? Ja se cijeli dan vozam da iskoristim situaciju i ruku na srce, NI JEDNOG jedinog nisam vidio da vozi. Sve neke kante od O305G(ima ih i dobrih) i naravno Makedonci. mislim da je ovo prva utakmica bez starih SG220, stoga mi puno ružne misli padaju napamet.  :-\

Uz dužno poštovanje ja ću morati OT... kad već si i moderator dopušta svako malo "reklamirati" MAN-ove... gle, znam da su ti NEOMAN-ovi pri srcu... ali buni me da si se gotovo "okomio" na sve ostale marke... pa tako i O305... koji iskreno nisu u ništa boljem stanju nego S218 i SG220.... nisu ni oni puno daleko od tih kanti...

maky

#169
Stavio sam u zagrade da nisu svi O305 kante, dapače, g.b. 89, 91 i 92 su mi i više nego  dobri autobusi, usudio bi se reć odlični (a g.b. 120 je dobar jer je turbak) i neću reć da mi nisu dragi, ali kad pomislim recimo na g.b. 60, 66 ili njihovom stanju slične, padne mi mrak na oči kad vidim našto ono liči...

Inače, neznam  jesi se danas vozio npr. linjom 18... g.b. 64 mi ovdje uzbrdo umire, dušu ostavlja cijeli dan i jedva vuče 15km/h (a naravno uz to ceni i sve škripi), da potrčiš bio bi brži od njega, dok je recimo g.b. 113 poštenom brzinom izvukao, a S218 u 4. brzini ravno 30km/h.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#170
MAN-ovi nisu još možda registrirani pa zato nisu ni bili u pogonu još pogotovo ako se "oni"nećkaju malo pa se to oteglo. :)
A da li je bilo uopće šta u garaži da zamjeni 3 troosovinca na liniji 9?

p.s.Kad smo kod MAN-ova koliko dođe registracija za 220KS jer se registracija plaća po KS.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Kolovoz 29, 2008, 07:42:53

p.s.Kad smo kod MAN-ova koliko dođe registracija za 220KS jer se registracija plaća po KS.

Puno! Možeš tek onda zamisliti koliko tek treba izdvojiti za one koji imaju 400ks i više, pogotovo onaj mali prijevoznik koji ima samo takvo jedno vozilo...

brzi

Citat: maky  u Kolovoz 29, 2008, 00:23:38
Stavio sam u zagrade da nisu svi O305 kante, dapače, g.b. 89, 91 i 92 su mi i više nego  dobri autobusi, usudio bi se reć odlični (a g.b. 120 je dobar jer je turbak) i neću reć da mi nisu dragi, ali kad pomislim recimo na g.b. 60, 66 ili njihovom stanju slične, padne mi mrak na oči kad vidim našto ono liči...

Inače, neznam  jesi se danas vozio npr. linjom 18... g.b. 64 mi ovdje uzbrdo umire, dušu ostavlja cijeli dan i jedva vuče 15km/h (a naravno uz to ceni i sve škripi), da potrčiš bio bi brži od njega, dok je recimo g.b. 113 poštenom brzinom izvukao, a S218 u 4. brzini ravno 30km/h.

eh zbog ovog ti ubuduće sansoe budem nazivao kante  ;D Iako su mi dragi, ali ako ne gledamo motor(samim tim i godište i kilometre) unutrašnjost je gora od navedenih...

maky

Citat: netko  u Kolovoz 29, 2008, 07:42:53
MAN-ovi nisu još možda registrirani pa zato nisu ni bili u pogonu još pogotovo ako se "oni"nećkaju malo pa se to oteglo. :)
A da li je bilo uopće šta u garaži da zamjeni 3 troosovinca na liniji 9?

p.s.Kad smo kod MAN-ova koliko dođe registracija za 220KS jer se registracija plaća po KS.
Pa naravno da nisu registrirani, jer da jesu vozili bi, o tome sam i pisao  ::|  A nikad se prije nije dogodilo da nisu registrirani, što potiče na ružne misli...

A neznam jel bilo šta u garaži da ih zamijeni, mislim da je, ali svejedno i da nije, nije u redu da troosovinci uvijek provedu utakmice na smjeni, dok se ostale marke na koje sam se ja okomio štede (jučer gledam u jednog Conectoa G ima 380 tisuća kilometara pod kotačima, dok mu vršnjaci SG313 imaju i 80 tisuća km više).

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: brzi  u Kolovoz 29, 2008, 09:20:36
Citat: maky  u Kolovoz 29, 2008, 00:23:38
Stavio sam u zagrade da nisu svi O305 kante, dapače, g.b. 89, 91 i 92 su mi i više nego  dobri autobusi, usudio bi se reć odlični (a g.b. 120 je dobar jer je turbak) i neću reć da mi nisu dragi, ali kad pomislim recimo na g.b. 60, 66 ili njihovom stanju slične, padne mi mrak na oči kad vidim našto ono liči...

Inače, neznam  jesi se danas vozio npr. linjom 18... g.b. 64 mi ovdje uzbrdo umire, dušu ostavlja cijeli dan i jedva vuče 15km/h (a naravno uz to ceni i sve škripi), da potrčiš bio bi brži od njega, dok je recimo g.b. 113 poštenom brzinom izvukao, a S218 u 4. brzini ravno 30km/h.

eh zbog ovog ti ubuduće sansoe budem nazivao kante  ;D Iako su mi dragi, ali ako ne gledamo motor(samim tim i godište i kilometre) unutrašnjost je gora od navedenih...
OK, ali ja ti imam jednostavan način za definiranje kanti.  :P

Ako je nekom autobusu unutrašnjost raspad, al ima dobar motor, nije kanta. Ako mu je unutrašnjost perfektna (g.b. 91, 92) a motor je trom i spor, onda opet nije kanta, ali ako je unutrašnjost cijela loša, a motor dodatno pridonese tom ugođaju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Coneto g.b. 205 je danas također ostao bez reklame. Inače, prije nekog vremena je bio dosta vremena u garaži jer mu je otraga bilo sve polomljeno, ovjes, nosači, sve...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Nadam se da su Avtomontaže registrirane je danas sam vidio g.b.686 u garaži sparkiran tamo ispod onog crvenog krova(tamo gdje zna biti uguran ili parkiran jedan autobus,ubiti do toga).Neznam da li se na njemu šta radi,ali zadnje je staklo prekriveno bijelim papirom iznutra.

G.b.50 se još ne reže ili ga ne režu na mjestu gdje samo još uvijek stoji lim od Dubrave dok druga neizgleda uopće loše.

Šoltanski Irisbus još je uvijek u Splitu i uredno vozi(parkiran na Sukoišanu).

Inače kad smo kod shema bojanja g.b-u 84 preljepo stoji ona plava boja,ali opet je to boja u dvije nijanse(svjetlija do pola,pa onda tamnija).

p.s.imam nešto slika,ali stavit ću ih kad popravim kompjuter.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

brzi

Citat: netko  u Rujan 03, 2008, 13:06:09
Šoltanski Irisbus još je uvijek u Splitu i uredno vozi(parkiran na Sukoišanu).


uskoro(možda su već) još dva autobusa s kopna idu na Šoltu, a koji će to biti, saznati ćete, kad primjetite da nedostaju  ;)

markost

Danas gledam u prometovu garažu i svi MAN-ovi SG 220 su tu.Niti jedan ne vozi , dva su na popravku, tužno.   :(

netko

Irisbus,vjerovatno g.b.234 danas uredno vozio jednu liniju nažalost nisam vidio koju.Izgleda da neće tako brzo na Šoltu.
Što je moglo otići na Šoltu.Možda jedan od 3 Classic U ili opet neki stariji bus.
Inače jeli Šolta kupila Irisbuseve ili.....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.