Kvarovi

Autor MILCHO, Ožujak 05, 2010, 19:50:13

MILCHO

Trolejbus 4423 (MAN SL172) danas oko 15:30 odšlepan u garažu. Radio je na 107

MILCHO

#16
E stvarno se nije za čuditi što je svake sedmice sve manje autobusa na cesti kada obične sijalice nema na stanju. Bio sam nešto oko 8:50 u vozilu 610 kada se na stanici u Nedžarićima vozač žalio preko radio stanice u vezi "crknutog" fara.

Koliko sam ja shvatio sijalica je pregorila i vozaču opasno prijeti kazna, rezervnu sijalicu nemaju na stanju a vozaču šef neda da odveze autobus u garažu, valjda nemaju zamjensko vozilo.

vozač se žalio kolegi koji je bio u vozliu i da mu točak ili nešto blokira.

EDIT: tek oko 12 Sati ga zamjenio 822.

MILCHO

Neznam tačno koji je, 4153 ili 4154, jedan od ta dva

Danas sam se vozio u ovom kad sam osjetio da nešto smrdi. vozač je zaustavio na Aneksu. predpostavljam da se možda radi o pregrijanim kočnicama.

par stanica dalje je kod solo MAN-a 4430 pukla guma dok se kretao u pravcu Centra a nekih sat kasnije opet sam ga zatekao zaustavljenog, spuštenih trola na Grbavici ili Kovačićima, ovaj put je bio okrenut u pravcu Dobrinje, par sati kasnije opet vozi.

elvis

Kocnice pregrijane,samo moze biti iz vise razloga,od pretjeranog kocenja,a moguce je i da nesto drugo nije uredu,kao kocioni cilindar,ili mozda nesto drugo uzrokuje da pakne ostaju priklijestene uz dobos-pretpostavljam po njihovom godistu da im je sistem kocnica dobos-pakna

aaaaa

Citat: elvis  u Lipanj 08, 2010, 21:02:55
Kocnice pregrijane,samo moze biti iz vise razloga,od pretjeranog kocenja,a moguce je i da nesto drugo nije uredu,kao kocioni cilindar,ili mozda nesto drugo uzrokuje da pakne ostaju priklijestene uz dobos-pretpostavljam po njihovom godistu da im je sistem kocnica dobos-pakna

da sistem je "disk dobos" međutim to su vozila koja su stajala odredjen vremenski period tako da je trebalo razmisljati da se to moze desiti, dakle ponovo su "zatajili" mehaničari koji su trebali razraditi "klijesta" kako se ovakve stvari nebi desavale...

MILCHO

Juče je 4129 ostao u kvaru a danas jedan NAW, 41xx bio je daleko pa nisam vidio broj. kamion vučne službe koji je došao da ga vuče pokvario se 60-70 metara prije mjesta na kojem je stajao pokvareni trolejbus, ali je kvar na kamionu odklonjen za 10-tak minuta.


MILCHO

Danas u kvaru ostao 465 koji je radio na 22a

Danas kad sam prolazio pored garaže vidio sam jednog Ikarbusa IK-201 bez branika, šta je s njim?

Zna li se sada koji će tačno "Japanci" biti popravljeni od donacije?

aaaaa

Citat: MILCHO  u Lipanj 18, 2010, 20:57:29
Danas u kvaru ostao 465 koji je radio na 22a

Danas kad sam prolazio pored garaže vidio sam jednog Ikarbusa IK-201 bez branika, šta je s njim?

Zna li se sada koji će tačno "Japanci" biti popravljeni od donacije?
IK 201 je g.b. 404 koji je imao udes prije par mjeseci u Rajlovcu. Prednji kraj mu je poprilicno ostecen , popravljen je ali se čekaju neki dijelovi kao šoferšajba i hladnjak da bi se mogao "sklopiti"..
Japanci od donacije nece biti popravljeni nikad, jer velika vecina autobusa koji nisu u funkciji je toliko opustosena da je isplatnije kupiti drugi autobus nego kupovati dijelove za ove. TU zasigurno spadaju 809, 830, 845, 838, 802, 817 , 835 kojima osim motora i mjenjaca fali jos barem 50% djelova

MILCHO

Citat: aaaaa  u Lipanj 19, 2010, 00:12:31
Citat: MILCHO  u Lipanj 18, 2010, 20:57:29
Danas u kvaru ostao 465 koji je radio na 22a

Danas kad sam prolazio pored garaže vidio sam jednog Ikarbusa IK-201 bez branika, šta je s njim?

Zna li se sada koji će tačno "Japanci" biti popravljeni od donacije?
IK 201 je g.b. 404 koji je imao udes prije par mjeseci u Rajlovcu. Prednji kraj mu je poprilicno ostecen , popravljen je ali se čekaju neki dijelovi kao šoferšajba i hladnjak da bi se mogao "sklopiti"..
Japanci od donacije nece biti popravljeni nikad, jer velika vecina autobusa koji nisu u funkciji je toliko opustosena da je isplatnije kupiti drugi autobus nego kupovati dijelove za ove. TU zasigurno spadaju 809, 830, 845, 838, 802, 817 , 835 kojima osim motora i mjenjaca fali jos barem 50% djelova
Ma sa tim busevima je gotovo, ali ja sam mislio da se trebaju popravljati ovi što su im na izdisaju motori i mjenjači.

aaaaa

ma šta će se popraviti nemaju filtera za gorivo da zamjenu a kamo li nešto drugo...danas 19 a nema ni plata...

MILCHO

#25
Večeras oko 20:00 trolejbus 4430 ostao u kvaru.
EDIT: vozio već idući dan.

MILCHO

#26
29.06 u kvaru ostali 422 i 671

MILCHO


MILCHO

Danas u kvaru ostale trole 4153 i 4426. 4426 je osposobljen pa je otisao u garazu bez pomoci vucne sluzbe, dok 4153 nije bio te srece.

MILCHO