Rashodi, posudba i selidba vozila između pogona (2)

Autor lovac27, Svibanj 24, 2016, 21:54:12

luka1234

Jesu li zbog istog/sličnog razloga rashodovani i ostali plinaši koji su u zadnjih par tjedana rashodovani? S obzirom da je velik dio njih vozio do nedavno prije rashoda.

Tomek

Pucaju šasije i ostalim starijim busevima, ali se vare i krpaju tak da nije takva tragedija.
Ovdje se ne isplati ulagati (iako bi se moglo pa bi 772 i ostali i dalje vozili) jer ove godine im ističe i plinska instalacija, a i sami po sebi su u lošem stanju i jako kvarljivi.
Tak da umjesto da se baca lova na njih zamijenit će ih se rabljenim busevima.

tramvajac 92

Skeptičan sam prema planu da se dovede rabljene, i bit ću dok ih ne vidimo u garaži/prometu. No nebitno.

Oproštajna sa 772.

421

Citat: Tomek  u Svibanj 03, 2024, 22:57:16Pucaju šasije i ostalim starijim busevima, ali se vare i krpaju tak da nije takva tragedija.
Ovdje se ne isplati ulagati (iako bi se moglo pa bi 772 i ostali i dalje vozili) jer ove godine im ističe i plinska instalacija, a i sami po sebi su u lošem stanju i jako kvarljivi.
Tak da umjesto da se baca lova na njih zamijenit će ih se rabljenim busevima.
Ovako sam ja  umnik2  Citelise prije 15 godina.
Međutim sad je evidentno da su rađeni za razdoblje od 12- 15 godina.
Problem je što nikad ništa ne naučimo na svojim greškama.
#195
25 Travanj 2009, 22:32:05
Last Edit: 27 Travanj 2009, 08:13:08 by 421
Pod moralnom,materijalnom i kaznenom odgovornošću TVRDIM da će Irisbus Citelis CNG biti nasljednik legendarnih i neprežaljenih MAN SG 220 buseva!
Nakon vožnje po garaži to potpisujem.Iako više neće biti prilike da voze tako dugo kao MANovi.
Vidljivo je podrijetlo karoserije s češke Karose.Neke stvari su unaprijeđene,ali robusnost  je ostala.
Motor na CNG je za nas  nepoznanica i velika novost,kao i elektronika u busu.
Ostalo nije idealno, jer dizajn i materijali  kasne desetak godina za konkurencijom.

https://autobusi.org/forum/index.php?topic=4622.555
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Razlika kod pucanja šasija kod njih i kod MANova i Mečki je da su MANovi i Mečke 09. na 1.2-1.6 mil km, dok su Citelisi na 680-760 tis.
Pokazali su se poprilično kvarljivom robom, poprilično niže kvalitete od ostalih, ali treba reći da im i očajno održavanje ovlaštenog servisa nije pomoglo.

NP-549

#1550
Riječki su u istom stanju ko i zagrebački a fanj smo se trudili oko njih i ulagali. Ne iz ljubavi prema njima, već iz potrebe kako bi se pokrio izlaz. Od još goreg stanja spasili su ih Covid19 vozni redovi i stotinjak novih EU buseva. Ja bi ih usporedio sa Ikarusom - rijetko kad izdrži cijeli dan da se ne pokvari i hrpa utrošenih sati rada na njima da bi izašli na cestu. Trošak po kilometru, brat bratu, oko 5 puta veći nego na normalnom busu

MAN truck bus

Ima li napretka kod brata Urbanwaya ili je samo mrvicu ljepši?  ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

NP-549

A ono, i ne baš. Možda zeru bolje ali i dalje tri koplja iza Mana i Mercedesa.
Low entry Crossway je odličan bus, čisto da se ne javi netko tu sa šprehom da sam švaba fan, a ostalo niš ne valja.

MAN truck bus

Crossway i Urbanway se nisu sreli u prolazu, tako IVECO funkcionira. rofl Iako opet Crossway bi trebalo usporedit sa Regiom/Interciytem ili Intourom.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

lussin

Vozio sam se u Crosswayu i Intouru sličnih godišta i rekao bi da je Merđo nešto utegnutiji ali razlika nije ni približno tolika kao kod gradskih modela

NP-549

Problem je što je kod tih srednjepodnih autobusa u startu po cijeni jasno gdje je tko otprilike i šta od njega očekivati, a kod niskopodnih cijene su tu negdje, a kvaliteta je neusporediva

Transspotter

Citat: Tomek  u Svibanj 04, 2024, 13:56:14Razlika kod pucanja šasija kod njih i kod MANova i Mečki je da su MANovi i Mečke 09. na 1.2-1.6 mil km, dok su Citelisi na 680-760 tis.
Pokazali su se poprilično kvarljivom robom, poprilično niže kvalitete od ostalih, ali treba reći da im i očajno održavanje ovlaštenog servisa nije pomoglo.

Vidim da si znalac za Iveco. Autobus sa 700tis. km je praktički nov. Utješi me da postoji šansa da ovi noviji Ivecosi ipak više odguraju. Serija 400 već neko vrijeme pokazuje probleme ali ako će svi samo toliko malo moći, onda će to biti za par godina već ozbiljan problem jer se sigurno neće moći nabaviti dovoljno buseva da ih zamijeni.

Primjerice 262 je već na oko 200tis km a nov je relativno.

Inače imam još jedno pitanje. Onako teoretski. Pošto primjećujem da se, što je bilo i za očekivati, problem izlaska samo pogoršava, ima li ZET još starijih autobusa koje bi se moglo dovesti u red da se bar malo popravi izlaznost? Dok dođu ovi rabljeni busevi može proći još vremena i pokriti će samo dio ovih koji su nedavno rashodovani.
Dakle ima li teoretski šanse da se odluče dat nekom starom još godinu dana vožnje da se stabilizira situacija?

Mercedes bus

Citat: Transspotter  u Svibanj 04, 2024, 21:16:55Inače imam još jedno pitanje. Onako teoretski. Pošto primjećujem da se, što je bilo i za očekivati, problem izlaska samo pogoršava, ima li ZET još starijih autobusa koje bi se moglo dovesti u red da se bar malo popravi izlaznost? Dok dođu ovi rabljeni busevi može proći još vremena i pokriti će samo dio ovih koji su nedavno rashodovani.
Dakle ima li teoretski šanse da se odluče dat nekom starom još godinu dana vožnje da se stabilizira situacija?

 rofl  rofl, ne znam kako ti je ovo palo na pamet, sve su autobuse rashodovali prošle godine od conecta do kockica, solo Citara. Jedino su ostale ja mislim 2 kockice od MAN-NG 312

tramvajac 92

ARZ je pun autobusa koji čekaju djelove. Neki stoje godinu dana i više, i u tome je (isto) problem, a nama fali 10-15 autobusa za izlaz (sa školskima na linijama) radnim danom. Naravno, svaki od tih autobusa ima neki razlog zašto stoji, ali sigurno ima i "donatora" - autobusa sa kojih se skidaju djelovi da se ugrade na druge.

Transspotter

Citat: Mercedes bus  u Svibanj 04, 2024, 22:59:03rofl  rofl, ne znam kako ti je ovo palo na pamet, sve su autobuse rashodovali prošle godine od conecta do kockica, solo Citara. Jedino su ostale ja mislim 2 kockice od MAN-NG 312

Palo mi je napamet kao relativno jednostavno riješenje za trenutni problem. Ali u ZETu zaista ne vide prsta pred nosom... glavauzid
Nisam znao da su sve solo Mercedese i MAN-e već izrezali. Da se sa drugim stvarima tako žure bilo bi super...