Kvarovi autobusa (2)

Autor MB FAN, Veljača 06, 2018, 22:17:24

citaro

Citat: tramvajac 92  u Rujan 24, 2022, 10:50:56Kantu za smeće nisam mogao ukloniti.

Pomaknuti se 3 koraka u desno isto ne?

smogovci.bbb2

Mene zanima zašto piše "AUTOBUS U KVARU", pa nije tramvaj ili kamion, kombi ::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Kocka O405

Zar je to toliko bitno? Cilj je da to putnici čim prije uoče,a ne da razmušljaju jel to njihov bus ili ne...
Kocka je zakon :)

MAN19464

Gb 79 odslepan u arz iz vg

MAN19464


atr-zgb

GB 84, dizalica sa terminala vuce prema garaži Vg. 😆😆

MAN19464

Neki dan 85
Jel to serijski rikavaju.

lovac27

#667
A koji dan prije 85,u arz iz VG otšlepan 79. U par dana 3 komada. Užas jel koji Man 341-347 osposobljen?

jakov5

#668
Moramo vam počet slat CNG 681-700. Njih se pokušavamo riješit ali ne ide nam.

Kod nas 82jka odradi smjenu na 159, ode na noćni Zaprešić s kojeg juri na L132 i ne rikne.
Isto tako 36tica tri dana bila u noćnoj non stop 132-172-132-172-132-172-132 i izdržava. Da se razumijemo, bus ima skoro 20 godina i očekivalo bi se da ne može voziti 0-24. Ali izdržao je.
Kod vas dvovrati MAN rikava praktički na dvokratnim smjenama/polukasnim.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

marin

Nije opravdanje ali bome su ti dvovrati MAN-ovi dali dosta više na katastrofalnim cestama linija sa Savskog mosta i nisu se baš pokazali nekvalitetnima. 36 je pod zadnje stalno bio na ravnoj 120, mada se prije često i na SM vozio i na 128.
Tak da to kaj su riknuli slučajnost.

Tomek

84 je vec danas u prometu tako da ocito nista strasno

jakov5

#671
Citat: Tomek  u Listopad 20, 2022, 17:20:3084 je vec danas u prometu tako da ocito nista strasno
Sve to štima, samo je zabrinjavajuće sveukupno stanje u garaži Gorica , ne samo kao pogonu nego i infrastrukturi cesta ako su oni svaki naš autobus barem dvaput vraćali s posudbe radi nemalih kvarova (i to samo gledajući od posudbe vozila ovog ljeta), nego većih zahvata.
Ja osobno znam za to kod 77,78,79,81,82, evo sad i 84... Nešto nije kako treba.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

421

Zapitajte se da li garaža APVG ima mehaničare, alat i dijelove za održavanje pa onda komentirajte.
Osim toga, pita se nešto i VG vozače koji nisu educirani za gotovo sve tipove  bus123  bus123 koji dolaze u njihovu garažu.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

jakov5

#673
Citat: 421  u Listopad 20, 2022, 19:36:31Zapitajte se da li garaža APVG ima mehaničare, alat i dijelove za održavanje pa onda komentirajte.
Kakvu edukaciju trebaš za 80 čija je "upravljačka ploča" gotovo identična 30tkama i 100tkama?
Jedino ti tvrdnja stoji za ona dva citara koja su dobili, kao i mi u Podsusedu.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

marin

Usudio bih se reći da je sve to manje više isto na NL ima 03, 06 i 09, izgledom, funkcijama itd, malo je razlika u mehanici, za vozač gotovo nikakva razlika. Veća je razlika između MAN-a i Iveca.
Al svakako stoji da su tako i tako razvaljeni , a u VG ih se dokrajčuje. Baš neki dan prošao trasom linije 161 recimo, cesta je horor uz naravno hrpu crvenih hupsera uz sve to jer rupe nisu dosta same po sebi, jedino mi je linija poput 227 pada napamet da je gora situacija, ali im njih još