Službene prezentacije autobusa

Autor erobuss, Studeni 23, 2007, 20:03:57

erobuss

19. veljače 2007.

Tvrtka Sejari d.o.o. iz Sarajeva uz suradnji sa Raiffeisen Leasingom Sarajevo, organizirala je prezentaciju novog Neoplan Cityliner-a N 1216 HD, u sklopu Neoplanovog Road showa kroz Bosnu i Hercegovinu.

Inače, ovo je prva službena prezentacija u jugoistočnoj Europi, a za današnji start Cityliner-a izabran je Mostar, a poslijepodne se dovezao u Međugorje.

Na moju veliku žalost nisam stigao na probnu vožnju, zakasnio sam 10-ak minuta.
Na prvoj fotki sam ga uhvatio na putu iz Međugorja do Čitluka, pa se ponovno vratio u Međugorje, gdje mi se šepurio dok sam ga fotkao ;)

Radi se o 10,5 litarskom 6 cilindarskom-turbodizel MAN D 2066 LOH 03/04 Common Rail motoru. Raspolaže najnovijom EURO 4–tehnologijom i sa ravno 400 KS.

Dužina autobusa iznosi 12240 mm, visina 3682 mm. Opremljen je sa 46 udobnih sjedala, dva LCD monitora, WC-kabinom i mnoštvom sigurnosne opreme.

To su neki osnovni podaci, a nisam imao ni volje više dosađivati šoli, koji inače vozi u Transturistu iz Tuzle.

Imao sam i dva posebna pitanja za njega, a to je da li je itko do sada naručio ovaj autobus, odgovor je bio ne i drugo pitanje se odnosilo na cijenu od koje mi se počelo vrtjeti u glavi.

Ovaj autobus košta 263 tisuće € + 33% ukupno poreza i carine na uvoz u BiH što iznosi oko 350 tisuća €!!!!! Malo je onih koji će taj novac uložiti u jedan autobus, ili možda nije!?

Sad točno ne znam koliki su izdaci na kupovinu novog vozila u RH, ali mislim da je cijena tu negdje.

Evo sada i fotki, nadam se da ćete uživati. Iskreno, ljudi koji su se vozili u njemu i nisu baš nešto posebno oduševljeni. Da li je razlog u tomu što preferiraju neke druge proizvođače i modele, zaista nisam uspio zaključiti.


mickey mouse

Naručen je jedan novi preko jedne Leasing kuće, a korisnik leasinga neki prijevoznik iz Metkovića kojemu je Metković samo formalno sjedište firme, a pravo sjedište firme je u BIH. Čak je naručio i posebnu tablicu DU....BH.

erobuss

Tko Bev Turist ili Goya? Od polovične informacije nikakve koristi!  :o

Neo

Ovaj je trebao da ide nekome iz Hercegovine, nisu se mogli dogovoriti oko cijene a i odrzavanja ovog busa pa je se odustalo od toga. Ovo je iz poverljivih izvora, pricao sam sa glavnim prodavcem iz Sejarija u Sarajevu. Postali su jedni od najjacih prodavaca polovnih i novih MAN-NEOPLAN autobusa u Bosni i Hercegovini.

Ne znam Ero jesi vidjeo ovu sad prezentaciju bila je dole u Hercegovini "MULTITALENT AUTOBUS" isli su sa Neoplanom Trendliner vlasnistvo Macva Expres iz Srbije.
je zakon

erobuss

Bila je prezentacija Neoplanovog Trendlinera, ali poznavajući ovdašnje prijevoznike, nema zagrijanih za kupovinu.  ::|

miky

#5
Dana 06. ožujka 2008.g. u 10,30h u luci Gruž u Dubrovniku počinje prezentacija Neoplana i to:
1. Visokoturistički autobus Neoplan Cityliner
2. Turistički autobus Neoplan Trendliner

11.00 -Isprobavanje autobusa prema dogovorenoj ruti

lerotai

ima da odes i poslikas autobuse sa dubrovackom pozadinom ;)

pozdrav

no sikiriki

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

lerotai

hmmm ... da se onda on nije zeznuo?
i ako nije sto je onda piso ovo ...
no sikiriki

miky

Citat: maky  u Ožujak 06, 2008, 15:50:05
Koliko ja vidim, piše VELJAČE

Popravio sam mjesec.
Bilo je danas, vozio sam i Citylinera i Trendliner-a. Nisu loši, ali su preskupi.

erobuss

Umiremo od želje da vidimo te fotke  8)

miky

Ja sam samo vozio. Slikavao je netko, ne piše mu nadimak na čelu. Znam da nije MAN750 jer njega poznam. Možda je neki drugi forumaš ili kakav novinar...

erobuss

Je li taj Cityliner kupila jedna Hrvatska tvrtka ili je to testni bus?

Budući da je netko već spominjao da će bus biti za nekog iz Metkovića pa samo provjeravam.  :-\

miky

Citat: erobuss  u Ožujak 06, 2008, 22:38:07
Je li taj Cityliner kupila jedna Hrvatska tvrtka ili je to testni bus?

Budući da je netko već spominjao da će bus biti za nekog iz Metkovića pa samo provjeravam.  :-\

Ovoga Cityliner-a je kupio PIVAC iz Šibenika.

dulib

Citat: miky  u Ožujak 06, 2008, 21:38:51
Ja sam samo vozio. Slikavao je netko, ne piše mu nadimak na čelu. Znam da nije MAN750 jer njega poznam. Možda je neki drugi forumaš ili kakav novinar...