Kinezi

Autor manoplan, Travanj 04, 2008, 14:17:35

The_Dubster

Citat: mate  u Studeni 30, 2009, 09:23:40
Evo jos nekih kopija Made in China

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p62315261.html

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p62315326.html

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p62315239.html

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p62315342.html

sto reci osim strasno >:(

i više  :-X

pa čovječe em što su ih uružnili garant im je i kvaliteta JAKOOO loša a o sigurnosti da ne pričam... pa šta će bit, a bit će zbog cijene, ako ovi zavladaju na našim cestama.... pa biće ko u ruandi - svaki dan 10 nesreća :S

aaaaa

ma definitivno ovi Kinezi ce unistiti svjetsku privredu ne samo autoindustriju. Pa oni kopiraju sve i svasta. Sto bi se reklo od "igle do aviona". I na kraju sta ima moze neko? Niko im nista ne moze. rade sta hoce kopiraju kako hoce i koga hoce. Tuziti ih mozes ali od toga nemas nista ...

busfan

Citat: aaaaa  u Studeni 30, 2009, 17:44:17
ma definitivno ovi Kinezi ce unistiti svjetsku privredu ne samo autoindustriju. Pa oni kopiraju sve i svasta. Sto bi se reklo od "igle do aviona". I na kraju sta ima moze neko? Niko im nista ne moze. rade sta hoce kopiraju kako hoce i koga hoce. Tuziti ih mozes ali od toga nemas nista ...

Mozemo da ne kupujemo, pa nek kopiraju koliko hoce. Ja obavezno kad kupujem nesto prvo pogledam da nije proizvedeno u PRC ;D

TomoM

Uz povoljnu cijenu izgled i može proći. Neki dan sam na autocesti obilazio jednog i po zvuku mi je jako čudan. Mislim da je spram jedne Setre daleko 10-tak godina ako ne i više. Ali svaka roba ima svog kupca.

Suboticanin

Pa,ovakva čuda kao što su ovi,takozvani kineski autobusi,bolje da nemaju kupca na našim prostorima.Ipak mislim,da je sigurnost i bezbednost na putevima najvažnija.

shef

Neka mi netko molim vas kaže da ovo označeno crvenim nije ljepljiva traka...!?    :o


Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Suboticanin

Morali su obezbediti vetrobran lepljivom trakom,jer bi inače ispao.To se zove sigurnost.:)

maky

A pogledajte samo nagib prednjih kotača!

Al dobro, bitno da lola vozi skroz opušteno i bezbrižno...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Suboticanin

Jednostavno,strašno!

conecto

No dobro, sve ove slike su snimljene na kineskim cestama, a ne negdje drugdje u svijetu pa nek se oni voze u tome.
Ali iz kineskog primjera i mi bismo mogli nešto naučiti. Naime, prije nekih 10-15 godina oni nisu bili sposobni proizvesti ni ovakve autobuse, pa su oni za njih ogroman napredak. Kinezi su lagano odškrinuli vrata svog ogromnog tržišta koje čini gotovo polovica svjetskog stanovništva, a pohlepni zapadni kapital je brzo zagrizao udicu. Ušli su novijom tehnologijom u Kinu pa su Kinezi došli do nje na jeftin način. Istovremeno ni u jednoj firmi nisu strancima prepustili kontrolni paket vlasništva (vidi naš primjer zvani INA). Sad politički moćni Kinezi Zapadu dodatno uzvraćaju udarac bezobzirno kopirajući uspješne proizvode i gledaju kako doći na njihova tržišta uz pomoć svoje jeftine hiperprodukcije. Imam dojam da će kad-tad (djelomično već jesu) u tome uspjeti, a i njihovi proizvodi bi mogli postati sve bolji jer imaju sve više iskustva.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Piramida

#205
Danas sam vidio Prometova King Longa. Autobus izgleda kao da mu je 10 godina. Voda između stijenki stakla, pola plastike već visi, gume otpale, polomljeno dosta toga. Bože sačuvaj  ::|

Piramida

#206
Danas su na splitskom AK Azijci bili glavne face.
2 Isuzu-a , 2 Higera i 1 King Long.

King Long od Makarana. Napokon sam dobio priliku prošetat se po njemu. Autobus je onako , dosta dobar. Što se mene tiče bolji od Irizara. Vozači kažu da je autobus odličan, istina do sada je stuka samo 60 000 ali kažu da ide odlično i da nema problema. To očito nije onaj King Long od prošlog susreta s tom markom. Sjedala su malo uska za naš narod ali se razmaknu pa nema problema. Vozač je prije vozio Citylinera tako da nije neki koji je prešao s TAM.a na Kineza pa mu sve dobro :D Ali i dalje se osjeti onaj miris karakterističan za kinesku plastiku.

Imoćani s Higerima, na jednom natpis ''Ljubavni autobus'',odmah do table s linijom, A4 isprintano. To je, rekoše, jer se ovih dana putnici probijaju kroz ogroman snijeg da bi za praznike bili s svojim bližnjima a i jedan par se malo zanio u njemu dok su čekali da prođe ralica na D60.  ;D Vozači kažu da je Higer na snijegu nešto najbolje u što su sjeli a jedan od njih vozi 36 godina.

Od ostalih zanimljivosti Noge-u od Globtoura otpala vrata boksa  ::|. Bila je jedna Barbi nova, malo sam se prošetao i kroz nju. Čini se jako dobra ali vozač nije imao vremena za priču.

Živi kolaps danas, većina autobusa zbog vremena je kasnila pa putnička panika na sve strane. Rekord je srušio Croatiabus koji je iz Zagreba kasnio 2h i 45min  ::|
Slike imam ali kabla nemam tako da će malo pričekati.

The_Dubster

Citat: Piramida  u Prosinac 19, 2009, 20:30:43
Danas su na splitskom AK Azijci bili glavne face.
2 Isuzu-a , 2 Higera i 1 King Long.

King Long od Makarana. Napokon sam dobio priliku prošetat se po njemu. Autobus je onako , dosta dobar. Što se mene tiče bolji od Irizara. Vozači kažu da je autobus odličan, istina do sada je stuka samo 60 000 ali kažu da ide odlično i da nema problema. To očito nije onaj King Long od prošlog susreta s tom markom. Sjedala su malo uska za naš narod ali se razmaknu pa nema problema. Vozač je prije vozio Citylinera tako da nije neki koji je prešao s TAM.a na Kineza pa mu sve dobro :D Ali i dalje se osjeti onaj miris karakterističan za kinesku plastiku.

Imoćani s Higerima, na jednom natpis ''Ljubavni autobus'',odmah do table s linijom, A4 isprintano. To je, rekoše, jer se ovih dana putnici probijaju kroz ogroman snijeg da bi za praznike bili s svojim bližnjima a i jedan par se malo zanio u njemu dok su čekali da prođe ralica na D60.  ;D Vozači kažu da je Higer na snijegu nešto najbolje u što su sjeli a jedan od njih vozi 36 godina.

Od ostalih zanimljivosti Noge-u od Globtoura otpala vrata boksa  ::|. Bila je jedna Barbi nova, malo sam se prošetao i kroz nju. Čini se jako dobra ali vozač nije imao vremena za priču.

Živi kolaps danas, većina autobusa zbog vremena je kasnila pa putnička panika na sve strane. Rekord je srušio Croatiabus koji je iz Zagreba kasnio 2h i 45min  ::|
Slike imam ali kabla nemam tako da će malo pričekati.


ma kasne i centrotransovi lokalci mnogo zbog snijega...

a od navedenih imao sam prilike dosta viđati higera iz biss toursa i koliko sam vidio, sasvim pristojan bus :)

mb0404

MENE ZANIMA OVA KOPIJA EUROLINERA I SETRE SPECAL 215 PROTOTIPA I KO ZNA CEGA JOS,JESU TO DVOSPRATNI ILI OBICNI BUSEVI I KOJA IM JE SVRHA DVA REDA STAKALA

shef

Citat: mb0404  u Siječanj 06, 2010, 00:55:58
MENE ZANIMA OVA KOPIJA EUROLINERA I SETRE SPECAL 215 PROTOTIPA I KO ZNA CEGA JOS,JESU TO DVOSPRATNI ILI OBICNI BUSEVI I KOJA IM JE SVRHA DVA REDA STAKALA

Kao prvo ne viči, imaš onu tipku caps lock pa nju pritisni prije pisanja.
Što se tiče ovog tipa vozila, to su tzv. sleeper busevi koji se koriste na većim udaljenostima. A imaju jednu posebnost. Unutrašnjost im je za razliku od onog na što smo navikli, ovakva:




Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic