Kinezi

Autor manoplan, Travanj 04, 2008, 14:17:35

busfan

Ja bih se prije vozio u 215 HD.
A ovo da nije bitno putniku koji je autobus nije tacno nije tacno, na jednoj liniji iz BiH prema Njemackoj vozili su stari Transliner i Lions Coach 1gen. i svi koji su putovali vise su hvalili Translinera.
Ako nije bitno zasto onda vecina kupuju Setre, zasto ne uzmu Ikarbus? Pa i za njega vjerujum da nije losiji od Kineza nekog

erobuss

Kinezi idu na godišnji, cijelu su godinu marljivo radili  :D

miky

Kad stižu te Kineske kopije autobusa?

kriticar

evo jedan Kinez koji je čest gost u Dubrovniku

često vozi na liniji Podgorica - Dubrovnik
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

mate

Meni samo nije jasno po cem su ti kinezi konkurentni osim mozda po cijeni?? ???
A,i pitanje je koliko ce taj bus trajati... ???
Nove modele Neoplana i Setre tesko ce nadzivjeti... :D

shef

Ajmo već jednom prekinuti s "trla baba lan" pričama, predrasudama i glupostima.
Vrijeme će pokazati što će i kako biti.
Budući da još nisam nigdje vidio niti pročitao da se neki kineski autobus raspao na cesti, predlažem da samo pratimo kako se pojavljuju.
Za sada bi trebala biti tri u Hrvatskoj.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

lionsclasic

tko to ima u hrvatskoj kineze osim herc toursa ali on koliko ja vidih na njegovu forumu ima dva čiji je treci a sto se tiče božurova neki dan sam to kinesko cudo vidio ne izgleda lose za sad ali to je ja mislim skoro nov autobus treba ga pustit koju godinu pa onda  sudit.Zna li tkom koji odnosno ciji su motori u njima,koliko kostaju. Ali sto se tice da su konkurencija nekom od euro proizvođaču sumljam da ce uspjeti doci i blizu.

manoplan

Citat: lionsclasic  u Srpanj 03, 2008, 20:54:34
tko to ima u hrvatskoj kineze osim herc toursa ali on koliko ja vidih na njegovu forumu ima dva čiji je treci a sto se tiče božurova neki dan sam to kinesko cudo vidio ne izgleda lose za sad ali to je ja mislim skoro nov autobus treba ga pustit koju godinu pa onda  sudit.Zna li tkom koji odnosno ciji su motori u njima,koliko kostaju. Ali sto se tice da su konkurencija nekom od euro proizvođaču sumljam da ce uspjeti doci i blizu.

Rudi express ima Higera

http://autobusi.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=1358.msg10962#msg10962   

busi


shef

I oni se popravljaju iz godine u godinu. Lani sam imao priliku izbliza pogledati King Long od bugarske firme Albena Autotrans i izgledao je poprilično loše da ne kažem jadno u smislu završne obrade i ostalih detalja.
Ova dva Hercova izgledaju znatno bolje.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

busi

Citat: shef  u Srpanj 04, 2008, 12:42:32
I oni se popravljaju iz godine u godinu. Lani sam imao priliku izbliza pogledati King Long od bugarske firme Albena Autotrans i izgledao je poprilično loše da ne kažem jadno u smislu završne obrade i ostalih detalja.
Ova dva Hercova izgledaju znatno bolje.

izgledaju vrlo dobro. umjetna koža na bočnim stranica, policama, drvo na prednjoj konzoli, oprema, sjedala su li la

manoplan

Citat: busi  u Srpanj 04, 2008, 12:45:03
izgledaju vrlo dobro. umjetna koža na bočnim stranica, policama, drvo na prednjoj konzoli, oprema, sjedala su li la

Što se sjedala tiče,čuo sam da originalna kineska ne mogu proć homologaciju (ne znam zašto),pa vlasnici ugrađuju naknadno neka druga.

EuroTrakker

Imate veliki tekst u novom Transport magazinu o King-u.

Što se tiće Rudi expre razgovarao s s jednim vozačem i napisao njegove dojmove u njihovom topicu. Tamo ima i kvalitetnih slika od Manoplana
Pozdrav iz 53nje

busi

Citat: manoplan  u Srpanj 04, 2008, 12:50:24
Citat: busi  u Srpanj 04, 2008, 12:45:03
izgledaju vrlo dobro. umjetna koža na bočnim stranica, policama, drvo na prednjoj konzoli, oprema, sjedala su li la

Što se sjedala tiče,čuo sam da originalna kineska ne mogu proć homologaciju (ne znam zašto),pa vlasnici ugrađuju naknadno neka druga.

neka francuska

busi

mali higer  na homologaciji