Eurobus (Zagreb, Soko)

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:37:05

Tomek

Brzi, popis ima par grešaka, neki autobusi su dvaput nabrojeni, u nekim firmama fali pokoji komad, neke tvrtke poput Contusa i Croatia Expressa i AM turista više nemaju...

brzi

Citat: Tomek  u Srpanj 23, 2008, 12:31:01
Brzi, popis ima par grešaka, neki autobusi su dvaput nabrojeni, u nekim firmama fali pokoji komad, neke tvrtke poput Contusa i Croatia Expressa i AM turista više nemaju...


moguće i vrlo vjerojatno...zato sam ga i stavio,pa da možemo svi napraviti cjelokupni popis... ;)

Tomek

viđen gb631 u AP VŽu Eurobus AV120L -- bijeli, očito nedavno nabavljen, znači AP ih ima min 3

Tomek

Prvo smo imali uspomene i sjećanje na tvrtku Zagreb bus line koji su među prvima imali Eurobus AV 120, onda je ivog nabavio sliku



Onda smo dalje tražili koji bi to Eurobus danas mogao biti, pa je Ivog nabavio tablice ZG-939-PT

I onda smo konačno našli i koji je to bus danas, vječni Varaždinec u Šibeniku, ex AP VŽov gb482, VŽ-482-GT


zlikowszky

A da prvo sklepamo popis s busevima koji su od prvog do današnjeg dana u istoj firmi?
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Tomek

Imaš u prvom postu ove teme popis svih Eurobusa  ;)

buSHunter795

#66
Niste nigdje zapisali da ap vž ima 2 volva eurobus av120l, bijela gbr.619 i 620 da ne zaboravite !!  8) vidim da su u drugome forumu, pa ipak...

tomekk

#67
http://autobusi.org/index.php?option=com_smf&Itemid=34&topic=2240.0

za one koji ne znaju postoji još jedna tema u kojoj je rasprava o trenutnim vlasnicima i broju eurobuseva koji posjeduju pa nije potrebno pisati još to i u ovoj temi.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Luka

#68
Ovaj AV 120 je stvarno bio veoma ispred svog vremena sto se tice dizajna.. Zao mi je sto nikad nisam imao priliku da se vozim u njemu, jer sam po prici zakljucio da je veoma udoban i tih :( Jel ima neko podatak koliko je ovih autobusa otprilike proizvedeno (ako je ) za inostranstvo  i neke drzave ex-yu osim Hrvatske?
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

Tomek

Imaš ovdje popis svih Eurobusa na Volvo šasiji

http://autobusi.org/index.php?option=com_smf&Itemid=34&topic=2240.0

Od 1993. kad je prototip proizveden do 2001. kad je zadnji Presečkov proizveden nijedan do dana današnjeg nije rashodovan.. SVI VOZE..

Proizvednja se odvijala od 1993. do 1998. u Zagrebu, a onda nakon 1 godine pauze 2 godine u Mostaru.

Proizvedena su 3 katna AV120D, 2 prigradska prototipa BV119, 1 Bibliobus BV119 i 20 prigradskih AV120L..
Turističkih AV120 je proizvedeno točno 60 komada..

Od zemalja u koje su izvoženi većina ih je u Hrvatskoj, no 2 AV120L su u BiH kao i 4 AV120.. Bus je koštao 150 000DEM manje od tadašnjeg Citylinera N116 i kad je izložen na salonu u Frankfurtu Njemci su bili oduševljeni.. Nažalost banka preko koje su išle sve financije je propala te je za njom i tvornica potonula..
Bus je bio dizajnerski izvrstan kao i mehanički, Volvo nepoderiva šasija i motor, no imao je manu,a to je bila limarija koja je kod nekih modela bila lošija kod nekih bolja, sve je ovisilo o godini proizvodnje, a i udobnost se razlikovala među busevima jer su neki imali bolja, a neki lošija sjedala, no sve u svemu pred busom je bila budućnost koja je zbog privatizacijskih pljačka 90-ih u Hr. nestala.

netko

Kuba je bio napisao da ako se Trans Tonijev AV 120 ne proda(na parkingu od Herc Toursa)da bi mogli počet skidati djelove sa njega.Možda bi to moga biti prvi rashodovani Eurobus. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Tomek

To je inače i prvi napravljeni Eurobus AV120 koji je prošao milijune kilometara pod logom Croatia busa.. Nadam se da će ga netko kupiti..

netko

Citat: Tomek  u Siječanj 13, 2009, 20:14:44
To je inače i prvi napravljeni Eurobus AV120 koji je prošao milijune kilometara pod logom Croatia busa.. Nadam se da će ga netko kupiti..
Eh,zaboravih.Sory. :-[
Kažeš prvi proizvedeni ;).....e pa ja sam se vozio u njemu i mogu ti reći da mu ama baš ništa ne fali i nenedostaje iako iza sebe ima te milijune km.Komodno se može uspoređivati sa zadnjim proizvedenim Eurobusom,a i nekim novijim autobusom.Ima brzinu,udobnost,sve.....
Ako je istina što je Kuba rekao mislim da je lud onaj tko to napravi jer na tom Eurobusu se može još zarađivati dobro para od prevoza putnika. ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Luka

Danas sam imao prilike da ovaj autobus vidim i prvi put uzivo i to u Novom Sadu i mogu reci da sam odusevljen. Mnogo mi je lepsi uzivo nego na slikama, a mogu komotno i da kazem da mi je lepsi i mocniji nego ovi nasi sto prave nove autobuse sada i to mnogo.. Steta velika sto propade firma ovakva..
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

Tomek

Kojeg si to vidio, od koje firme?