VDL Bova

Autor arsenal, Listopad 10, 2008, 11:17:39

arsenal

Cudim se sto do ada niko nije pokrenuo ovaj topic jer "bova" ima dosta na ex-YU prostorima.
U CG ih najvise imaju "Simon Voyages" iz Berana i hercegnovski "Blue Line" koji je 1997-98 kupio pet potpuno novih "futura" pored dvije nesto starije polovne koje je vec posjedovao. Danas ih je u floti tog prevoznika ostalo samo 4. "Bove" imaju i neki manji privatnici u CG poput "Krivokapic toursa" sa Cetinja i kotorskog "Euroturista", a evo juce vidjeh da je jedan dosta stari primjerak "future' ima i "Podgorica express". Inace, "futura" je legendarni bus - u manje-vise neizmijenjenom obliku proizvodi se jos od 1983!


Tomek

I službeno je potvrđena vijest da novosadski Neobus počinje proizvodnju Bove Lexio... Prvih 25 komada će biti za srpsko tržište,a kasnije će se izvoziti...

Eh da je bilo pameti i malo manje lopovluka pa da Eurobus i TAZ nisu opljačkani..

CroHerc


arsenal

Bova futura beogradskog prevoznika "Lens" i nesto mladji isti model iz flote hercegnovskog "Blue Line-a".

Feter

Da, Bova je jako dobra firma, a Futura je legendaran model... Samo pohvale...

manoplan

Citat: Feter  u Siječanj 09, 2009, 12:06:02
Da, Bova je jako dobra firma, a Futura je legendaran model... Samo pohvale...

Bovice  su zahvalne zbog male potrošnje, međutim kad sam razgovarao sa jednim vozačem Puntamike u Zagrebu reko mi je da ih agencije ne vole uzimati za prijevoz.  ???. Navodno radije uzimaju Citylinere stare 10-15 godina nego Bove. Mislim da su dimenzijama nešto uže od ostalih modela pa su pogodne samo za prijevoz Kineza ili Japanaca  ;D

arsenal

Jedna poljska "futura" jucer u Kotoru.

conecto

Citat: Feter  u Siječanj 09, 2009, 12:06:02
Da, Bova je jako dobra firma, a Futura je legendaran model... Samo pohvale...

Futura je legenda, po Francuskoj, Nizozemskoj, Belgiji i okolnim zemljama se još prodaje ko šašava. U zadnjih 10 godina broj proizvedenih se udvostručio, a proizvodi se još od 1982. vrlo zahvalna, klasična tehnika (koliko to može danas još biti), lagana, malo troši, dobro ide...

Ali Maqic nije ni izdaleka tak dobar...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

mb0404

Jel se meni cini ili je Futur vise odignut od zemlje nego ostali autobusi ???

arsenal

Jedan MAGIQ iz Poljske danas na trajektnom prijelazu u Lepetanima.

arsenal

Zaboravih ovu fotku.....

Feter

Citat: conecto  u Svibanj 02, 2009, 01:10:15
Citat: Feter  u Siječanj 09, 2009, 12:06:02
Da, Bova je jako dobra firma, a Futura je legendaran model... Samo pohvale...

Futura je legenda, po Francuskoj, Nizozemskoj, Belgiji i okolnim zemljama se još prodaje ko šašava. U zadnjih 10 godina broj proizvedenih se udvostručio, a proizvodi se još od 1982. vrlo zahvalna, klasična tehnika (koliko to može danas još biti), lagana, malo troši, dobro ide...

Ali Maqic nije ni izdaleka tak dobar...
Hebes magiq... Baš sam neki dan gledao u Francuskoj.... Svaki drugi autobus je Futura... Rekoh, dobar bus.... Sa DAF-ovim motorom još...

arsenal

Evo jedne nesto starije future ceskog prijevoznika danas u Tivtu.

arsenal

Jedna slovacka 13-metarska futura.