Čazmatrans - slike

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:57:55

Tomek

Tema sa slikama Čazmatransovih autobusa


Luka

Jel moze neko da postavi slike od Cazminog Mercedesa, ne znam tacno koji model (mislim da je o 303), neki dan me je obisao ovde u Novom Sadu, a ucinilo mi se da ima nazad okrugla svetla  :o ??? ali sam morao skretati desno, nisam imao vremena da ga jurim..
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Ivan1983

#3
Slikano danas 04.12.2007 kod Dinamovog stadiona!!!!

Ivan1983

#4
Slikano u Gajnicama!!!!!


stipe15

ja san iz šibenika ali svako malo odem do knina i tamo je sve puno čazmatransovih tamova 260A119 koji redovito održavaju linije,te u šibeniku stari neoplan s stražnjim vodoravnim svijetlima također redovito vozi.mene zanima što se to dešava?

Tomek

Danas ulovih ovaj Isuzu Turquoise koji na jednom staklu ima papir s natpisom - Probni autobus - gradsko vozilo  :o ;D



Iz Novog Sada je došla ova S315HD



Na parkingu autobusnog su danas bili sparkirani S315GT-HD,S415HD,N116 i N1116. Ja sam slikao dva od četiri




gaspa

Svatko tko od svog proizvoda želi učiniti ime (brand) dobro pazi i na vizualni identitet, logo i dr. Vidjeli smo Čazmatransove buseve uglavnom u prepoznatljivom koloritu, žuto-naranđasto-crveno-smeđoj lepezi. Međutim, ni Čazmatrans nije kod svih vozila (bio) dosljedan, možda je želio razbiti monotoniju, pa imamo (ili smo imali?) i jednobojne inačice:







(sve snimljeno u Dupcu/Zagreb, 01. 10. 2005. 14:21-14:45)

Tomek

Ovaj MAN i ova TAZ Dubrava su sada obojani u standardnu bijelu boju, jedino je Setra ostala još uvijek tamno plava.
Slike su inače super  :D

Tomek

U zagrebačkoj garaži Čazmatransa stoje rashodovani Neoplan Transliner L gb205(zapalio mu se još prije godinu dana motor i otada je stajao) i gb185, TAM 260A116P(stara karoserija) ima dupla vrata naprijed i u sredini(bile su fotke na starom forumu)

Večeras sam pak ulovio gb437, novi Isuzu Turquoise


Servis


maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Citat: maky  u Siječanj 04, 2008, 23:49:02
http://i3.tinypic.com/8fcaurs.jpg

Je li ovo prerada iz Marbusa? Prijatelj mi reče da oni od nedavno rade prerade Iveco Dailya   ???

maky

Citat: erobuss  u Siječanj 07, 2008, 14:22:01
Citat: maky  u Siječanj 04, 2008, 23:49:02
http://i3.tinypic.com/8fcaurs.jpg

Je li ovo prerada iz Marbusa? Prijatelj mi reče da oni od nedavno rade prerade Iveco Dailya   ???
Nisam  previše zagledao, inače me ti sitni kombijići na zanimaju tako da neznam...

P.S. rade i u Livnobusu prerade Iveco Dailya   ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!