Ikarbus (ex Ikarus Zemun)

Autor negas, Prosinac 06, 2007, 15:44:52

arsenal

Za ljubitelje starih ikarusa.

Suboticanin

Beli je IK-110P a plavi je IK-108


arsenal

Jos jedan stari ikarus sa ulica Podgorice.

konkordsky

što više reći nego da je Ikarbus na koljenima,radnici nisu dobili plaću,direktor podnio ostavku,Rusi nisu uložili ništa u privatizaciji,slijedi štrajk i traženje novog partnera.
za ovu godinu je bilo predviđeno 315 buseva za Rusiju a nije isporučen niti jedan a toliko su očekivali od ruskog tržišta!
što li će sad uraditi sa Ikarbusom?!
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

arsenal

Veteran, IK-108, Raba motor i osovine....


mb0404

Sta je sa Ikarbusom u posljednje vreme ???
Jesu nastavili radit IK 412 i 415 ili su to bili samo prtotipi,msm da lasta ima 415 a za 412 nisam vidio jos niko da ga ima ???

troosovinac

Citat: arsenal  u Rujan 09, 2009, 20:12:25
Veteran, IK-108, Raba motor i osovine....


ja mislim da je ovo RABA s MAN-ovim motorom. ovakve smo ptice i mi imali.
bela lađa

arsenal

Nije, sigurno su i motor i osovine u ovom iz Tivta RABA. ;)

troosovinac

Citat: arsenal  u Listopad 10, 2009, 14:59:44
Nije, sigurno su i motor i osovine u ovom iz Tivta RABA. ;)
osovine su kod svih iste RABA al mi se ova čini po vratima i svjetlima da je s MAN motorom. ako griješim izvinjavam se.
bela lađa

conecto

Citat: troosovinac  u Listopad 11, 2009, 09:34:13
Citat: arsenal  u Listopad 10, 2009, 14:59:44
Nije, sigurno su i motor i osovine u ovom iz Tivta RABA. ;)
osovine su kod svih iste RABA al mi se ova čini po vratima i svjetlima da je s MAN motorom. ako griješim izvinjavam se.

Vrata i svjetla nemaju veze s motorom koji je unutra. Izvedba vrata je stvar narudžbe (dvokrilna kao u ZG ili četverorkilna koja su puno bolje funkcionirala). Kvadratne farove Ikarusi su dobili negdje krajem 1984. ili početkom 1985. pa je takvih bilo i u Zagrebu (AP Dubrava 747-761), a imali su Raba motore.
Onaj tko je fotkao ovaj bus sigurno ga je i čuo, a po zvuku se jasno može raspoznati da li je motor Raba ili MAN...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Nisam stručnjak za Ikaruse, ali mislim da se tip motora može prepoznati i po usisu.  Neki imaju na lijevoj, neki na desnoj strani, neki bliže vozaču, neki više iza.  E sad koji su koji to stvarno nebi znao.

troosovinac

Citat: Shole  u Listopad 11, 2009, 12:08:32
Nisam stručnjak za Ikaruse, ali mislim da se tip motora može prepoznati i po usisu.  Neki imaju na lijevoj, neki na desnoj strani, neki bliže vozaču, neki više iza.  E sad koji su koji to stvarno nebi znao.
Citat: conecto  u Listopad 11, 2009, 09:41:59
Citat: troosovinac  u Listopad 11, 2009, 09:34:13
Citat: arsenal  u Listopad 10, 2009, 14:59:44
Nije, sigurno su i motor i osovine u ovom iz Tivta RABA. ;)
osovine su kod svih iste RABA al mi se ova čini po vratima i svjetlima da je s MAN motorom. ako griješim izvinjavam se.

Vrata i svjetla nemaju veze s motorom koji je unutra. Izvedba vrata je stvar narudžbe (dvokrilna kao u ZG ili četverorkilna koja su puno bolje funkcionirala). Kvadratne farove Ikarusi su dobili negdje krajem 1984. ili početkom 1985. pa je takvih bilo i u Zagrebu (AP Dubrava 747-761), a imali su Raba motore.
Onaj tko je fotkao ovaj bus sigurno ga je i čuo, a po zvuku se jasno može raspoznati da li je motor Raba ili MAN...
kolege slažem se s vama sve je ispravno šta ste naveli,al mi se čini da je ovo RABA s motorom MAN-a možda griješim! jer sam ovakvu dužia g.b.663.
bela lađa

conecto

Citat: Shole  u Listopad 11, 2009, 12:08:32
Nisam stručnjak za Ikaruse, ali mislim da se tip motora može prepoznati i po usisu.  Neki imaju na lijevoj, neki na desnoj strani, neki bliže vozaču, neki više iza.  E sad koji su koji to stvarno nebi znao.

Ne kužim na što misliš pod "usis" ???

Prije bih rekao da se MAN ili Raba mogu raspoznati po otvorima - kod "MAN"-a se voda nalijeva s lijeve strane ispod vozačkog prozora, a kod Rabe s desne strane. Zato se s te strane kod njega nalaze dva (nešto sam se nanosio kanti u njihovo vrijeme). Meni se na ovom "Tivtu" čini da je to taj (Raba)...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

arsenal

Definitivno je ovaj RABA. Cuo ga, vidio ga i vozio se njime! ;)