MAZ

Autor Ivan, Travanj 17, 2009, 07:41:59


Tomek

Prvi niskopodni minibus u svijetu je bio mali Steyr kojega je propašću tvornice nastavio raditi Eurobus i kojeg se još uvijk može vidjeti u ZG Zračnoj luci(2 kom.).
Odmah na početku članka netočna informacija, no ostatak je zanimljiv.

busman

Mislim da je i Iveco imao svojevremeno niskopodni minibus tako da od ovoga 'mi prvi u svijetu' ništa  ;D

conecto

Problem je u "stručnosti" večernjakovih novinara za ovakve teme pa zato tekst izgleda ovako. Dotični "prvi u svijetu" minibus bi trebao biti osobit po sprijeda smještenom motoru (nešto kao Optare) i s pogonom na CNG ali planiraju i druge alternative poput hibrida. Tako su barem rekli i to je to što je jedinstveno.
Uz motor sprijeda, putnički dio bi trebao biti potpuno niskopodan, dakle nije riječ o kamionskoj ili sličnoj šasiji.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Александар

#4
Kragujevački MAZ

Sklapanje


MAZ u Nemačkoj  ;D


Izvor: http://fotobus.msk.ru/

Inače, matična fabrika u Minsku je otkupila licencu i sva postrojenja od Neoplana nastavivši da proizvodi modifikovan model MAZ-103. Cilj im je bio da naprave veoma konkuretno vozilo, pa zbog veoma niske cene njihova vozila se pojavljuju u mnogim zemljama. Naravno kvalitet je na očekivanom nivou za datu cenu.


Izvor Wikipedia

MAZ 107 na Kubi


Ogranak ove firme je i u Kragujevcu,(Vulović) gde se sklapaju CNG autobusi. Postoje već porudžbine za Estoniju, ali sam načuo da su i hrvatski prevoznici zainteresovani za njihova vozila  :-\

MAZ-203.076 CNG

manoplan

Ovi plinski MAZ-ovi koji se spominju u filmiću se čine solidni. Cummins motor, allison mjenjač, euro 6 norma...Samo nisam čuo podatak o cijeni?
Samo u Beogradu izgleda imaju sličan problem kao i mi u ZG. Imaju samo jednu punionicu  ;D

Александар

Jednom prilikom je Vulović rekao da je oko 2 i po puta jefitiniji od konkurencije. Ne mogu da pronađem sajt gde sam pročitao, ali mi se čini da je najjeftiniji 160.000€, iskreno ne znam koliko se kreću cene CNG autobusa, tako da ne mogu da uporedim. Sigurno znam da je MAZ-103 bio najjeftiniji niskopodni autobus proizveden u Evropi, mahom imaju MB,MAN ili Deutz motor.

Evo još nekih sličica iz Šumadije pressa



Александар

#7
Evo još jedne zanimljivosti. Danas su retki niskopodni autobusi koji imaju motor u prednjem delu. Gotovo proizvođači se mogu nabrojati na prste, a među njima je i MAZ. Oni su napravili prototip zglobnog  autobusa kod koga se motor nalazi u sredinu, dakle, puller. Razlog postavljanja motora u sredinu je podosta niža cena samog zgloba, ne znam kako su reširi motor u sredini i koliko to utiče na kapacitet vozila.



Mada ipak mislim da bi bolje rešenje bilo da je prikolica malo manja (kraća) i da zadnja osovina bude prateća, što bi smanjilo radijus okretanja ovog vozila, a kao takvo vozilo bi recimo pogodovalo za neke linije u Beogradu na kojima od zglobova mogu da rade samo Ikarbusi ik-201/202

Shole

Ni meni nije jasna smisao "prednjeg" motora ako treća nije prateća

Sonja

Evo par slika tog autobusa izvana i iznutra skinute sa ovog linka
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:MAZ_205_-_engine_tower.jpg










kampanjac

tu u srednjem dijelu se budu stvarale velke gužve zbog tog motora...treba to testirat u praksi...a ova rezervna guma, jel  je ona zbilja našla svoje mjesto tu dole ili su to samo trenutno tak stavili pod zadnji kraj..i još k tome tak vidljivo...

erobuss

Sve sam isčitao, ali nigdje niste napisali podatak da je ovo Srpski MAZ!!! Na web stranici www.vulovictransport.com piše da proizvode niskopodni bus na CNG (MAZ 203CNG-S). Kad pišete pojasnite malo  >hammer<

Shole

VAN HOOL također ima viseći motor, ali malo više naprijed postavljen (bliže prednjoj osovini) i prikolica mu je prateća iako ima 18.4 m dužine

Tomek

Citat: erobuss  u Prosinac 12, 2010, 12:31:47
Sve sam isčitao, ali nigdje niste napisali podatak da je ovo Srpski MAZ!!! Na web stranici www.vulovictransport.com piše da proizvode niskopodni bus na CNG (MAZ 203CNG-S). Kad pišete pojasnite malo  >hammer<

Pa nije sve srpski MAZ, ovi na CNG su iz Srbije, ovi obični koliko kužim iz Bjelorusije šta ne?

Majstor

Da samo CNG su iz Kragujevca i imaju ime BIK / Busna industrija Kragujevac  mislim da je tako nešto / u biti Vulović
Samo mi sudite pošteno !