Hobby

Autor rokij, Svibanj 22, 2009, 22:31:12

KCT

Na zastavinoj šasiji je isti taj motor (zastava 35.8 80KS). Na motoru naime piše FIAT IVECO ali mislim da je to motor koji se po licenci radio u Zastavi. U početku je bilo 100 problema. Motor je od 1989-2007 napravio 16.000 km pa je bio zagušen, dimio je i slično ali je reparirana bosch pumpa, dizne, novi auspuh, sređene kočnice... ukratko sad je ko bombon!

Nadam se da će uspjet ovaj upload:
Zastava Hobby na "startnoj poziciji"


Uploaded with ImageShack.us

conecto

Upload uspio... :D

Motor je definitivno proizveo DMB (21. maj Beograd) prema godini proizvodnje (osim ako nije mijenjan). Inače Zastavini kamioni su 70-ih (prve godine proizvodnje) imale originalne talijanske motore, a 80-ih je usvojena proizvodnja u spomenutoj tvornici. Jako dobri, živahni i izdržljivi motori...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

IgorKlasik

Da ovi Hobby su vrlo kvalitetno izradjeni.
I vozni sa B kategorijom.

Imam nekoliko slika iz turističkih prospekta iz Brtonigle i Krka



U Omišlju se jih sječam, bilo jih je malo more.
Jedan još stoji u garaži kod nekih apartmana


akzg22

#18
Pošto nema zasad nitko eventualni prospekt od TAM Hobbyja, kao što nema prospekt niti od istog modela na Zastavinoj šasiji, evo članaka iz Avtomagazina (ne znam datum i godinu, no pretpostavljam da je 1985. godina u pitanju) i Slobodne Dalmacije (29.5.1985.). Izvori: Facebook (prvi članak), arhiva Slobodne Dalmacije (drugi članak).

IgorKlasik

Hvala za kopiranu reportažu iz arhive.
Ali zanimljivo da jih nema puno očuvanih.

danis

Pozdravljeni,

mogoče kateri ve, kje bi lahko dobil sprednje šipe oz. kdo jih je delal.

hvala, lp

IgorKlasik

Uglavnom na večini vozila stakla je radila tvornica Sigurnost Pančevo, drugčije probaj na Carglass